تحلیل مناسب بیت کوین قسمت 2: اخبار ، روندها ، زمان

این مقاله قسمت دوم در a است سری 3 قسمت در مورد چگونگی رفتار مناسب بیت کوین تجزیه و تحلیل قیمت در قسمت اول, ما در مورد روش اقتصادی مناسب که باید برای تجزیه و تحلیل قیمت استفاده شود ، بحث کردیم. نتیجه گرفتیم که از آموزه پوزیتیویسم نباید در تحلیل قیمت بیت کوین یا به طور کلی اقتصاد استفاده شود ، زیرا پایه اصلی همه فعالیت های اقتصادی را نادیده می گیرد: کنش انسانی. روش صحیحی که باید هنگام انجام تحلیل اقتصادی اتخاذ شود ، روش عملی است. این روش کلیه فعالیتهای اقتصادی را نتیجه عملکرد انسان تلقی می کند. افراد برای از بین بردن احساس ناخوشایند عمل می کنند ، عملکرد انسان اساس کلیه فعالیتهای اقتصادی است و بشر با قوانین منطقی اداره می شود. بنابراین ، کلیه فعالیت های اقتصادی را می توان با استفاده از منطق قیاسی تحلیل کرد. اقتصاددانان می توانند به ابزارهای شخصی که هدف مشخصی را دنبال می کند ، نگاه کنند و نتیجه منطقی لازم برای ابزارهای مورد استفاده را تعیین کنند. هیچ مدل اقتصاد سنجی یا آماری مورد نیاز نیست.

در این مقاله ، ما به روند واقعی انجام تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین خواهیم پرداخت. ما انواع مختلفی از اخبار را که بیشترین تأثیر را در قیمت ها دارند ، نحوه شناسایی روندها – و تفاوت بین روندهای بلند مدت و کوتاه مدت را شناسایی خواهیم کرد – ما در مورد اهمیت روند قیمت بیت کوین و کف قیمت صحبت خواهیم کرد ، و ما زمانی که باید تجزیه و تحلیل قیمت انجام دهیم ، برویم.

چه نوع اخباری بیشترین تأثیر را در قیمت بیت کوین دارد?

اگر ما ، به درستی ، عملشناسی را در خود به کار می بریم قیمت بیت کوین تجزیه و تحلیل می کند ، سپس ما باید بلافاصله به دنبال اخبار مهم باشیم که احتمالاً باعث تغییر قیمت شده است که ما در تلاشیم توضیح دهیم. از آنجا که تمام فعالیتهای اقتصادی ناشی از اقدامات افراد است و اخبار مستندترین اقدامات مرتبط با آن است ، قطعاً اخبار تأثیر مشخصی بر بازار دارد.

تحلیل مثبت گرایی قادر به درک اهمیت خبر نیست زیرا آنها با ایده معاینه تجربی و مدل های ریاضی شیفته اند. این وسواس به همین دلیل است که آنها همیشه نمی توانند مسیرهای آینده قیمت بیت کوین را به درستی پیش بینی کنند. آنها به سادگی ارتباط علی بین تحولات بازار و تقاضای بیت کوین را درک نمی کنند.

با این حال ، تحلیلگران Praxeology در شناسایی علل تغییر قیمت بیت کوین مشکلی نخواهند داشت ، زیرا آنها می دانند که به دنبال چه اطلاعاتی هستند. آنها مستقیماً به سرخط خبرها می روند تا بفهمند چه عواملی باعث تغییر بازار شده است.

توسط (میک بیکر) خروس [CC BY-ND 2.0] ، از طریق فلیکرتوسط (میک بیکر) خروس [CC BY-ND 2.0], از طریق فلیکر

اما چه نوع اخباری بیشترین تأثیر را در قیمت بیت کوین دارد؟ مطمئناً هر خبر قدیمی درباره بیت کوین تأثیر زیادی در بازار نخواهد داشت. انواع اخباری که تأثیر قابل توجهی بر قیمت بیت کوین دارند ، اخبار مربوط به شرکتهای بزرگ ، جهانی است که بیت کوین را از رسانه های اصلی یا اخبار مربوط به بیت کوین به طور مستقیم از یک وب سایت خبری جامعه می پذیرند. نمونه هایی از این نوع اخبار مهم اخبار اخیر است گزارش EBA, شبکه دیش پذیرش بیت کوین, Ghash.io دستیابی به 51٪ قدرت هش یا همان Silk Road Bitcoin حراج. اخبار از جمله این اخبار که به عنوان یک نقطه عطف در تاریخ مشروعیت رو به رشد بیت کوین شناخته می شوند ، تأثیرات زیادی بر قیمت بیت کوین دارند. داستان ها باید در مورد چیزی باشد که به طور بالقوه می تواند یک تغییر اساسی در جامعه بیت کوین ایجاد کند.

