بیت کوین در جریان اصلی قسمت 1: مقاله تحقیقاتی بیت کوین سوئیس

در بیت کوین انجمن, قیمت بیت کوین تجزیه و تحلیل یک روند رو به رشد است – اگرچه اغلب هدف بسیاری از جوک ها و اظهار نظرهای کنایه آمیز است. این کنایه و بدبینی نسبت به تحلیل قیمت بیت کوین توجیهی ندارد ، با این حال ، اکثر تحلیلگران به طرز وحشتناکی پیش بینی های نادرستی انجام می دهند و در استفاده از داده هایی که واقعاً مفید هستند ، کوتاهی می کنند ، عملی که مطمئناً به کارگیری نادرست است روش شناسی.

اما ما در این مقاله به مشکلی در جامعه تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین نخواهیم رسید ، زیرا در جای دیگری به طور گسترده در مورد آنها بحث کردیم. در عوض ، این مقاله اولین قسمت از یک مجموعه دو بخشی خواهد بود که نشان می دهد جریان اصلی از نظر درک آنها از بیت کوین از جامعه بیت کوین عقب است. این مقاله به طور خاص بر روی مقاله تحقیقاتی اخیر از دانشگاه سوئیس متمرکز است که نوسانات قیمت بیت کوین را در رابطه با تغییر در آگاهی اجتماعی از دوره دیجیتال بررسی می کند. در طول این مقاله ، خواهیم فهمید که محققان سوئیسی در نهایت هیچ ارزشی به بحث در مورد بیت کوین ندادند و همچنین از تئوری ها و روش های اقتصادی بسیار ناقص استفاده کردند..

مطالعه سوئیسی درباره نوسانات قیمت بیت کوین و ارتباط آنها با “علائم اجتماعی”: چرا این مطالعه بی ارزش است و کجای آن اشتباه بوده است

الهام این مقاله از مقاله اخیر از آمده است CoinDesk, که گزارش در یک مطالعه بیت کوین که اخیراً توسط ETH Zürich منتشر شده است – دانشگاهی در سوئیس که در آموزش فناوری پیشرو است. این مطالعه از اواسط 2010 تا نوامبر 2013 ، در آغاز اوج قیمت بیت کوین ، درست چند ماه قبل از کوه ، داده های تجربی را جمع آوری کرد. Gox خراب شد و چندین ابزار آماری مختلف را برای تجزیه و تحلیل این داده ها به کار گرفت.

توسط خوان روبیانو [CC BY-NC-ND 2.0] ، از طریق فلیکرتوسط خوان روبیانو [CC BY-NC-ND 2.0], از طریق فلیکرتیم تحقیقاتی چهار مجموعه داده را در نظر گرفتند ، آنها را به عنوان متغیرها در نظر گرفتند و آنها را روی یکدیگر قرار دادند تا با رشد و جابجایی آنها در طول دوره زمانی مورد بررسی ، همبستگی و وابستگی متقابل بین چهار متغیر پیدا کنند. اولین بار از چهار متغیر ، بارگیری مشتری کلاینت بیت کوین و بلاکچین بیت کوین بود. تیم تحقیق فعالیت روی بلاکچین را تجزیه و تحلیل کرده و بارگیری های مشتری کلاینت Bitcoin را پیگیری کرده است تا تعداد تقریبی کاربران جدید بیت کوین را ایجاد کند..

در مرحله دوم ، تیم داده های مربوط به نرخ ارز بین بیت کوین و سه ارز مختلف ، فیات و سه تبادل مختلف ، به ترتیب ارزها را جمع آوری کرد. آنها از Mt. قیمت بیت کوین Gox که با دلار آمریکا (دلار آمریکا) مشخص می شود. آنها فعالیت های چین را از طریق BTC-China ردیابی می کنند که به رنمینبی چینی (CNY) نشان داده می شود. سرانجام ، آنها فعالیت BTC-de – صرافی بیت کوین اروپا – را که با یورو (EUR) نشان داده می شود ، ردیابی کردند. هر دو کوه Gox و BTC-de مجاز به تجارت با یورو هستند ، بنابراین تیم تحقیق حرکت EUR را در هر دو مبادله برای مطالعه فعالیت بیت کوین اروپا ردیابی کرد..

