شش ایده Bitcoin و Altcoins نیاز به پذیرش بخش اول دارند

من از 5 سال گذشته که ساتوشی ناکاموتو از ذهنیت خود رونمایی کرده است ، تکامل ارز رمزنگاری شده را مشاهده کرده ام بیت کوین. در آن زمان بیش از 300 رمزنگاری جدید وارد صحنه شده است ، بسیاری از آنها به سرعت محو می شوند ، حتی پاورقی در تاریخ بزرگتر جنبش رمزنگاری. دلیل هر شکست متفاوت بود و من نمی خواهم در بحث درباره آنها گیر بیفتم. درعوض می خواهم درباره برخی ایده ها بحث کنم که فکر می کنم جامعه رمزنگاری به طور کلی باید از آنها استقبال کند. ممکن است بعضی از آنها عجیب به نظر برسد و برخی نیز اتهامی به نظر برسد ، اما من فکر می کنم که در استدلال خودم کم و بیش درست هستم. برای طرح پرونده من مجبور به نامگذاری برخی از اسامی و احتمالاً رنجش برخی از افراد خواهم بود. این هدف من نیست ، این فقط یکی از موارد غیرقابل اجتناب خواهد بود. این شخصی نیست ، این کار تجاری است ، بنابراین اجازه دهید با این تفاهم ادامه دهیم.

1. قوانین ترمودینامیک را نمی توان نادیده گرفت

دو قانون مهم فیزیکی در چند وجهی ، قوانین 1 و 2 ترمودینامیک است. اولی می گوید که انرژی نمی تواند ایجاد یا از بین برود ، فقط از یک حالت به حالت دیگر تغییر می کند. حالت دوم بیان می کند که در نهایت ، همه چیز از هم می پاشد. کاملاً مهم است که این دو قانون توسط هر سازنده سکه و هر سرمایه گذار سکه مورد توجه قرار گیرند. خواه در حال استخراج با پردازنده مرکزی ، پردازنده گرافیکی یا استخراج کننده ASIC باشید ، در حال سوختن برق هستید و برق رایگان نیست. تا زمانی که ما مشکل تولید و مصرف انرژی را برطرف نکنیم ، این یک عامل فزاینده در ماندگاری طولانی مدت همه و همه ارزهای رمزپایه خواهد بود. شما نمی توانید چیزی را بیهوده دریافت کنید. این یک قانون اساسی است که بر جهان حکمرانی می کند و استدلال در این مورد احمقانه است. وقتی جکسون پالمر خلق کرد Dogecoin او این کار را به عنوان یک شوخی انجام داد و همه ، از جمله پالمر ، از اینکه این اتفاق افتاد تعجب کردند. مسلم است که شیبا اینو کوچک بسیار شایان ستایش است ، اما هیچ کس نمی توانست حدس بزند که داگ مانند آن بلند شود. با این حال ، بسیاری از مردم به درستی پیش بینی کردند که بخار آن تمام شده و خراب خواهد شد.

dogecoin_logo_large_verge_medium_ منظرهجدی ، آن توله سگ جذاب است

بیت کوین تقریباً یک قرن طول کشید تا کاملاً استخراج شود ، و ناکاموتو هرگز پیش بینی نمی کرد که به عنوان یک جریان اصلی متداول شناخته شود. مطمئناً در یک دهه نیست. از طرف دیگر ، Doge برای هدف اصلی تصویب جریان اصلی برای ایجاد یک “واحد پولی” طراحی شد و برای تولید 80 میلیارد واحد طراحی شد. سپس تصمیم به تولید آنها برای مدت نامحدود گرفته شد ، وضعیتی که در برابر قوانین عرضه و تقاضا به سر می برد. بدون محدودیت در تولید آنها ، به دلیل افزایش دائمی عرضه و هزینه های ثابت یا رو به افزایش تولید ، به زودی سودآوری حاصل نمی شود. با کاهش سودآوری ، انگیزه ادامه کار کاهش یافته و معدن کاران به مراتع سرسبزتر می روند. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید ، قیمت doge در یک شیب نزولی ثابت قرار داشته است. 180 روز دوج توجه داشته باشید که داگ در ژانویه در واکنش به جامعه اعزامی تیم باباسل جامائیکا به سوچی ، چگونه جهش پیدا کرد. سپس در ماه فوریه دوباره قبل از افتادن اوج گرفت. یک سنبله دیگر ، کوچکتر ، ناشی از حمایت موفق جاش ویز در NASCAR بود. پس از آن ، ارزش به طور مداوم کاهش می یابد. 30 روز دوج نمودار بالا یک عکس فوری 30 روزه از بازار doge است. با مقایسه این دو نمودار می توانید دریابید که چگونه doge طی 60 روز از 60 میلیون دلار به 30 میلیون دلار رسیده است. به طور تصادفی ، در حال حاضر 80 میلیارد داگ در گردش است ، که 20 میلیارد دیگر انتظار می رود تا پایان سال باشد. در حالی که چند کسب و کار وجود داشته است که اخیراً Doge را به عنوان گزینه پرداخت استفاده کرده اند ، من انتظار ندارم که این روند ادامه یابد. در صورت ادامه افت ارزش ، هیچ دلیلی برای انجام آنها وجود ندارد. و با وجود روزافزون شدن روزافزون ، روند نزولی ادامه خواهد یافت ، بنابراین منجر به تورم بیش از حد می شود. چرا من می دانم که وقتی مغازه را تعطیل می کنم ، ارزش doge با ارزش 0.00049 در صبح است که ارزش آن فقط 0.00045 خواهد بود؟ بیت کوین نوسانات ناپایداری در قیمت داشته است ، اما از آنجا که شناخته شده بود که فقط تعداد محدودی بیت کوین تولید می شود ، پذیرش تجاری یک ریسک محاسبه شده است که با در نظر گرفتن مدت طولانی در نظر گرفته شده است. عرضه داج هرگز پایان نخواهد یافت ، بنابراین هیچ دلیلی برای انتظار افزایش قیمت وجود ندارد. حتی اگر Doge بخواهد الگوریتم ها را به PoS تغییر دهد و / یا استخراج کند ، قیمت هرگز افزایش نخواهد یافت.

