روزنامه نگاران بیت کوین شماره 2: تأثیر قصد در اخلاقی بودن مالکیت بیت کوین

من نویسنده اولین مقاله در مورد نیستم اخلاق روزنامه نگاران بیت کوین, همانطور که توسط شان وینس. من یکی از دو بنیانگذار Coin Brief هستم و چند پاراگراف بعدی باید “سلب مسئولیت” من در نظر گرفته شود. با این حال ، چون این یک وب سایت مبتنی بر ارز دیجیتال است ، تعجب آور نیست که من ارزهای دیجیتال را در اختیار دارم و از آنها استفاده می کنم.

من قصد نوشتن در مورد این موضوع را نداشتم ، زیرا شان موضوع اصلی را رد كرد مقاله مایکل دل کاستیلو. من آن را به دست او سپرده بودم تا به هرگونه بحث اضافی از طرف آقای دل كاستیلو یا ادامه بحث در جامعه پاسخ دهد. با این حال ، با خواندن مقاله اخیر Vox با عنوان ، “ما در خرید بیت کوین تماس اشتباهی برقرار کردیم“احساس کردم که لازم است پاسخ دهم.

این یک راز نیست که Coin Brief از آن پشتیبانی می کند بیت کوین. البته ، ما نیز حمایت می کنیم بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر, از جمله برخی که حتی وجود ندارند در این زمان به صورت عملکردی با این اوصاف ، ما هرگز تلاش نکرده ایم این واقعیت را پنهان کنیم که ما صاحبان Coin Brief و همچنین برخی از روزنامه نگاران خود بخش بزرگی از بودجه خود را با ارزهای رمزپایه در اختیار داریم. این مبلغ از فردی به فرد دیگر متفاوت است ، اما ما به دلایلی نظریه ای که انتظار داریم 1 بیت کوین ارزش $ 1،000،000 دلار داشته باشد ، این کار را نمی کنیم. به طور کلی ، ما معتقدیم که قیمت بیت کوین در آینده به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت – اما ما همچنین سکه های خود را به طور مداوم خرج می کنیم ، این بدان معناست که افزایش قیمت در نهایت تأثیر ناچیزی بر ثروت کل ما خواهد داشت.

Contents

آیا داشتن یک بیت کوین یا ارز دیجیتال و نوشتن مقالاتی در مورد آن تعارض منافع است?

کاملا بله. البته این “تضاد منافع” است. اگر بیت کوین خراب شود و سکه های ما بی ارزش باشند ، این ویرانگر خواهد بود. همه ما می خواهیم بیت کوین به آن ادامه دهد افزایش در فرزندخواندگی, و البته اگر قیمت بیت کوین افزایش یابد ، آن را دوست خواهیم داشت. با این حال ، نتیجه ای برای روزنامه نگاران نیست که در مورد بیت کوین می نویسند. این واقعیت که ارزش سکه های آنها می تواند بالا یا پایین برود ، به طور خودکار مسئله اخلاقی ایجاد نمی کند. اگر این درست بود ، در مورد کسی که از هر نوع مالی را پوشش می دهد ، می توان همین را گفت.

مالکیت بیت کوین را می توان با مالکیت USD مقایسه کرد

320px-US_Dollar_banknotesمالکیت بیت کوین و نوشتن درباره بیت کوین مانند مالکیت دلار آمریکا و نوشتن مقالات درباره بازارهای مالی ایالات متحده یا سیاست های پولی و اقتصادی ایالات متحده است.

روزنامه نگاران در ایالات متحده که در مورد سیاست های اقتصادی یا پولی می نویسند ، تضاد منافع یکسانی دارند. آنها تقریباً مطمئناً صاحب دلار هستند و اگر قرار بود دلار به عنوان ارز ذخیره جهان جایگزین شود یا تورم بیش از حد آغاز شود ، یا اگر قدرت خرید دلار شروع به سقوط کند ، به سرعت بخش بزرگی از ثروت آنها پاک می شود. این به نفع شخصی آنها است که مقالات خود را به گونه ای بنویسند که دلار را در یک دید مثبت رنگ آمیزی کند ، زیرا ارزش ارز در نهایت با توجه به آنچه مردم معتقدند ارزش آن است تعیین می شود. ارزش کاملاً ذهنی است.