سومین متغیر مورد استفاده این تیم اطلاعات جستجوی اینترنتی بود. آنها اطلاعات مربوط به مقدار جستجوهای انجام شده در Google را برای اصطلاح “بیت کوین” جمع آوری کردند. به عنوان یک گزینه دیگر ، آنها از جستجوها در ویکی پدیا ، بزرگترین دائرlopالمعارف آنلاین جهان استفاده کردند.

چهارمین و آخرین متغیر مورد استفاده در این مطالعه اشتراک دهان به دهان (WOM) بود. برای پیگیری رشد اشتراک اطلاعات WOM Bitcoin ، آنها تعداد توییت های مربوط به Bitcoin را در هر 1 میلیون پست در فید توییتر تیم اندازه گیری کردند. به عنوان یک گزینه دیگر ، این مطالعه از تعداد “اشتراک” برای پست های قدیمی ترین ، از آنچه محققان می توانند جمع کنند ، صفحه فیس بوک مربوط به بیت کوین استفاده کرد: http://www.facebook.com/bitcoins.

سپس محققان از روش انتخاب شده خود برای تجزیه و تحلیل داده ها استفاده کردند. ما در اینجا به آن روش شناسی نخواهیم پرداخت ، زیرا این چیزی بیش از مدلهای آماری بی شمار و تجزیه و تحلیل تجربی است که هیچ اهمیتی در دنیای اقتصاد ندارد. در حقیقت ، همانطور که بحث خواهیم کرد ، پروژه تحقیقاتی طولانی و تجربی آنها داده هایی را که جامعه بیت کوین قبلاً به تنهایی آنها را کشف نکرده بود ، استخراج نکرد. اگرچه ، در بخش بعدی این مقاله ، به طور خلاصه نقایص اقتصاد تجربی را پوشش خواهیم داد و خواننده به چند مقاله قبلی ، نوشته شده توسط این نویسنده ، که تحلیل عمیق تری از مغالطه اقتصاد تجربی.

با این حال ، تحقیقات از یک روش تحلیلی استفاده کردند ، که به نظر این نویسنده بسیار جالب است ، که ما در اینجا به شرح آن خواهیم پرداخت. تیم تحقیقاتی سعی در تعیین یک مقدار “اساسی” برای یک بیت کوین واحد داشتند ، به طوری که آنها می توانند اندازه گیری پایه ای از ارزش بیت کوین داشته باشند که بتوانند با قیمت واقعی بیت کوین مقایسه کنند زیرا بازار به “سیگنال های اجتماعی” پاسخ می دهد. آنها اذعان کردند که تعیین دقیق “اساسی” بیت کوین دشوار است. اما ، آنها همچنین استدلال کردند که این مقدار باید حداقل هزینه تولید یک بیت کوین باشد ، بنابراین آنها از این هزینه به عنوان معیار ارزش “اساسی” استفاده کردند. این روش خاص متکی به یک مغالطه اقتصادی قدیمی است: نظریه ارزش تولید برای ارزش. ما در مورد این مغالطه بعداً در این مقاله بحث خواهیم کرد ، وقتی مشکلات پروژه تحقیق را به طور کلی شناسایی کنیم.

نقل قول مستقیم از مقاله تحقیقاتی در مورد ارزش بنیادی بیت کوین:

محاسبه برآورد ارزش اساسی یا ذاتی یک بیت کوین ، که با ارزش “عادلانه” آن متفاوت است دشوار است [23]. با این حال ، ما استدلال می کنیم که ارزش بنیادی یک بیت کوین حداقل با هزینه تولید آن (از طریق استخراج) برابر است و بنابراین می توانیم از این هزینه به عنوان یک برآورد محدودتر از ارزش اساسی استفاده کنیم. این تعریف این مزیت را دارد که از هر ارزیابی ذهنی بازده در آینده مستقل است.

