بررسی Bitmain Antminer S15

بررسی Bitmain Antminer S15

آخرین به روزرسانی: 21/4/19

S15 یک استخراج کننده ASIC برای بیت کوین و altcoins است که الگوریتم SHA-256 خود را به اشتراک می گذارد. این دستگاه با نام Antminer S15 در تاریخ 8 نوامبر 2018 به بازار عرضه شد.

در این مقاله ، ماینر را مرور می کنم و نتیجه می گیرم که آیا انتقادات مکرر نسبت به دستگاه در واقع موجه است یا غیرمنصفانه.

خلاصه ارسال

Antminer S15 با حداکثر میزان هشدار 28 TH / در نوامبر 2018 منتشر شد. به سرعت با جانشین آن ، Antminer S17 جایگزین شد (تقریباً دو برابر هش ریت و مصرف برق کمتر). به نظر می رسد S15 با استفاده از حالت صرفه جویی در مصرف انرژی سودآوری بیشتری داشته باشد ، با این وجود بازگرداندن سرمایه گذاری برای سخت افزار هنوز چندین سال طول می کشد.

خودشه! اگر می خواهید بررسی دقیق تری در مورد S15 داشته باشید ، به خواندن ادامه دهید. در اینجا آنچه من پوشش خواهم داد:

1. Antminer S15 – چه جدید?

این اولین عملیاتی است که از فرآیند تولید 7 نانومتری استفاده می شود. مدارهای کوچکتر به برق کمتری نیاز دارند ، بنابراین طبیعتاً این امر باعث بهبود کارآیی برق معدنچی می شود. برای مقایسه ، نسل قبلی Antminer S9 از معماری 16 نانومتری استفاده می کند و حدود 50٪ هش ریت کمتری را برای همان انرژی S15 تولید می کند.

تفاوت مهم دیگر واحد منبع تغذیه یکپارچه (PSU) برای این استخراج کننده است. نسخه های قبلی PSU جداگانه ای داشتند که مشتریان باید آن را به صورت اضافی یا از Bitmain یا سازنده دیگری خریداری کنند.

تصویر S15

این مورد دیگر در مورد Antminer S15 وجود ندارد ، که اکنون با یک PSU متصل کاملاً ارائه می شود. نه تنها راحت تر ، این تغییر در مقایسه با خرید PSU جداگانه از شرکت Bitmain مستقر در چین ، هزینه مالیات بر واردات را کاهش می دهد و همچنین پیچیدگی نصب و نگهداری این ماینرها را کاهش می دهد.

سرانجام ، این ماینر دارای دو نوع حالت کار است. یکی برای حداکثر کارایی و دیگری حالت صرفه جویی در مصرف انرژی. عملکرد ماینر S19 با توجه به تنظیمات متفاوت است. با کمال تعجب ، حالت کم مصرف صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتر از حالت حداکثر عملکرد است.

صرفه جویی در هزینه های برق کلید افزایش سود شما به عنوان یک معدنکار است ، بنابراین به جای استخراج هر چه بیشتر سکه در زمان کوتاهتر ، حالت صرفه جویی انرژی Antminer S15 راهی عالی برای کاهش هزینه های انرژی و افزایش سودآوری در طول مدت طولانی است مدت، اصطلاح.مشخصات محصول


2. مشخصات محصول

Antminer S15 در حالت عملکرد بالا قادر به تولید 28 پردازش در ثانیه به ارزش 28 TH / s است ، در حالی که حالت صرفه جویی در انرژی تنها 18 TH / s را فراهم می کند. با این حال ، حالت صرفه جویی در انرژی مقدار قابل توجهی از 700 وات انرژی مورد نیاز را کاهش می دهد. بازده توان نسبی به ترتیب 57 و 50 ژول در هر تراشه است.

S15 تقریباً 7 کیلوگرم وزن دارد که مطمئناً هزینه حمل و نقل را منعکس می کند و با 76 دسی بل نسبتاً پر سر و صدا است.

3. آیا Antminer S15 سودآور است?

برای تعیین سودآوری ، شما باید مشخصات فوق (و هزینه برق و هزینه استخر استخراج خود را) از طریق ماشین حساب استخراج Bitcoin ما اجرا کنید. به خاطر داشته باشید که قیمت و مشکل استخراج بیت کوین از زمان نوشتن این مقاله تغییر کرده است. با این حال ، اگر از ماشین حساب ما استفاده کنید ، به طور خودکار شماره و قیمت به روز را به شما ارائه می دهد ، بنابراین جای نگرانی نیست. فقط از همان منطقی پیروی کنید که در زیر استفاده کردم.