اخبار منظم و روزمره ، صرف نظر از مثبت یا منفی بودن آن ، به طور کلی کمترین تأثیر را در قیمت بیت کوین دارند. به عنوان مثال ، هفته های پس از حراج Silk Road حاوی چیزی جز خبر خوب برای بیت کوین نبود. با این حال ، از زمان فروپاشی هیجان حراج ، قیمت همچنان یک طرف باقی مانده است. این به این دلیل است که اخبار منتشر شده در جامعه از اهمیت کمی برخوردار بوده اند ، هیچ خبر اصلی و اصلی در مورد ممنوعیت دولت یا یک شرکت چند ملیتی که بیت کوین را بپذیرد وجود ندارد..

یکی از redditor به تازگی ساخت اشتباه انتظار می رود هر خبر کوچک فشار رو به بالا بر قیمت بیت کوین داشته باشد. این فرد به جریان مداوم اخبار خوب پس از حراج جاده ابریشم اشاره کرد و اشاره کرد که چگونه هیچ تاثیری بر قیمت نداشته است. البته ، شخصی که از روش تجزیه و تحلیل عملی استفاده می کند ، می فهمد که اخبار باید از کیفیت خاصی برخوردار باشد تا بتواند بر قیمت فشار وارد کند ، بنابراین واضح است که این شخص درکی از رابطه علی بین تحولات اخبار و تقاضای بازار برای بیت کوین ما باید این س toال را از آن یک redditor بپرسیم: اگر تحولات خبری دلیل تغییر قیمت بیت کوین نیست ، پس چیست؟ آیا قیمت بیت کوین چیزی است که مستقل از عملکرد انسان باشد ، آیا یک موجود زنده به تنهایی است؟ البته پاسخ به این سوال قوی و با اعتماد به نفس است نه. عمل انسان بدون شک تقاضای بیت کوین را تعیین می کند زیرا این انسان ها هستند که آنها را طلب می کنند. اخبار صرفاً شرح آخرین اقدامات انجام شده توسط افراد است. بنابراین منطقی است که قیمت ها تحت تأثیر تحولات اخبار قرار بگیرند.

به طور خلاصه ، اخبار قدرتمندترین عامل تعیین کننده تغییرات در قیمت بیت کوین است. زیرا این مستندات و ارتباطات اقدامات انجام شده توسط افراد است. گزارش آن اقدامات بر تصمیمات افراد دیگر تأثیر می گذارد. این فرآیند به یک واکنش زنجیره ای تبدیل می شود که جابجایی های محسوسی را در بازار بیت کوین ایجاد می کند. فقط تأثیرگذارترین اقدامات تأثیرات زیادی روی قیمت بیت کوین دارد ، بنابراین مهمترین اخبار آنهایی است که بازیکنان اصلی جامعه بیت کوین را پوشش می دهند یا موفقیت های عمده – یا عقب نشینی ها را در تصویب جریان اصلی پوشش می دهند..

شناسایی روندهای بلند مدت و کوتاه مدت و اهمیت کف قیمت ها

نمودار با مجوز از bitcoincharts.comنمودار با مجوز از bitcoincharts.com

شناسایی اخباری که بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارند از اهمیت بالایی برخوردار است ، اما ایجاد این تغییرات قیمت از اهمیت یکسانی برخوردار است. هدف کل از تجزیه و تحلیل قیمت شناسایی روندهای کوتاه مدت و گمانه زنی در مورد مسیر آینده قیمت بیت کوین است. بنابراین چگونه می توانیم این روندها را شناسایی کنیم?