مالکیت بیت کوین باعث ایجاد تضاد در منافع می شود ، اما این تعارضات در همه جا وجود دارد

مسئله در اینجا تعیین این نیست که آیا مالکیت بیت کوین باعث تعارض منافع می شود یا نه ، زیرا تعارض منافع اجتناب ناپذیر است. هر روز ، هر فرد روی زمین تحت تأثیر تعارضات منافع بسیار زیاد قرار می گیرد ، و به طور کلی این تعارض حول محور منافع شخصی آنها است. این ذات انسان است.

تصویر با مجوز از جیمز شوارتزGeorge R. Price – تصویر با مجوز از جیمز شوارتز

برابری طلبی وجود ندارد. هر فردی ، آگاهانه یا ناخودآگاه ، به نوعی یا به نوعی نسبت به آنچه برای خود و کسانی که به آن نزدیکترند تعصب دارد. حتی هنگام صدقه دادن ، کمک به دیگران یا انجام هر کار “نجیبانه” دیگری ، بازهم خودخواهانه است. مردم هیچ یک از این کارها را انجام نمی دهند مگر اینکه باعث شود آنها احساس خوب ، صالح ، برتر ، پسندیده و غیره داشته باشند ، زیرا در غیر این صورت دلیلی برای انجام آن وجود نخواهد داشت. George R. Price, که نابغه بود ، و زندگی او (یا بهتر بگوییم پایان زندگی او) غم انگیز بود ، وقتی این رشد را پیدا کرد ، این را درک کرد معادله قیمت. او قبل از خودکشی ، بقیه عمر خود را سپری کرد و تلاش کرد خود را رد کند.

با این حال ، این واقعیت که تضاد منافع وجود دارد ، یا اینکه هر عملی از یک طریق دیگر خودخواهانه است ، این عمل را غیراخلاقی ، غیراخلاقی یا غلط نمی کند.

چگونه یک روزنامه نگار صاحب بیت کوین در حالی که دارای تعارض منافع است ، می تواند مقالاتی اخلاقی بنویسد?

رئیس FCC تام ویلرتام ویلر ، رئیس FCC امروز ، اما قبلاً یک سرمایه دار خطرناک و لابی گری برای صنایع کابل و بی سیم بود

تصویر با مجوز از مرکز حقوق رسانه UNC & خط مشی

همانطور که در بالا اشاره کردم ، به نظر می رسد اصطلاح “تضاد منافع” رفتارهای غیراخلاقی و غیراخلاقی را فوراً به ذهن متبادر می کند. بسیاری از مردم به این مقام دولتی فکر می کنند که در حال تصمیم گیری نظارتی برای صنعتی است که بودجه مبارزات انتخاباتی را برای وی تأمین می کند یا علاقه منفی به وی دارد. آنها ممکن است به تأثیر صنعت بانکداری سنتی در سیاست پولی دولت فکر کنند. آنها ممکن است فکر کنند که انتشارات مطبوعاتی به عنوان خبری مشروع ، بدون برچسب ، یا مقالاتی است که برای یک شرکت در ازای پرداخت بدون هیچ گونه سلب مسئولیت نوشته شده است. آنها ممکن است به این فکر کنند که یک تحلیلگر مالی “مشهور” مقدار زیادی سهام بخرد ، سپس برای خرید دیگران فریاد بزند ، یا سهام را کوتاه کند و به بینندگان خود هشدار دهد که این مخزن است..

با این حال ، معنای تضاد منافع به خودی خود این نیست. این تعارض منافع است که غیراخلاقی مورد سو استفاده قرار می گیرد. روزنامه نگاران بیت کوین ، به طور کلی ، در این گروه قرار نمی گیرند.

در صورت صحت مطالب ، نوشتن مقالات مثبت در مورد بیت کوین اخلاقی است

وقتی روزنامه نگاری صاحب بیت کوین است و در حال نوشتن مقاله ای مثبت در مورد برخی تحولات جدید در جامعه بیت کوین یا صنعت است ، تقریباً همیشه به این دلیل است که آن فرد واقعاً معتقد است که بیت کوین آینده است. آنها کسی را گمراه نمی کنند. ما کسی را گمراه نمی کنیم. بیت کوین یک سیستم انقلابی است و موفقیت در ایجاد شبکه و پردازش پرداختی که ایجاد کرده است ، جهان را متحول می کند. این یک واقعیت است.