عامل دشواری
نرخ هش

نرخ ارز BTC / USD
پاداش BTC / Block
هزینه استخر
هزینه سخت افزار (دلار آمریکا)
قدرت (وات)
هزینه برق (USD / kWh)

درآمد خالص در BTC:
هزینه استخر در BTC:
درآمد پس از هزینه در BTC:
درآمد به دلار آمریکا:
هزینه برق به دلار آمریکا:
درآمد پس از هزینه برق به دلار آمریکا:
درآمد پس از هزینه سخت افزار به دلار آمریکا:

حالت عملکرد بالا

در این حالت ، S15 در حال پردازش 28 TH / s و مصرف 1596 وات است. متوسط ​​برق جهان در هر کیلووات ساعت در حدود 0.11 دلار است ، بنابراین این چیزی است که من برای محاسبات خود استفاده کردم. در زمان نوشتن مقاله ، قیمت 1 BTC 4135 دلار و مشکل Bitcoin حدود 637926545141411 است.

با ورودی های فوق ، ماشین حساب نتیجه سودآوری را به دست آورد. با این حال ، من مطمئن هستم که این نتیجه سودآوری ناچیز ارزش برچسب بالای این دستگاه را ندارد. تا زمانی که پیش بینی نکنید قیمت بیت کوین به طور چشمگیری بالاتر باشد ، من توصیه می کنم دستگاه را در این حالت اجرا نکنید.

حالت ذخیره انرژی

Antminer S15 با این نتیجه من را شگفت زده کرد. در واقع استخراج BTC با استفاده از این حالت سودآوری بیشتری دارد ، حتی اگر در نتیجه BTC کمتری تولید کند. کاهش هزینه از نظر برق ، سودآوری دستگاه را دو چندان می کند!

بازگشت سرمایه گذاری

متأسفانه ، 14.99 دلار در ماه هنوز مبلغی ناچیز است که عملاً بازگشت منفی سرمایه را تضمین می کند و شرایط بعید افزایش عمده قیمت بیت کوین را بدون افزایش مشکل افزایش می دهد. تا زمانی که به میزان قابل توجهی کمتر از 11c برای هر کیلووات ساعت پرداخت نکنید ، بعید است که حتی در S15 که احتمالاً جذابیت این دستگاه برای استخراج کنندگان حرفه ای رمزنگاری را محدود می کند ، خراب شود.

با فرض اینکه Antminer S15 خود را با قیمت 1400 دلار خریداری کرده اید و تمام پارامترهای مورد استفاده در محاسبات ثابت مانده اند ، 7.7 سال طول می کشد تا ماینر شما هزینه خود را پرداخت کند.

این زمان بسیار طولانی است ، و با وجود معدنچیان جدید در انتظار ، انتخاب عاقلانه ای نیست که پول سخت بدست آمده خود را در این استخراج کننده سرمایه گذاری کنید.

علاوه بر این ، بازار قبلاً با این دستگاه ها اشباع شده است. وقتی در ابتدا عرضه شد ، توانست ماهیانه حداکثر 136 دلار سود کند. جامعه کلی این رقم را دوست نداشتند ، زیرا حتی در آن رقم سودآورتر نیز قضاوت شد که S15 برای پرداخت هزینه های خود طولانی تر (حدود 240 روز) طول می کشد.


4. نتیجه گیری – آیا Antminer S15 ارزش آن را دارد?

در حالی که Antminer S15 هنگام شروع به کار توانایی بازگشت سود بالاتری را داشت ، اما دیگر نمی تواند یک سرمایه گذاری “خوب” تلقی شود. با ورود معدنچیان قدرتمندتر و جدیدتر به بازار ، مدت زمانی که S15 شما به خود جلب می کند فقط افزایش می یابد.

به نظر من ، شما بهتر است Antminer S17 را بررسی کنید ، که Bitmain قول می دهد عملکرد بهتر با نرخ انرژی پایین تر را ارائه می دهد. ASIC های جدید و آینده از تولیدکنندگان رقیب معدن نیز ممکن است ارزش بهتری داشته باشند.

متأسفانه ، این استخراج کننده برای سرمایه گذاران متوسط ​​خانه ارزش سرمایه گذاری ، سر و صدا یا گرما را ندارد. در محیط معدنکاری فوق العاده رقابتی مدرن ، این دستگاه در حال حاضر کمی قدیمی است.

اگر پس از خواندن این مقاله هنوز تصمیم به خرید یکی از این واحدها دارید ، باید نمایندگی فروش را در سایتی مانند eBay یا Amazon پیدا کنید. در غیر این صورت ، باید منتظر بمانید تا Bitmain اعلام کند و سفارشات تولید بعدی خود را از S15 آغاز کند ، که ممکن است مشخصات کمی را در موارد زیر اصلاح کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me