مرور: تلاش های مکرر من برای خرید BTC از 247Exchange

بیش از یک سال پیش اولین بازدید خود را از 247Exchange انجام دادم و نتیجه خوبی نداشت. امروز دوباره در بورس بازدید کردم تا ببینم از آن زمان تاکنون چیزی تغییر کرده است یا خیر. این بررسی همانطور که در ابتدا نوشته شده بود با درایت نگه داشته شده است ، هر گونه به روزرسانی که در مورد بازدید فعلی من انجام شده است ، در طول بررسی شرح داده می شود ، لذت ببرید!

در این پست ، اگرچه نحوه خرید Bitcoins با استفاده از کارت اعتباری با 247Exchange را شرح خواهم داد ، اما همچنین قصد دارم تجربه شخصی خودم را با آنها شرح دهم.

یک پسر چه کاری باید انجام دهد تا بتواند بیت کوین به اینجا منتقل کند?

همه چیز حدود یک هفته و نیم پیش شروع شد ، زمانی که تصمیم گرفتم خدمات 247Exchange را بررسی کنم. به دنبال اصول آزمون کلاهبرداری در بیت کوین ، ابتدا سایر بررسی ها را به صورت آنلاین بررسی کردم (به عنوان مثال TrustPilot ، SiteJabber و غیره) و دیدم که رتبه های خوبی کسب می کند.

من یک حساب رایگان باز کردم و ایمیل خود را تأیید کردم ، کاملا استاندارد تا اینجا. سپس تصمیم گرفتم با کارت اعتباری خود مقداری بیت کوین بخرم. اطلاعات خود را به شرح زیر وارد کردم:

247 تبادل خرید بیت کوین

همانطور که می بینید نکته خوب در مورد 247Exchange این است که:

  1. درک رابط کاربری آن بسیار ساده است
  2. این همه هزینه ها را از قبل فاش می کند

من آرزو می کنم که آنها هزینه های جمع شده را نیز نشان دهند (هزینه کارت اعتباری + هزینه معامله) ، اما من حدس می زنم که این در حال حاضر بسیار بهتر از گزینه های موجود است.

در حال حرکت به جلو ، روی “ایجاد سفارش” کلیک کردم و متوجه شدم که برای اینکه بتوانم با کارت اعتباری خود BTC را بخرم ، باید آدرس و شماره تلفن خود را تأیید کنم. تأیید تلفن بسیار ساده بود: برای تأیید تلفن خود باید کدی را که با پیام متنی ارسال شده وارد کنید. پزی آسان.

تأیید هویت به شناسه دولتی احتیاج دارد. من معمولاً دوست ندارم این اسناد را به صورت غریبه به صورت آنلاین ارسال کنم اما به آن شلیک کردم. متأسفانه ، من شماره گذرنامه خود را به اشتباه وارد کردم و مجبور شدم صبر کنم تا تأیید صحت رد شود تا دوباره وارد شود (یک روز دیگر به روند کار اضافه شد).

تأیید آدرس به نوعی قبض ابزار نیاز دارد که آن زمان در کنار خودم نبودم. اما هنگامی که به خانه رسیدم آن را ارسال کردم و به راحتی پیش رفت.

بروزرسانی سپتامبر 2016: روند کار هنوز آسان و بسیار مستقیم است. تنها تفاوت این است که اکنون شما باید یک برنامه کمکی به زبان انگلیسی تهیه کنید یا سند آن ترجمه شود. تیم 247Exchange بین المللی است ، بنابراین آنها می توانند حداقل چند زبان را درک کنند اما اگر زبان شما در لیست نیست ، ممکن است یک مسئله باشد.

بنابراین تاکنون همه چیز کاملاً نامرغوب به نظر می رسد و تنها خرید کارت است. متأسفانه اینجا جایی است که پیچیده می شود. حتی اگر رابط کاربری خرید Bitcoins در 247Exchange بسیار خوب است ، روند “افزودن کارت اعتباری” بسیار دشوار است. بگذار توضیح بدهم.