مردم آفریقا که قبلاً بودند قادر به دسترسی به بازار جهانی نیست از آنجا که هزینه های حواله به طور کامل سود بالقوه را از بین می برد ، اکنون در حال تبدیل شدن است کارآفرینان و ایجاد استارتاپ ها. اکنون یک فرد مجرد می تواند از طریق رایانه خود ، بدون حساب بانکی ، یک شرکت تأسیس کند و نه تنها کارمندان را استخدام کند ، بلکه بلافاصله بابت کارشان به آنها حقوق می دهد. من ثابت می کنم Coin Brief به تازگی یک حساب بانکی باز کرده است ، زیرا قبل از ثبت نام در Google Adsense کاملاً غیرضروری بود.

داشتن Bitcoin و استفاده از آن برای درک کامل آن ضروری است

بله ، من مغرض هستم. بله ، من تضاد منافع دارم. با این حال ، نه ، نوشتن درباره بیت کوین برای من غیراخلاقی نیست و همچنین برای نویسندگان دیگر در Coin Brief غیراخلاقی نیست. ما بیت کوین داریم ، بخشی از جامعه هستیم و به طور فعال از ارز (و همچنین سایر ارزهای رمزپایه) استفاده می کنیم و این تنها دلیلی است که می توانیم در مورد بیت کوین دقیق بنویسیم. این تنها راه درک واقعی انقلابی بودن بیت کوین است … یا تقریباً تنها راه. من معتقدم بسیاری از افرادی که در سطح بالایی در موسسات مالی کار می کنند ، دقیقاً می فهمند که بیت کوین چیست و چه کاری انجام می دهد ، فقط به این دلیل که موفقیت در آن بسیاری از پردرآمدترین منابع درآمد آنها را نفی می کند. با این حال ، این بحث برای زمان دیگری است.

بیت کوین یک شبکه و شرکت ترکیبی است ، بیت کوین یک ارز ترکیبی و سهام است

من گیجی Vox’s Ezra Klein را درک می کنم. بیت کوین چیز جدیدی است. بسته به تعریفی که از آن استفاده می کنید ، DAO (سازمان خودمختار غیرمتمرکز) یا DAC (شرکت خودمختار غیرمتمرکز) است. قبلاً هیچ چیز مانند آن وجود نداشته است ، هرچند جدید است, حتی سیستم های پیچیده تر بر اساس پیشرفت آن ساخته شده است. به طور سنتی ، شناسایی یک شرکت و سهام آسان بود و بسیار ساده بود که نتیجه گرفت که یک روزنامه نگار نباید سهام یک شرکت بزرگ را که آنها پوشش می دادند ، داشته باشد. با این حال ، ارز همیشه بازی عادلانه در نظر گرفته شده است ، زیرا مالکیت یک شرکت نیست … با این حال ، آنها همیشه کاملاً مشابه بوده اند. اساساً ارز دولتی معادل سهام مالکیت آن دولت است. آنها حتی قدرت رای گیری اضافی را از طریق لابی ، مشارکت در مبارزات انتخاباتی یا رشوه کامل منتقل می کنند.

بیت کوین و سایر سیستم های مبتنی بر بلاکچین در یکی از این دسته ها قرار می گیرندتصویر با مجوز از Vitalik Buterin و Ethereum.org