ابتدا باید بین روند قیمتی بلند مدت و کوتاه مدت تمایز قائل شویم. روند طولانی مدت می تواند روند زندگی ارزش دارایی یا روند سالانه باشد. روندهای کوتاه مدت هر چیزی سریعتر از روند سالانه یا مادام العمر است ، یعنی روندهایی که در یک بازه زمانی ماهانه یا هفتگی اتفاق می افتد. روندهای بلند مدت برای قضاوت در مورد سلامت کلی یک دارایی استفاده می شود ، خواه یک سرمایه گذاری طولانی مدت باشد یا خیر. روندهای کوتاه مدت – به طور واضح – در سرمایه گذاری های کوتاه مدت مورد استفاده قرار می گیرند. تجارت روزانه و فروش کوتاه دو نمونه از فعالیت ها هستند که با شناسایی و تجزیه و تحلیل روند کوتاه مدت به آنها کمک می کنند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین عمدتا مربوط به تغییرات قیمتی است که در یک بازه زمانی فوری اتفاق می افتد. تحلیل گران قیمت به ایجاد روندهای کوتاه مدت جدید ، واگرایی از روندهای قدیمی و پیش بینی های احتمالی برای میزان و میزان روندهای کوتاه مدت تازه تأسیس شده نگاه می کنند. بنابراین ، ما بیش از حد نگران تغییر روندهای بلند مدت نیستیم. اگرچه بسیار مهم است ، اما مطالعه این روندها بیشتر برای اهداف تاریخی است تا سرمایه گذاری.

چگونه یکی از این روندها را شناسایی کنیم ، چه زمانی تأسیس شده و چه زمانی شکسته شده است؟ روند جدیدی ایجاد می شود که کف قیمت ایجاد شود ، زیر آن قیمت بیت کوین نمی تواند سقوط کند. اگر قیمت به زیر آن طبقه سقوط کرد ، باید روند شکسته شده در نظر گرفته شود و روند نزولی جدید ایجاد شود. پس از تعیین کف قیمت ، بسته به اخبار ، روند یا رو به بالا یا پهلو خواهد بود. تا زمانی که کف قیمت شکسته نشده است ، این روند همچنان باید با درایت در نظر گرفته شود. این عمل باعث می شود که افت قیمت که اغلب اتفاق می افتد بدون شکسته شدن یک روند ثابت. علاوه بر این ، از سقوط ما در تصور مغالطه آمیز مبنی بر ایجاد روند جدید با هر حرکت قیمت بیت کوین جلوگیری می کند. بنابراین ، تا زمانی که قیمت از زیر سطح سخت فعلی 450 دلار پایین نیاید ، ما همچنان در روند صعودی هستیم که در ماه مه تأسیس شد. برعکس ، وقتی قیمت بالاتر از یک دیوار ثابت قرار می گیرد ، روند نزولی شکسته می شود. در اینجا نیازی به گفتن نیست ، زیرا همه اصول یکسانی که در شناسایی روند نزولی دخیل هستند ، کاملاً برعکس است.

این بحث در مورد شناسایی روند ما را به نقطه بعدی ما می رساند ، کف قیمت. همانطور که در بالا ذکر شد ، کف قیمت بیت کوین نقطه ای است که در زیر آن قیمت نمی تواند بدون شکست روند. با این حال ، شناسایی کف قیمت بسیار دشوارتر از هر روند کلی است. این دشواری وجود دارد زیرا کف قیمت می تواند بدون نیاز به آزمایش تعیین شود. به عبارت دیگر ، ما می توانیم کف قیمت داشته باشیم بدون اینکه واقعاً آن را ببینیم. کف می تواند 600 دلار باشد ، اما قیمت به طور مداوم بالاتر از 630 دلار است. اما این “طبقه های نامرئی” ، به دلیل نداشتن واژه بهتر ، برای اهداف سرمایه گذاری اهمیت چندانی ندارند. کف قیمت واقعاً مهم کفپوش های سخت و موقت است که توسط بازار آزمایش شده و به وضوح قابل مشاهده است. کف سخت پایین مطلق روند است. در روند صعودی فعلی ما ، کف سخت حدود 450 دلار است. طبقات موقت نقاطی هستند که تا زمانی که جریان خبرهای خوبی ادامه داشته باشد ، قیمت آنها پایین نخواهد آمد. تفاوت این دو در این است که اخبار منفی می توانند کف قیمت موقت را بشکنند اما لزوما کف سخت قیمت را نمی شکند. برای شکستن یک طبقه سخت نیاز به یک خبر جدی بد – مانند ممنوعیت دولتی بیت کوین – است.