یافته های مطالعه بیت کوین زوریخ

پس از ارائه روش ها و مجموعه داده های انتخاب شده برای استفاده در حین انجام این مطالعه قیمت بیت کوین ، نویسندگان مقاله چندین صفحه را با استفاده از نتایج مطالعه خود صرف کردند. به جای بررسی دقیق این نتایج ، زیرا آنها مملو از اصطلاحات فنی غیرضروری است که در واقع هیچ داده ارزشمندی برای اقتصاد بیت کوین ارائه نمی دهد ، ما خلاصه ای از یافته ها را ارائه می دهیم و چند نقل قول مستقیم از متن.

توسط Rob Ireton [CC BY 2.0] ، از طریق Flickrتوسط راب ایرتون [CC BY 2.0], از طریق فلیکربنابراین ، برای جمع بندی مختصر نتایج مطالعه ، یافته های اساسی محقق این بود که بین افزایش جستجوهای Google ، افزایش اشتراک اطلاعات WOM و افزایش قیمت بیت کوین ارتباط مثبت وجود دارد. آنها این دو همبستگی را با اجرای مدلهای آماری خود برای هر دو مجموعه جستجوی اینترنتی و متغیرهای به اشتراک گذاری WOM – با ویکی پدیا به عنوان جایگزین برای Google و Facebook به عنوان جایگزین برای توییتر ، بررسی کردند. حتی هنگام جستجوی ویکی پدیا و اشتراکات فیس بوک ، افزایش فعالیت در هر دو سیستم عامل با افزایش قیمت بیت کوین ارتباط مثبت دارد.

آنها علاوه بر “کشف” این ارتباط بین سیگنال های اجتماعی و قیمت بیت کوین ، دریافتند که این همبستگی در واقع دو حلقه بازخورد مثبت ایجاد می کند. اولین حلقه بازخورد این است که افزایش جستجوهای اینترنتی و اشتراک در شبکه های اجتماعی با افزایش قیمت همراه بود ، که پس از آن جستجوها و اشتراک های بیشتر و غیره به دنبال داشت. حلقه دوم حلقه ای است که شامل رشد کاربران جدید بیت کوین است. آنها دریافتند که افزایش جستجو و به اشتراک گذاری منجر به افزایش تصویب می شود ، که باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود ، منجر به جستجو و اشتراک بیشتر و غیره می شود.

این حلقه های بازخورد به طور نامحدود ادامه پیدا نکردند. این مطالعه همچنین بین پیک جستجوی اینترنت و به اشتراک گذاری WOM و کاهش قیمت بیت کوین رابطه وجود دارد. در طی دوره زمانی مورد مطالعه این محققان ، چندین بار جستجو و به اشتراک گذاری به اوج خود می رسد ، پس از آن قیمت بیت کوین “خراب می شود”. پس از کشف این همبستگی ، این تحقیق به این نتیجه رسید که این سیگنالهای اجتماعی قطعاً با “چرخه حباب” بیت کوین مرتبط هستند و نقش بسزایی دارند. افزایش آگاهی اجتماعی منجر به انفجار در قیمت بیت کوین می شود ، که به دنبال آن یک افت شدید قیمت همراه با کاهش در جستجو و به اشتراک گذاری زنان انجام می شود..