وقتی کارت را برای اولین بار اضافه می کنید, 247Exchange یک تست آزمایشی انجام می دهد که باید آن را در صورت حساب کارت اعتباری خود تأیید کنید. به دنبال این روند ، من دو روز با صبر و حوصله منتظر ماندم و هیچ اتهام تأییدی را مشاهده نکردم.

بروزرسانی سپتامبر 2016: من دوباره امتحان کردم ، این بار با کارت دیگری ، و هنوز نمی توانم پرداخت آزمایشی را در صورت حساب خود ببینم. مطمئن نیستید که این مسئله 247Exchange است یا از شرکت اعتباری است. من دوباره با پشتیبانی تماس گرفته ام و به من گفته شده است که اگر کارت اعتباری 3DS داشته باشم می توانم بدون تأیید خرید کنم. من جلوتر رفتم ، معامله خود را تکمیل کردم و بیت کوین بلافاصله ارسال شد.

سپس با پشتیبانی صرافی تماس گرفتم (که خیلی سریع جواب داد). آنها به من گفتند كه احتمالاً شارژ انجام نشده است و من بايد كارت خود را حذف كرده و دوباره آن را اضافه كنم. تنها مسئله این است که من نمی توانم این کار را با استفاده از رابط وب سایت انجام دهم. سرانجام ، نماینده پشتیبانی به من گفت آنها کارت من را حذف می کنند و بعداً می توانم آن را اضافه کنم. او همچنین اشاره کرد که من در این مورد ایمیل می گیرم.

بنابراین مدتی بیشتر صبر کردم و پس از دو روز دیگر بدون ایمیل تصمیم گرفتم آنچه را که اتفاق افتاده است بررسی کنم. یک نماینده پشتیبانی جدید پاسخ داد ، به من گفت که آنها می توانند ببینند که در واقع کارت من 2.04 دلار شارژ شده است. اکنون این مسئله من با این است:

  1. چرا در این مورد از طریق ایمیل برای من ارسال نشده است؟ به نظر می رسد هیچ فرآیند پیگیری با پشتیبانی از 247Exchange وجود ندارد.
  2. مبلغ تأیید بدون نیاز به شناسایی خودم به من داده شد ، که خیلی عجیب بود. به این معنی که من می توانستم به عنوان یک هکر تقاضا داشته باشم که مقدار راستی آزمایی را بدانم ، بنابراین می توانم از کارت موجود در پرونده استفاده کنم و نماینده پشتیبانی تصمیم گرفت که آن را به اشتراک بگذارد (نگاهی به متن چت در زیر بیاندازید).

پشتیبانی 247

ممکن است ادعا شود که از آنجا که من به سیستم وارد شده ام به این معنی است که من رمز ورود این حساب را دارم ، اما از تجربه من با سایر خدمات ، پروتکل استاندارد است که معمولاً درخواست اطلاعات شناسایی بیشتری دارد.

با پشت سر گذاشتن همه اینها ، رفتم و کارتم را تأیید کردم. بالاخره داشتم به هدفم نزدیک می شدم – سکه هایم را می گرفتم. با این حال ، هنگامی که سعی کردم با کارت تازه تأیید شده خودم خرید کنم به دلایلی اجازه استفاده از آن را نداشتم.

دوباره با پشتیبانی تماس گرفتم ، به من گفتند که کارتم را پاک کن و دوباره آن را اضافه کن. در این مرحله من با تأیید صحت سرویس 3D گیر کردم و تصمیم گرفتم همه را کنار بگذاریم. در مجموع یک هفته و نیم طول کشید تا بدون خرید سکه سرانجام تسلیم شدم.

247Exchange پتانسیل بالایی دارد ، اما به تجربه کاربر نیاز دارد

به نظر من 247Exchange یکی از آن شرکت هایی است که می تواند خدمات فوق العاده ای به مشتریان بیت کوین ارائه دهد ، اما آنها به دلیل روند خرید خود موفق به انجام این کار نمی شوند. مشخص است که بهبود آشیل در تمام مراحل خرید بیت کوین تأیید است – و 247Exchange هنوز این قسمت را به طور کارآمد حل نکرده است.

