تحلیل: قیمت بیت کوین 600 دلار شکسته می شود

ظهور بیت کوین قیمتها همچنان ادامه دارد. زمانی در صبح 30 مه 2014 ، قیمت بیت کوین پس از چند روز رکود بین 565 تا 570 دلار ، 600 دلار شکست. این احتمال وجود دارد که این جهش قیمت ها به دلیل اعلامیه اخیر مبنی بر پذیرش Dish Network بیت کوین به عنوان پرداخت خدمات خود باشد. با این حال ، گرچه این اعلامیه اصلی احتمالاً جهش سریع و 30 دلاری قیمت ها را به همراه دارد ، اما به نظر می رسد که این افزایش صرفاً ادامه روند صعودی ایجاد شده در هفته گذشته در نتیجه نوآوری مداوم و جریان مداوم اعلامیه های مثبت در بیت کوین است. انجمن.

“تحلیل های” اخیر که پایان افزایش قیمت بیت کوین را نشان می دهد

در اوایل هفته ، گزارش های متعددی مبنی بر پایان روند صعودی قیمت بیت کوین منتشر شد که نشانگر چند روز بی تحرکی و افت جزئی قیمت ها بود. با استناد به کلیشه معمول “تجزیه و تحلیل” بیت کوین ، این گزارش ها طی چند روز تجارت بی عیب و نقص طول کشید و اعلام کرد که “حباب” تمام شده بود و ، با توجه به تجزیه و تحلیل روند اخیر ، انتظار می رود که به کف قیمت 430 تا 450 دلار که در ماه آوریل تاسیس شده بود ، بازگردیم. این تجزیه و تحلیل غلط فقط واقعیت ناخوشایند و به طور کلی نادیده گرفته شده را برجسته می کند که انجام تجزیه و تحلیل روند صرفاً مبتنی بر داده های تجربی و معادلات ریاضی از نظر قانونی هرگز نمی تواند دقیق باشد. بعضی اوقات این تحلیلگران خوش شانس می شوند و پیش بینی های تجربی آنها با واقعیت منطبق می شود. با این حال ، یک پیش بینی کاملاً معتبر و دقیق در مورد آینده هر بازار غیرممکن است. بازارها لزوماً نامشخص هستند ، بنابراین هر گونه پیش بینی در مورد آینده بازار حدس و گمان است و به هیچ وجه 100٪ قطعی نخواهد بود. بنابراین ، بررسی داده های روزهای اخیر و ادعای پایان کار قیمت بیت کوین به طرز دردناکی اشتباه است. این یک نمونه کامل از چگونگی تحلیلگرانی است که معتقدند می توانند معادلات آماری را به کار گیرند و یک پیش بینی غیرقابل تغییر از روند آینده تولید کنند ، همیشه با ایجاد پیش بینی های بسیار نادرست ، خجالت می کشند ، مانند ادعا می کنند که بازار برای اصلاح بر اساس سه مورد است روزهای تجارت آهسته.

