دستیابی به موفقیت Bitcoin در حال سوخت رسانی به سیستم عامل های آینده “غیرممکن” قسمت 1 است

بیت کوین انقلابی در شبکه های همتا به همتا است ، اما وقتی بحث به عنوان ارز می شود اغلب از بین می رود. در حالی که بیت کوین به عنوان ارز دارای مزایای شگفت انگیز است ، از جمله معاملات “فوری” ، هزینه های فوق العاده کم و عدم توانایی در پرداخت معکوس (که می تواند به صورت اختیاری از طریق پردازنده شخص ثالث اضافه شود) ، این چیزی نیست که Bitcoin را شگفت انگیز کند.

Bitcoin’s Blockchain آینده است

بلاکچین بیت کوین جایی است که موفقیت واقعی در آن نهفته است و بدون بلاکچین بیت کوین امکان پذیر نیست. قبل از بیت کوین ، سیستم های دیگر تلاش کرده بودند تا یک پلتفرم واقعاً غیرمتمرکز ایجاد کنند و نمونه هایی از موفقیت مانند مشتری های اشتراک فایل از نظیر به نظیر وجود دارد. با این حال ، هیچ یک از شبکه های قبلی امکاناتی که بلاکچین بیت کوین دارد ایجاد نکرده است. با استفاده از زنجیره بلوک یا ایده های اساسی موجود در آن ، می توان کل شرکت هایی را ایجاد کرد که فقط به صورت دیجیتالی و غیرمتمرکز وجود دارند. در واقع ، مطمئناً امکان پذیر است ، زیرا به طور موثر ، بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه چیست. واحد پول چیزی بیشتر از سهام موجود در “شرکتی” است که توسط شبکه کنترل می شود.

مروری بر بیت کوینImg از طریق Preshing.com

ارزش بیت کوین از این امر مشتق شده است ، و از آنجا که بیت کوین به عنوان یک سیستم پرداخت ایجاد شده است ، تمرکز بر روی آن است. ایوان فاگارت ، یکی از نویسندگان Coin Brief و یکی از دوستان من ، در مورد اینکه منشا Bitcoin بیت کوین از کجاست ، کاملاً مطالبی را نوشت و هنگام مشاهده بیت کوین به عنوان یک ارز به تنهایی ، من تمایل دارم با تحلیل او موافق باشم. با این حال ، من فکر می کنم که او و اکثر اقتصاددانان یک بخش مهم از معمای پیرامون بیت کوین را از دست داده اند. بله ، ارز بیت کوین ارزش آن را از ارزهای قبلی که برای خرید آن استفاده می شود ، بدست می آورد ، اما این خریدها به خرید سهام در شرکت بیت کوین نزدیک تر است.

اکنون هیچ سردرگمی در مورد اینکه ارزش سهام از کجا ناشی می شود وجود ندارد. این از ارزیابی کل شرکت حاصل می شود و تمایل به رشد شرکت دارد. بیت کوین یکسان است ، در عین حال متفاوت است. “شرکت” بیت کوین با بزرگتر شدن شبکه ، با سرمایه گذاری بیشتر در زیرساخت ها (تجهیزات استخراج) و محصولات (شرکت های خصوصی مستقر در بیت کوین) ، رشد می کند و افراد و شرکت های بیشتری خارج از این شبکه شروع به پذیرش آن می کنند. اصطلاح این نوع شرکت دیجیتال “شرکت خودمختار غیرمتمرکز“، یا DAC ، و بیت کوین اولین DAC موفق بود. با این حال ، آخرین نخواهد بود.

بیت کوین ، اولین DAC و اولین Meta-DAC?

به دلیل حمایت خارق العاده ای که به سمت بیت کوین شده است و ماهیت انقلابی نوآوری در بلاکچین ، رقبای نسبتاً کمی برای آن وجود داشته است. بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر از آن بیرون آمده اند و من مزایا را مشخص کرد هفته گذشته ، اما هیچ یک از “altcoins” رقابت واقعی برای بیت کوین نبوده است.

در عوض ، همانطور که در بالا ذکر شد ، شرکت های خصوصی در اطراف بیت کوین در حال رشد هستند و سرمایه گذاران خطرپذیر ، سرمایه گذاران فرشته و حتی سرمایه گذاران سنتی با سرعت فزاینده ای بودجه این شرکت ها را تأمین می کنند. بیت کوین صنعتی ایجاد کرده است که قبلاً وجود نداشته است ، دقیقاً به همان روشی که گوگل صنعت سئو را ایجاد کرده است و همچنین صنعت تجزیه و تحلیل وب سایت را رشد داده است. به نظر من ، این تعریف یک شرکت بزرگ است ، زیرا یک شرکت بسیار تأثیرگذار است که صنعت خود را ایجاد می کند.