حکم نهایی من این است که اگر می خواهید شانس خود را با 247Exchange امتحان کنید ، ادامه دهید ، زیرا همه علائم نشان می دهد که این یک تجارت مشروع با پشتیبانی خوب است. فقط امیدوارم که مثل من ناامید نشوید و در روند کار گیر نکشید.

اطمینان حاصل کنید که ادامه به روزرسانی های مربوط به این پست را در زیر بخوانید زیرا از زمان نوشتن این نظر ، برخی موارد تغییر کرده اند.

آگوست 2016 UPADTE: یک سال طول کشید اما آنها به من برگشتند!

این بررسی در ژوئیه 2015 ، در تاریخ 10 آگوست 2016 منتشر شد. من ایمیلی از آنتون بنیانگذار Exchange InterMoney ، اپراتور 247Exchange دریافت کردم. اساساً او به همه مسائلی که هنگام تلاش برای خرید بیت کوین با 247Exchange با آنها برخورد کردم اشاره دارد.

باید بگویم اگرچه تحسین برانگیز است که آنتون وقت گذاشت و به طور مفصل به هر نقطه درد من پرداخت ، در اینجا پاسخ 247Exchange به این پست است:

تأیید اعتبار کارت اعتباری / بدهی – ما در اینجا بسیاری از پیشرفت ها را انجام دادیم. من نمی توانم مورد مشابهی را در طول 6 ماه گذشته به یاد بیاورم (حداقل) زمانی که کارت مشتری به دلیل نامعلومی شارژ نشده و مشتری مجبور بوده است منتظر چیزی بماند ، از کارکنان بخواهد کارت را حذف کنند و غیره.

این رویه تبدیل شد برای اکثر کاربران غیر اجباری است (ما این مورد را فقط برای کارتهای غیر ایمن ، آنهایی که بدون پشتیبانی تأیید شده توسط VISA یا MC SecureCode هستند ، نیاز داریم). ما در حال حاضر تکنیک های بهتری داریم. علاوه بر این ، روند شناسایی به طور کلی طی ماه های بعدی بسیار آسان خواهد شد.

علاوه بر این موارد زیر را ذکر کرده اید:

1. “چرا در این مورد از طریق ایمیل به من ارسال نشده است؟” (بدون پیگیری با پشتیبانی): حق با شماست ، وقتی مشکل برطرف شد ، باید حداقل این را بدانید. وقتی مشتری با مشکلی روبرو می شود ، پشتیبانی ما (و در بعضی موارد خود سیستم) ایجاد بلیط برای بخش مربوطه (IT ، امور مالی ، مدیریت ، انطباق و غیره) است و مشتری پاسخ و اعلان های بعدی را دریافت می کند. اکنون خدمات مشتری ما بسیار بهتر شده است و ما دائما در حال کار بر روی پیشرفت های بیشتر هستیم.

2. “مبلغ تأیید بدون نیاز به شناسایی خودم به من داده شد”: من موافقم که این ایمن ترین تصمیم نبود ، بنابراین وقتی مشتری نیاز به روشن کردن برخی از اطلاعات دارد که ممکن است توسط سارقان هویت و غیره استفاده شود ، ما کارکنان بدون اطمینان از اینکه مشتری از خودش می پرسد ، چیزی را نشان نمی دهند. کارکنان ما در حال بررسی آدرس های IP برای اطمینان از این موضوع بودند و اکنون ما پیشرفت های دیگری نیز در این روند انجام داده ایم.

