تأثیرات بیت کوین بر سیستم D – اقتصاد سایه.

Coin Brief اقدامات هیچ فرد یا گروهی را که در این مقاله ذکر شده تأیید نمی کند یا از آنها پشتیبانی نمی کند.

چندی پیش یکی از دوستانم از من سال کردند که آیا در مورد اقتصاد بازار سیاه چیزی شنیده ام؟.

من بلافاصله تصور کردم که منظور وی از سایت های معروف شبکه تاریک مانند جاده ابریشم و آتلانتیس است که در زمینه تهیه مواد مخدر و محصولات تقلبی فعالیت می کنند ، اما من اشتباه کردم. توضیحات او من را به اصطلاحی سوق داد که به فرانسه “Systeme D” شناخته می شود.

ریشه های سیستم D به برمی گردد آفریقا, هنگامی که شهروندان فرانسوی زبان این اصطلاح را برای توصیف افرادی که در یافتن درآمد بدون تلاش در روند ثبت نام دولت برای مجوز یا اعلامیه درآمد خود برای اهداف مالیات بسیار ماهر بودند ، توصیف کردند. کسانی که در این گروه قرار می گیرند “débrouillards” نامیده می شوند ، کارآفرینانی که از طریق روش های کمتر متداول به دنبال موفقیت هستند.

یک دستفروش خیابانی که دستفروشی می کند ، یک دبرواریل است و همینطور بچه محله ای که در تعطیلات تابستان برای شما تعمیرات خانگی انجام می دهد. ارزش این شکل از اقتصاد آزاد امروز بیش از 13 تریلیون دلار تخمین زده شده است. در چند سال اخیر با عقب نشینی و رکودهای روزافزون در اقتصاد جهانی ، بسیاری دیگر به سنت های قدیمی کار در دهه های گذشته برای همان کارفرما ، مانند افراد دوره های قبل اعتقاد ندارند. بسیاری دیگر به روش های نوآورانه تری برای تأمین درآمد خود در عصر دیجیتال روی آورده اند. طرح های خوداشتغالی ، یا کار مبتنی بر کارمزد تحت ناشناس بودن ، با پرداخت های نقدی یا بدون استفاده از فرم های مالیاتی ، در حال تبدیل شدن به یک قانون هستند. مردم از قصور دولتها و بانکهایشان در وعده هایشان برای تقویت اقتصاد ناامیدتر می شوند. به همین ترتیب ، بسیاری دیگر به ارزهای دیجیتالی روی آورده اند, بیت کوین به طور خاص ، برای تسهیل انجام و دریافت پرداخت در مشاغل سیستم D آنها.

بیت کوین به شما کمک می کند تا حواله ها از روندهای مرسوم دور شود

در سال 2012 ، هنگام کار در شهر جارکارتا ، اندونزی ، با یک مرد نیجریه ای به نام Chukwuma آشنا شدم. Chukwuma در پیاده رو به من نزدیک شد و تلاش کرد تا من را در یک “معامله تجاری” که منوط به داشتن یک انبار عظیم ارز آمریکایی پوشیده شده از رنگ سیاه بود ، به من علاقه مند کند. او ادعا کرد که اگر من خرید برخی مواد سخت برای بدست آوردن مواد شیمیایی را تأمین کنم ، روشی را برای “شستن” دلار سیاه استفاده می کند. نمی دانست که من کاملاً با این کلاهبرداری معروف نیجریه ای معروف به “دلار سیاه 419” (419 قانون مجازات قانون نیجریه در مورد کلاهبرداری) آشنا هستم ، او همچنان تلاش کرد تا من را علاقه مند کند. فقط بعد از اینکه به او گفتم می دانم چه اتفاقی می افتد و من هیچ عامیانه ای نیستم – عامیانه نیجریه ای برای 419 قربانی ، او تلاش خود را متوقف کرد. اندکی پس از آن ، من با Chukwuma دوست شدم ، همانطور که با اکثر خارجی هایی که در اندونزی روبرو می شوم ، خودم هستم. این دوستی درهای زیادی را به روی دنیای زیرین تیره و پر رونق گشود کارآفرینی آفریقایی, که امروزه در سراسر جهان دیده می شود.

اوایل این هفته فهمیدم كه چوكوما هنوز در آن كشور است و تصمیم گرفتم كه به او برسیم.

ما شروع به به روز کردن یکدیگر در مورد افراد خود در طول سال گذشته است. من موضوع ارز رمزنگاری شده را با پرسیدن او از اینکه آیا تاکنون در مورد آن چیزی شنیده است آورده بودم؟ Chukwuma نه تنها در مورد آن چیزی شنیده بود ، بلکه خودش به طور فعال از آن استفاده کرده بود. وقتی از او برای جزییات بیشتر س askedال کردم ، او این حرف را برای گفتن داشت: ‘برادر ، بیت کوین در حال تغییر نحوه کار hustlers مانند من است. ما از بیت کوین استفاده می کنیم تا درآمد خود را خیلی راحت تر و سریعتر از همیشه به خانه بفرستیم ‘.