هنوز در آنجا تفاوتی وجود دارد که قابل شناسایی است ، زیرا شرکت خصوصی متعلق به شخص خصوصی است و سهام تمایل دارد مستقیماً با آرا برابر شود. به این ترتیب ، بیت کوین بیشتر از یک شرکت به یک ارز به سبک دولت شباهت دارد ، زیرا مالکیت بیت کوین به هیچ وجه توانایی رأی دادن مستقیم ندارد. در عوض ، فقط توانایی بدست آوردن افزایش غیر مستقیم قدرت رأی دادن را دارد. این قدرت رأی دادن که می تواند معادل لابی گری در بیت کوین در نظر گرفته شود ، خرید تجهیزات استخراج یا سرورها و نرم افزارهایی برای اجرای استخر استخراج است.. معدنچیان کسانی هستند که در نهایت با بیت کوین تصمیم می گیرند ، نه صاحبان بیت کوین. اگرچه ، بیت کوین یک لایه محافظتی مخفی اضافه شده در این قسمت دارد. در حالی که 51٪ از توان استخراج معكوس با تصمیم منفی می تواند باعث بروز مشكلات شود و سیستم را به طور موقت مختل كند ، جامعه خود از طریق نیاز به اجماع برای داشتن سیستم به شیوه قابل استفاده خود دارای “حق وتو” است. اگر 51٪ فاسد سعی در ایجاد تغییرات ناخوشایند در بیت کوین داشته باشد ، جامعه فقط می تواند الگوریتم ها را تغییر دهد ، قبل از رویداد منفی مجدداً تنظیم شود و معدنچیان فاسد را پشت سر بگذارد و در حال حاضر در یک زنجیره بی ارزش قرار دارد. با این حال ، دوباره ، این بحث برای مقاله دیگری است.

به نظر می رسد بیت کوین یک شرکت بدون هیئت مدیره است که باعث ایجاد سهام بیت کوین می شود ، اما بیت کوین بیشتر شبیه ارز است. این یک چیز کاملا جدید است.

چگونه یک روزنامه نگار صاحب بیت کوین به دلیل تضاد منافع خود می تواند مقالاتی غیراخلاقی بنویسد?

البته این همیشه یک خطر است. این یک خطر در هر صنعت است ، اما به خصوص در بخش مالی بسیار جدی است. نمونه هایی از روزنامه نگاران بوده اند که مالک بیت کوین هستند و اطلاعات کذب را برای تأثیرگذاری بر قیمت منتشر می کنند. در گذشته ، من شخصاً متوجه شده ام که این اتفاق بیشتر با انتشار “اخباری” از چین ، یا کشور دیگری خارج از قاره آمریکا یا اروپا رخ داده است. این “اخبار” غالباً در واقع از داخل آن کشور سرچشمه نمی گیرد ، حداقل به شکل رسمی نیست. در برخی موارد ، اطلاعات ناقصی بوده است که منجر به نتیجه گیری های گمراه کننده می شود ، و بار دیگر “اخبار” یک دروغ صریح است ، و در واقع هیچ پایه و اساسی ندارد.

دروغ درباره مقررات بیت کوین می تواند بر قیمت تأثیر بگذارد

با این حال ، این را در سایر بازارهای مالی نیز می بینیم. این فقط به بیت کوین محدود نمی شود و چیز جدیدی هم نیست. اخبار جعلی یک واقعیت زندگی است و تنها راه مبارزه با آن ، تأیید حقایق قبل از نتیجه گیری است. در واقع ، برای بهره مندی از این نوع اطلاعات غلط ، حتی نیازی به داشتن یک بیت کوین نیست. به طور کلی ، این نوع گزارش های تقلبی و غیراخلاقی برای افزایش قیمت Bitcoin DOWN منتشر می شود. شخصی که گزارش می دهد هیچ ارز رمزپایه ای را در هنگام انتشار اطلاعات در اختیار ندارد. آنها منتظر هستند تا آن را در غوطه وری اجتناب ناپذیر خریداری کنند ، تا به محض آشکار شدن حقیقت و بازگشت قیمت ، آن را مجدداً فروش دهند.

مقالات بیت کوین که حقیقت را گسترش می دهند می توانند باعث ایجاد ترافیک شوند

سپس مسئله اخبار مبتنی بر واقعیت درمقابل مقالات مبتنی بر عقاید ، یا بیانیه های خبری بدون برچسب که قبلاً ذکر کردم ، مطرح است. این مسئله ای است که یک بار دیگر محدود به بیت کوین نیست. بسیاری از رسانه های مهم در ایالات متحده و سراسر جهان هستند که به این روش ها دست می زنند و تنها درصد بسیار کمی مربوط به بیت کوین است. روند نگران کننده ای در ارائه نظرات به عنوان اخباری با پشتیبانی واقعی وجود دارد و یکی از بزرگترین متخلفان نیز یکی از بزرگترین شرکتهای رسانه ای در جهان است. من هیچ نامی نخواهم برد ، اما خواهم گفت كه آنها تقریباً از هر تلویزیون در ایالات متحده چندین كانال دارند و به دلیل عدم صداقت مدام مورد حمله قرار می گیرند. آنها تنها نیستند ، زیرا احساس گرایی به فروش می رسد.