3. پردازش مسائل. من احساس خجالت می کنم و از خواندن چگونگی تلاش برای خرید خرید شرمنده ام. به بیان حقیقت ، هنگام پردازش سفارش هنگام استفاده از وب سایت ما ، مشکلات فنی کمی داشتیم ، نرم افزار ما کاملاً بی نقص بود (اما بیش از 90٪ مشتریان حتی در آن زمان چنین مشکلی نداشتند). بخش فناوری اطلاعات ما روی این موارد بسیار کار کرده و اکنون حتی تصور چنین مواردی با یک سفارش بسیار دشوار است. اگرچه دو مورد وجود دارد که ما بیشتر پیشرفت خواهیم کرد (و ما در حال کار بر روی آن هستیم) ، برخی از مسائل از کنترل مستقیم ما خارج است. به عنوان مثال ، اگر صادر کننده به عنوان “مشکوک” معامله را مسدود کند ، ما نمی توانیم کار دیگری انجام دهیم جز اینکه از مشتری بخواهیم با صادرکننده تماس گرفته و بنویسد و MID ما را “در لیست سفید” قرار دهد. علاوه بر کارکنان ما ، پردازنده پرداخت ، Gateway Provider و Acquirer ما همه تلاش خود را می کنند تا روند کار در 100٪ موارد بی عیب باشد. ما همچنین ادغام را با Gateway / Acquirer جدیدی که در حال حاضر در اروپا فعال است انجام داده ایم و در صورت بروز هرگونه خطا با استفاده از طرح پردازش معمول ، روی گزینه تغییر خودکار صورتحساب کار می کنیم. طرح پردازش جدید (در حال حاضر برای ارزهای EUR ، DKK ، JPY ، NOK ، NZD ، SEK ، TRY کار می کند) دارای پذیرش بهتر کارت و خطاهای کمتر؛ اگر طرح پردازش “قدیمی” نتواند کارت را شارژ کند ، ظرف چند هفته آن را با دلار USD ، AUD ، GBP ، CAD در دسترس قرار خواهیم داد.

همچنین (همانطور که قبلاً اشاره کردم) حتی موارد نادری وجود دارد که برخی از مشکلات وجود داشته باشد ، نیازی به حذف کارت و غیره توسط مشتری نیست. ما کارهای زیادی را برای بهبود پردازش سفارش انجام دادیم و اگرچه ممکن است موارد (به ندرت) اتفاق بیفتد ، ما آن را حل می کنیم به سرعت.

سرانجام ، در مورد CONS در نتیجه گیری خود:

روند تأیید بسیار طولانی می شود: حل شده, اکنون بیشتر مشتریان در یک ساعت یا چند ساعت تأیید می شوند ، معمولاً حتی سریعتر (بسیاری از افراد در 5-15 دقیقه تمام مراحل شناسایی را انجام می دهند). کارکنان مدیریت انطباق و مدیریت ریسک 24/7 شبانه روز کار می کنند و خیلی سریع واکنش نشان می دهند.

پاسخ پشتیبانی آفلاین آهسته: حل شده, ما کارکنان اضافی استخدام کردیم و بسیاری از پیشرفتهای دیگر که در بالا توضیح داده شد انجام دادیم

هیچ فرآیند پیگیری در موارد پشتیبانی: حل شده (به نکته 1 مراجعه کنید)

بروزرسانی سپتامبر 2016:

به نظر می رسد که 247Exchange نظر من را بسیار جدی گرفت. این بار در خرید سکه هایم این همه مشکل نداشتم ، به غیر از این واقعیت که نمی دانستم نیازی به انتظار برای تأیید با کارت خود ندارم.

چیزی که من در مورد روند کار دوست داشتم این است که در طول مسیر هر زمان که به آن احتیاج داشتم از پشتیبانی فوری برخوردار می شدم و فکر می کنم این شاید یکی از مهمترین مواردی باشد که یک تجارت آنلاین می تواند ارائه دهد. بنابراین من اکنون حکم خود را تغییر می دهم – 247Exchange تجربه خرید خوبی دارد و امیدوارم با گذشت زمان وب سایت خود را ادامه دهند و بهبود بخشند. نگرانی اصلی من اکنون رابط کاربری است که باعث می شود روند کار دشوار باشد ، اما بیشتر در مورد آن در پست بعدی…

اگر می خواهید تجربه خود را با آنها به اشتراک بگذارید ، در زیر نظر دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me