2. بزرگتر لزوما بهتر نیست

بسیاری از سکه های دیگر ، با دیدن موفقیت دوج ، و کاملاً درک نکردن از آن ، روی باند پریدند و تصمیم گرفتند که اعداد بسیار مسخره آمیز “Next Big Thing” باشد. Kittehcoin (25 میلیارد) ، Infinitecoin (90 میلیارد) ، و سکه های دیگر تصمیم گرفتند که آنها Doge را از تخت سلطنت می اندازد و به عزیزم جدید اینترنت تبدیل می شود. و همه آنها بشدت شکست خورده اند ، که باعث تعجب تعداد زیادی از ناظران ، از جمله من ، شده است. اگر در سال 2011 به من می گفتید که ارز رمزنگاری شده با یک سگ برای یک طلسم کاملاً دو ارز رمزنگاری شده با مضامین گربه سان (Kittehcoin و Catcoin) را خرد می کند ، من به شما می خندیدم. و با این حال ، این اتفاق افتاد. دلایل آن فراوان است ، و من اطمینان دارم کسی قصد دارد “How Doge Beat the Felines” را بنویسد و من با خوشحالی آن مقاله را می خوانم زیرا از یادگیری چیزهای جدید لذت می برم. بی منطق ترین مثال این مسابقه More Coins = More Popularity ، به نظر من ، سکه XXL است که قول می دهد “2800 میلیارد (sic)” را آزاد کند. برای ارائه یک چارچوب مرجع برای اینکه چرا این مسخره است (در صورتی که بلافاصله مشخص نشود) ، جمعیت انسانی 6 میلیارد نفر است. این بدان معناست که هر مرد ، زن و کودک در کره زمین می توانند 400 سکه از این XXL سکه دریافت کنند و هنوز مقادیری باقیمانده باقی مانده است. این تقریباً تضمین می کند که هرگز ارزش زیادی برای هر چیزی نخواهند داشت.

3. کمتر همیشه بیشتر نیست

نکته واضح در مورد درس فوق این است که شما باید تعداد سکه های تولید شده را محدود کنید ، بله؟ از این گذشته ، بیت کوین برای تولید تنها 21 میلیون واحد کدگذاری شده است. در حالی که هر یک از آنها را می توان به 8 رقم اعشاری تقسیم کرد ، اما این امر همچنان بیت کوین را قادر به استفاده از قدرت قابل توجهی در بازار می کند ، حتی با وجود تعداد بیت کوین هایی که در روزهای اولیه غیرقابل جبران از بین رفته اند قبل از اینکه ارزش واقعی داشته باشند. (البته به دارایی های عظیم Satoshi Nakamoto اشاره ای نمی شود.) با کار بر روی اصل کمبود و احتمالاً تلاش برای اثبات اینکه dogecoin جنون ترین ایده برای برخورد با رمزنگاری نبود ، کسی 42 سکه ایجاد کرد که اشاره ای به کتاب کلاسیک داگلاس آدامز دارد. کهکشان. ” تنها 42 مورد از این تولیدات وجود دارد ، وضعیتی که منجر به ارزش اولیه کاملاً غیرمعقول 800000 دلار شود. نیازی به گفتن نیست که حباب تقریباً بلافاصله ترکید و قیمت آن 9000 دلار بود. 180 روز از 42   اتفاقاً ، آن تصادف ناگهانی من را به نقطه بعدی من می رساند … که هفته آینده ، در بخش دوم پوشش داده خواهد شد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me