چه در داخل و چه در خارج از صنعت بیت کوین ، شرکت ها هزینه انتشار بیانیه های مطبوعاتی را پرداخت می کنند

موضوع انتشارات مطبوعاتی که به این ترتیب برچسب گذاری نشده اند ، بسیار ساده و بسیار رایج است. اعم از “بررسی” هایی که فقط روابط عمومی بازنویسی می شوند ، تا ارسال مستقیم مقاله ای که توسط بخش بازاریابی یک شرکت نوشته شده است ، اما با عنوان “خبر” بدون ذکر اینکه منشا آن از خود شرکت است ، عنوان شده است. چرا کسی این کار را می کند؟ خوب ، شرکت ها هزینه بیشتری را برای یک بیانیه مطبوعاتی پرداخت می کنند که به عنوان بیانیه مطبوعاتی برچسب گذاری نشده است. CTR بسیار بالاتری دارد و منجر به فروش بیشتر می شود … و این اشتباه است. توجه داشته باشید که در اینجا در سکه مختصر ما بخشی برای بیانیه های مطبوعاتی داریم. ما از نوشتن آنها برای شرکت ها امتناع می کنیم و بیشترین کاری که خواهیم کرد ویرایش آن برای اشتباهات دستوری یا اشتباهات ترجمه است ، زیرا بسیاری از شرکت های جهان بیت کوین در کشورهای انگلیسی زبان مستقر نیستند.

مالکیت بیت کوین مسئله ای نیست – نیت ، صداقت ، صداقت و صداقت از نکات مهم هستند

روزنامه نگاران بیت کوین با صداقت ، صداقت و صداقت اخلاقی هستندتصویر با مجوز از مارک هال

هسته اصلی این موضوع هیچ ارتباطی با بیت کوین ندارد. این همه ربطی به قصد دارد. اگر روزنامه نگاری در حال نوشتن مقاله با هدف تأثیرگذاری یا گمراه کردن خوانندگان است ، این کار غیراخلاقی است. اگر مقاله ای مبتنی بر نظر یا نظریه باشد ، لازم است این موضوع روشن شود. نباید به عنوان واقعیت ارائه شود. اگر مقاله ای توسط شرکتی پرداخت شده باشد ، تبلیغ است و باید برچسب آن به همین ترتیب باشد.

با این حال ، اگر مقاله ای به شکلی نوشته شده است که بیانگر حقایقی است که قابل تأیید هستند ، این واقعیت که آنها مالک بیت کوین هستند ، به هیچ وجه معنی ندارد. اگر آنها می خواهند نظر خود را تزریق كنند ، باید توضیح دهند كه آنچه می گویند همان چیزی است كه آنها تصور می كنند ، اما واقعیت ندارد. آسان است. آسان است. تنها جایی که تمایز آن (در امور مالی) سخت می شود و واقعاً نمی تواند در هر دو گروه قرار بگیرد این است که نویسنده ای در حال بحث در مورد نظریه اقتصادی است. با این حال ، اقتصاددانان به طور سنتی از قضاوت اخلاقی تعارض منافع کنار گذاشته می شوند ، صرفاً به این دلیل که اقتصاد هرگز ملموس نیست و قابل اثبات نیست. که گفته شد ، یک وجود دارد فشار در جامعه اقتصادی برای تغییر این, از آنجا که اقتصاددانان سطح بالا به دلیل تضاد منافع خاص توانایی تأثیرگذاری بر دولتها را دارند به گونه ای که در سایر مشاغل غیراخلاقی تلقی می شود.

هیچ کس نباید مجبور شود Bitcoin را نادیده بگیرد ، BTC خود را بفروشد یا از بازار دور بماند ، فقط به این دلیل که در مورد آن می نویسد. به همان روشی که هیچ کس مجبور نشود تمام دلارهای خود را برای نوشتن در مورد دلار آمریکا به چیز دیگری منتقل کند یا تمام طلاهای خود را برای نوشتن در مورد طلا بفروشد. این مزخرف است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me