در اینجا چند نقل قول مستقیم از مقاله در مورد یافته های مطالعه آورده شده است:

ما چرخه های بازخورد را با استفاده از VAR [26] ، که روابط خطی چند بعدی وابسته به زمان را بین چهار متغیر تجزیه و تحلیل ، با تاخیر 1 روز ، از هم جدا می کنیم. . . VAR چرخه بازخورد زیر را نشان می دهد:

– چرخه “اجتماعی”: حجم جستجو با افزایش قیمت (f P ، S 1/4 0.386) ، دهان به دهان با حجم جستجو (f S ، W 1/4 0.243) افزایش می یابد ، و قیمت با دهان به دهان افزایش می یابد (f W ، P 1/4 0.1). به طور همزمان حساب كردن تمام وابستگي ها بين چهار متغير بر تاكيد دهان به دهان بر قيمت تأكيد دارد و نشان مي دهد رابطه قوي تري از آنچه با تحليل همبستگي زوجي مشاهده نمي شود (جزئيات بيشتر در مقاله الكترونيكي الكترونيكي ، S3). حلقه سه طرفه بین S t ، W t و P t نشان دهنده چرخه بازخورد بین پویایی اجتماعی و قیمت در اقتصاد بیت کوین است.

– چرخه “پذیرش کاربر”: حجم جستجو با افزایش قیمت (f P ، S 1/4 0.386) ، تعداد کاربران جدید با علاقه جستجو (f S ، U 1/4 0.158) و افزایش قیمت با افزایش پذیرش کاربر افزایش می یابد (f U ، P 1/4 0.137). این حلقه سه جانبه دوم بین مدل های S t ، U t و P t چگونه نرخ ارز بیت کوین به ارزهای دیگر بستگی به تعداد کاربران در اقتصاد بیت کوین دارد

علاوه بر این دو چرخه ، از جستجو به قیمت رابطه منفی پیدا می کنیم (f S، P 1/4 20.233). این مسئله با یک رابطه دوتایی واضح بین افراطی بودن این دو متغیر نشان داده شده است: سه مورد از چهار افت قیمت روزانه با افزایش اولین ، چهارم و هشتمین افزایش در حجم جستجوی Google در روز قبل مواجه شدند.

چرخه های ارائه شده در بالا توضیحی برای تولید حباب در اقتصاد بیت کوین ارائه می دهد. یافته های اخیر نشان می دهد که نیروهای محرکه قیمت های بیت کوین از زمان اختراع آن تغییر کرده است [29] ، که باعث تجزیه دوره مطالعه ما به پنجره های زمانی مشخص می شود ، که هر کدام مربوط به یک حباب مشخص است. ما این کار را با تخمین حد پایین برای ارزش بنیادی بیت کوین انجام می دهیم: هزینه انرژی تولید یک بیت کوین را که به طور مستقیم از مشکل بیت کوین ناشی می شود ، تقریبی می کنیم [1] (به مواد و روش ها مراجعه کنید). در طول دوره مطالعه ما ، قیمت تقریباً همیشه بالاتر از مقدار اساسی باقی مانده بود (شکل 3a: مسیر میانگین میانگین وزنی هفتگی تقریباً منحصراً در سمت چپ خط قیمت / برابری اساسی است). تجارت بیت کوین با قیمت بسیار بالاتر وجود احتمالی حباب را نشان می دهد [30] ، و رویدادهایی که قیمت بازار شروع به تغییر می کند از ارزش اساسی شروع حباب ها است..

در آخر ، یک نقل قول در مورد چگونگی محققان معتقدند که این نوع تحلیل کمی می تواند در پیش بینی قیمت بیت کوین در آینده و حباب های بیت کوین آینده مفید باشد:

بنابراین روش آماری که در این مقاله استفاده کردیم ، اثبات می شود که راهی قوی برای شناسایی پویایی همراه متغیرهای اقتصادی-اجتماعی مورد مطالعه است. همچنین بر اساس تاریخچه گذشته سیستم ، تخمین های دقیقی از سطح آینده هر متغیر (از جمله قیمت و دهان به دهان) تولید می کند.

ادامه در صفحه 2

صفحات: 1 2 3

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me