در گذشته ، چوكووما مجبور بود با استفاده از حساب های بانكی شخصی خود ، به سایر هموطنان آفریقایی ، كه تاجر در شهر هستند ، اعتماد كند و هر وجهی را كه مایل است وی را به خانه بازگرداند ، منتقل كند. این مورد لازم بود زیرا واحدهای پلیس مبارزه با کلاهبرداری نیجریه افسران لباس شخصی خود را در همه بانک های بزرگ و پردازنده های پرداخت مانند Western Union یا Money Gram مستقر می کنند تا هر کسی را که مظنون به بازیابی وجوهی است که ممکن است عواید حاصل از کلاهبرداری های مختلف از آنجا باشد ، دستگیر کند..

در مورد Chukwuma ، او بیت کوین را برای همسرش در فیلیپین می فرستد ، جایی که زن آن را برای فیات خارج می کند و مواد غذایی را به خواهر و برادر Chukwuma در شهر ابوجا تحویل می دهد و آنها آن را در خیابان ها برای سود بزرگ می فروشند. Chukwuma دلیل این امر را می گوید که استفاده از ارز رمزنگاری شده برای وی بسیار ایمن است و از این که نیازی به پر کردن فرم ها و پرداخت هزینه معامله سنگین ، استفاده از حساب های بانکی دوست خود یا اعتماد به آژانس حواله برای ارسال درآمد خود به خانواده خود ندارد ، لذت می برد..

روند جدیدی در حال شکل گیری است و بیت کوین در مرکز آن است

چوكوما تنها راهی نیست كه درآمد خود را به یك خانواده در یك كشور در نیمه دنیا منتقل می كند و نه مسئولیت این مفهوم را بر عهده داشت. در گزارش اخیر ، یک شرکت مخابراتی آفریقایی ، معروف به کیپوچی, در حال برنامه ریزی برای استفاده از این روند رو به رشد حواله با استفاده از بیت کوین است و خدماتی جدید را معرفی خواهد کرد که به صدها هزار جوان آفریقایی که در خارج از خانه کار می کنند اجازه می دهد درآمد خود را از طریق استفاده از یک سرویس تلفن همراه دریافت کنند. Kipochi هنوز در تلاش است تا با صرافی ها و بانک ها همکاری های لازم را انجام دهد تا انتقال بی نقصی برای تبدیل بیت کوین به فیات برای کاربران خود ایجاد کند. این سرویس بدون شک توجه ارز رمزنگاری را به عنوان جایگزینی برای فیات جلب خواهد کرد و بر سود شرکت های حواله فیات تاسیس شده مانند وسترن یونیون تأثیر خواهد گذاشت..

با پذیرش روز افزون ارز رمزنگاری شده ، بسیاری دیگر به دنبال تأمین درآمد و پرداخت ارز رمزپایه به عنوان پاداش هستند. به زودی اولین نمایشگاه شغلی بیت کوین برگزار می شود که نشان از حضور رو به رشد رمزنگاری ها دارد. همانطور که در Reddit در بخش فروم “مشاغل ویژه بیت کوین” دیده می شود ، تعداد زیادی از کارفرمایان نیز در حال ورود هستند ، جایی که کارفرمایان و کارفرمایان به طور یکسان می توانند شرایط استخدام خود را که از هر موقعیتی از موقعیت های فروش تا برنامه های برنامه نویسی و کدگذاری متفاوت است ، تبلیغ کنند..

همیشه حضور منفی ، با بیت کوین یا هر ارز دیگری وجود خواهد داشت.

ارزهای رمزپایه اخیراً بسیار در مطبوعات منتشر شده اند ، اما بیشتر به دلایل غلط است. بیت کوین ، و قیمت بیت کوین, به ویژه بیشترین آسیب را از تخریب ضربات وارد شده به نابودی Mt.Gox ، موضع غیر مطلوب چین و ممنوعیت کامل قریب الوقوع ، و از سوی دیگر دولتهایی که به دنبال اعمال محدودیت در استفاده از ارزهای رمزپایه هستند ، تحمیل کرده است..

علاوه بر این به تصویر منفی ، اعلامیه اخیر بازار سیاه رمزنگاری جدید می شود ، که خود را بسیار امن قلمداد می کند به طوری که حتی FBI نیز نمی تواند آن را تصاحب کند. در حالی که جدیدبازار تاریکstill هنوز در مرحله نمونه اولیه توسعه است ، این شواهدی است که نشان می دهد هر کجا پول برای ساختن وجود دارد ، نوآوری دنبال خواهد شد.

صرف نظر از آنچه هر نهاد نظارتی یا آژانس نظارتی انجام می دهد ، در تلاش برای جلوگیری از محبوبیت و استفاده از رمزنگاری ها ، راه حل های زیادی برای رفع موانع پیش روی کسانی که طرفدار استفاده از پول های غیرمجاز و غیرمتمرکز هستند ، وجود خواهد داشت. ظهور وسایل نقلیه درآمدزای سایه مانند «بازار تاریک» با عناصر بدی که امروزه در دنیای واقعی شاهد آن هستیم ، تفاوتی ندارد ، مانند تعداد روزافزون مصرف کنندگان مواد مخدر با وجود جنگ طولانی مدت 5 دهه با مواد مخدر.

Cryptocurrency برای ادغام در جامعه جریان اصلی قرار است در یک مسیر طولانی با شکست مواجه شود. با این حال ، مانند بسیاری از مفاهیم و ایده های بلند پروازانه که از ابتدا غیرممکن تصور می شد ، به نظر می رسد روند و تحولات اخیر رمزنگاری ها در مقیاس جهانی ، در نهایت موفقیت آمیز باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me