علیت

این تحلیلگران هنگام ترسیم این خطوط روند و گسترش غیرواقعی آنها به آینده ، از واقعیت علیت در نظر نمی گیرند. علیت واقعیتی عینی از کنش انسان است و بنابراین هرگونه فعالیت اقتصادی است. همه کارها به یک دلیل انجام می شود. انسان ها بر این باورند که با به کارگیری عمل می توانند نتیجه مطلوبی به دست آورند. این اجرای عمل ، هسته اصلی علیت است و واقعیت فعل انسان ، علیت را اجتناب ناپذیر می کند. اگر فقط این “تحلیلگران” علیت را در نظر می گرفتند ، دلیل کندی معاملات و رکود بعدی قیمت ها در ابتدای هفته روشن بود. این یک واقعیت کاملاً شناخته شده در دنیای معاملات است که آخر هفته روز یادبود آغاز غیر رسمی تابستان است و هفته بعد به طور کلی یک هفته کند در بازارها است. این رابطه علی و معلولی ساده بین میل انسان به اوقات فراغت و یک تعطیلات ملی آشکار می کند که تجارت در هر بازار بلافاصله قبل یا بعد از تعطیلات مهم کند خواهد بود. نادیده گرفتن مواردی مانند کنش و علیت انسانی ، نادیده گرفتن بنیان علم اقتصاد است. معادلات و رگرسیون ها و مدل های ریاضی بی شمار می توانند تعدادی نتیجه بگیرند که می تواند بارها و بارها در اقتصاد چرخشی یکنواخت بازآفرینی شود ، اما این بدان معنا نیست که نتیجه گیری از این مدل ها وزن قابل توجهی در دنیای واقعی خواهد داشت. صرفاً پوزیتیویست بودن چیزی علمی نمی کند. روش شناسی علمی باید با محیط مورد مطالعه مرتبط باشد. شما نمی توانید بدون مطالعه عملکرد انسان ، اقتصاد بخوانید ، دقیقاً مانند این که بدون نگاه کردن به آب نمی توانید اقیانوس را مطالعه کنید. جامعه بیت کوین و به طور کلی علم اقتصاد می توانند با پذیرش حقیقت علیت و کنش انسانی ، بینش زیادی در بازار کسب کنند.

چرا قیمت ها در حال افزایش است

همانطور که در بالا ذکر شد ، جهش ناگهانی قیمت بیت کوین از 570 دلار به 600 دلار احتمالاً می تواند ناشی از اعلامیه شبکه دیش باشد. با این حال ، این افزایش 30 دلاری را نباید یک افت قیمت در نظر گرفت ، مستقل از استقرار روند صعودی هفته گذشته. در حالی که این تنها افزایش قیمت بیت کوین ممکن است ناشی از اعلامیه Dish باشد ، به طور کلی صعودی روند از چندین اعلامیه و نوآوری در جامعه بیت کوین ناشی می شود. بیشتر این موارد نوآوری در ساختار پرداخت بیت کوین است. Coinbase اخیراً اعلام کرد که آنها قصد دارند “MasterCard” بیت کوین شوند و Xapo ، یک ارائه دهنده کیف پول ، از انتشار بیت کوین خود رونمایی کرده است کارت اعتباری که به شما امکان می دهد در فروشگاه هایی که حتی بیت کوین را قبول نمی کنند ، هزینه های خود را با بیت کوین پرداخت کنند. کارت Xapo را می توان در فروشگاه هایی که Bitcoin را قبول نمی کنند استفاده کرد زیرا در زیرساخت های موجود MasterCard کار می کند. بنابراین ، این کارت بدهی بیت کوین در هر مکانی که MasterCard را بپذیرد قابل استفاده است. این تحولات تنها موارد اندکی در دریای نوآوری های جدید در جامعه بیت کوین است. با پیشرفت مداوم در فناوری بیت کوین ، دیدن یک روند صعودی در قیمت بیت کوین جای تعجب ندارد. اگر ادامه این نوآوری ها در طول تابستان ادامه داشته باشد ، می توان انتظار داشت که این روند صعودی ادامه یابد. همه چیز مساوی است ، البته.

ولی یاد آوردن: هنوز سرمایه گذاران اولیه بیت کوین وجود دارند که به دلیل کاهش قیمت در اواخر سال 2013 در حدود 50٪ از دست دادن بیت کوین نشسته اند. قیمت ممکن است دوباره به بالای 1000 دلار برسد ، اما این سرمایه گذاران اولیه را ترغیب به تخلیه می کند دارایی های آنها از بیت کوین تا سرانجام از سرمایه گذاری های خود سود ببرند و از سوار شدن رولر بر روی بیت کوین دیگر جلوگیری کنند. در صورت بروز چنین اتفاقی ، شاهد افت شدید مجدد قیمت ها و بازگشت به کف قیمت خواهیم بود. کف آن قیمت چقدر پایین خواهد بود؟ به طور قطع نمی توان آن را تعیین کرد ، لزوماً به میزان فروش فروخته شده بستگی دارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me