تلاش برای شناسایی کف قیمت یک کار نسبتاً دشوار است و به طور کلی پاداش زیادی ندارد. به راحتی می توان به نمودارهای هفتگی یا ماهانه نگاه کرد ، آنها روندهای غالب را به وضوح نشان می دهند. و این اساساً تمام آنچه نمودارهای تجربی برای آن مفید هستند ، ارائه کمک توصیفی و بصری به تحلیلگر است. بنابراین ، تنها ویژگی های ضروری نمودار قیمت ، بدیهی است که قیمت و معیار اندازه گیری آن است. تمام شاخص ها و مدل های دیگر وقت گیر ، گیج کننده هستند و هیچ ارزشی برای تجزیه و تحلیل عملی ندارند.

فقط در زمان مناسب آنالیز قیمت بیت کوین را انجام دهید ، سعی نکنید خیلی اوقات قیمت را تجزیه و تحلیل کنید

آخرین توصیه ای که در اینجا ارائه خواهد شد این است: سعی نکنید خیلی اوقات تحلیل قیمت بیت کوین را انجام دهید! یکی از بسیاری از مشکلات تحلیل قیمت مثبت گرا این است که آنها سعی می کنند تقریباً روزانه پیش بینی هایی در مورد قیمت بیت کوین انجام دهند. آنها بازار را بیش از حد تجزیه و تحلیل می کنند ، زیرا آنها بیش از حد به معیارها و شاخص ها توجه ندارند ، و آنها به تغییر در ارزیابی ذهنی افراد توجه نمی کنند.

توسط جیمز کیس [CC BY-ND 2.0] ، از طریق فلیکرتوسط جیمز کیس [CC BY-ND 2.0], از طریق فلیکر

حداکثر ، تجزیه و تحلیل قیمت باید یک بار در هفته انجام شود. حتی در آن زمان ، بسیاری از تجزیه و تحلیل های هفتگی شما گزارش های کوتاهی در مورد اقدام یک طرفه یا نوسانات قیمت ناشی از فعالیت عادی و روزمره در مبادلات است. مردم بیت کوین خود را خریداری و می فروشند زیرا به هر دلیلی ارزیابی خود را از بیت کوین تغییر داده اند و ترجیح می دهند کم و بیش از آن را داشته باشند. در واقع هیچ راهی برای اندازه گیری این تغییرات در ارزیابی وجود ندارد ، علاوه بر این که از هر معامله گر دلیل خرید و فروش آنها را می پرسید – این یک کار دلهره آور است و اطلاعات مفیدی نخواهد داشت. سعی کنید وقتی تحول عظیمی در قیمت بیت کوین ایجاد می شود ، وقتی واضح است که یک خبر مهم در قیمت تأثیر می گذارد ، یا وقتی یک جریان ثابت از اخبار خوب یا بد در طی یک دوره زمانی وجود دارد ، تحلیلی بنویسید. تأثیر بر روند قیمت فعلی. وظیفه شما به عنوان یک تحلیلگر عملشناسی این است که اطلاعاتی را که کاملاً واضح به نظر می رسد مانند اخبار مهم اخذ کنید و درباره چگونگی تأثیر این اطلاعات بر بازارها و چگونگی تأثیر آنها در آینده به روشهایی که چندان واضح نیستند اظهار نظر کنید..

اطلاعات ارائه شده در این مقاله در واقع همه مواردی است که باید هنگام نوشتن تحلیل قیمت بیت کوین مورد توجه قرار گیرد. بله ، در کل یک فرایند بسیار ساده است ، با این وجود می تواند اطلاعات بسیار ارزشمندی را ارائه دهد. به طور خلاصه ، موارد مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل مناسب قیمت بیت کوین عبارتند از: شناسایی اخبار مهم ، شناسایی روند کوتاه مدت و تعریف دقیق کف قیمت ها و دیوارها در هنگام برخورد با روند نزولی. با استفاده از روش عملی برای تجزیه و تحلیل عملکرد انسان بر روی این اطلاعات ، ما می توانیم تحرکات بازارها را با دقت توصیف کنیم و پیش بینی های دقیق برای آینده قیمت بیت کوین انجام دهیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me