همین دلیل هم این است که من انتظار ندارم به زودی بیت کوین به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال از سلطنت برکنار شود و همچنین انتظار ندارم که Google جایگاه خود را به عنوان پادشاه جستجو از دست بدهد. با این حال ، سایر شرکت ها و سایر صنایع ممکن است چندان خوش شانس نباشند.

مرحله بعدی بعد از بیت کوین

پیشینه Ethereumگروههایی از توسعه دهندگان هستند که قبلاً به پتانسیل سیستمهای غیرمتمرکز جدید پی برده اند و در حال ایجاد نسل بعدی DAC هستند. یکی از اینها, اتریوم, من در مقاله قبلی اشاره کردم و این توانایی را دارد که نه تنها ایده یک شبکه خودمختار غیرمتمرکز را به مناطق جدید بخش مالی گسترش دهد ، بلکه می تواند فراتر از آن باشد. طراحی Ethereum به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه هایی (یا قراردادهایی) را که در شبکه اجرا می شود ، بنویسند و بنابراین بستری را برای ایده ها و محصولات بی شماری که هنوز تصور نشده اند فراهم می کند..

با این حال ، حتی Ethereum نیز احتمالاً با طراحی محدود خواهد شد ، زیرا هیچ سیستمی نمی تواند همه کارها را انجام دهد. ممکن است این Meta-DAC بعدی باشد ، که با بیت کوین همکاری می کند و یک صنعت جدید ایجاد می کند ، اما ایده های واقعا هیجان انگیز در صنایعی وجود دارد که محدود به حوزه دیجیتال نیستند. چه مقدار قدرت محاسباتی برای برابری با هزینه های مدیر عامل لازم است؟ مدیر مالی چندین سطح مدیریت در یک شرکت سنتی؟ یک شبکه غیرمتمرکز از رایانه ها ، با استفاده از نرم افزاری که هدف آنها را مشخص می کند ، می تواند به راحتی بسیاری از تصمیمات لازم را برای اداره بسیاری از شرکت ها ، نه همه ، مدیریت کند. با بافتن آن با پاداش “سهام” برای کمک به پردازش هرگونه محاسبات مورد نیاز برای انجام این کار ، می توان یک شبکه خودپایدار ایجاد کرد که دارای بازدهی بالاتر از یک شرکت سنتی است.

من نمی خواهم ادعا کنم که می دانم چگونه این امر محقق خواهد شد ، زیرا این امر مستلزم ایجاد الگوریتم هایی است که می توانند مشکلات پیچیده ای را پردازش کنند که تعیین آنها فراتر از توانایی من است. آنچه من می دانم این است: بیت کوین قبلاً پایگاه قابل توجهی را در بلاکچین فراهم کرده است که توانایی بررسی و ردیابی معاملات یا مبادلات را به صورت غیرمتمرکز دارد. بسیاری از altcoins پیشگامانه تغییرات و افزوده های مختلفی را در این پایگاه ایجاد کرده اند. و اتریوم, NXT, مسترکین, NEM, طرف مقابل, و همچنین بسیاری از پروژه های هنوز ناشناخته ، در تلاشند تا این مرحله را به سطح بعدی برسانند.

بنر طرف مقابل

آیا بیت کوین کافی نیست؟ چرا بیشتر DAC ها بوجود می آیند?

افزایش کارایی که DAC فراهم می کند اطمینان حاصل خواهد کرد که نوآوری همیشه به سمت سیستم های پیچیده تر حرکت می کند. این مسئله صرفاً به دلیل ذات انسان درست است. ما سازنده و خالق هستیم. وقتی ایده ای جرقه انقلابی می زند ، آن ایده تمایل دارد به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد و به حد مجاز برسد. این را می توان در انقلاب فناوری متمرکز بر اینترنت مشاهده کرد ، که بیت کوین را امکان پذیر می کند. انقلاب در تولید انبوه با محوریت خط مونتاژ و به دنبال آن اتوماسیون. به انقلاب صنعتی ، که پیشرفت هر صنعتی را بسیار تسریع کرد ، و به عقب تر ، عصر روشنگری و رنسانس ، که مسئولیت بنیانگذاری علوم ، ادبیات ، پزشکی ، هنر و فلسفه مدرن را بر عهده دارند. بیت کوین فقط آغاز یک خط جدید در حال پیشرفت بود ، اما خطی که درها را به سمت امکانات باورنکردنی باز می کند.

در بخش 2 ما برخی از پروژه هایی را که امروز در حال توسعه هستند ، تجزیه و تحلیل خواهیم کرد و برخی از ایده های ممکن ، اما در عین حال دشوار که اعضای جامعه پیشنهاد داده اند را لیست خواهیم کرد..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me