طرح جدید بیت کوین پونزی؟ Exchange MyCoin همراه با 387 میلیون دلار ناپدید می شود [به روز شده]

به روزرسانی | 11 فوریه ، ساعت 11.30 شب – دو قانونگذار هنگ کنگی از مقامات محلی خواستند که بیت کوین را ممنوع کنند. این درخواست پس از شکایت تقریباً 30 قربانی کلاهبرداری MyCoin به پلیس انجام شد. “دولت نباید فقط کنار بماند. صرفاً کافی نیست که از افراد بخواهید هنگام سرمایه گذاری احتیاط کنند. این [دولت] باید گردش چنین ارز مجازی را در بازار ممنوع کند », لئونگ ییونگ گفت, که در حال حاضر به همراه جیمز تو ، قانونگذار همکار خود ، به برخی از سرمایه گذاران کمک می کند.

به نظر می رسد اکوسیستم بیت کوین توسط یک طرح Ponzi دیگر ضربه خورده است. این بار سوicion ظن به بورس MyCoin مستقر در هنگ کنگ می رسد. به گفته بیش از 3000 سرمایه گذار این شرکت و صاحبان آن ناپدید شده اند و 3 میلیارد دلار هنگ کنگ سرقت کرده اند – معادل 386.9 میلیون دلار – در حال انجام است.

گروهی متشکل از 30 مشتری خشمگین MyCoin اخیراً شکایات رسمی را به قانونگذار محلی ارائه داده اند لئونگ ییو-چونگ, روزنامه South China Morning Post (SCMP) گزارش داد این دوشنبه (نهم). اکنون در میان سرمایه گذاران که گمان می کنند این شرکت طرح Ponzi را اجرا می کند ، ترس وجود دارد.

اگرچه MyCoin در گذشته میزبان رویدادهای عمومی در هتل های مجلل و حتی نمایشگاه راه ماکائو در سال 2014 با حضور جیم راجرز گورو سرمایه گذاری به عنوان سخنران مهمان بوده است ، به نظر می رسد هیچ کس نمی داند چه کسی شرکت را اداره می کند.

زنی که توسط روزنامه چینی به نام لاو شناخته شد ، اعتراف کرد که 1.3 میلیون دلار هنگ کنگ ضرر کرده است. “به نظر می رسد هیچ کس نمی داند چه کسی پشت این مسئله است. همه می گویند که آنها نیز قربانی هستند (…) اما افراد با رده بالاتر [این طرح] به ما گفتند که اگر مشتری جدید بیشتری پیدا کنیم می توانیم پول خود را پس بگیریم. “.

تاکنون سرمایه گذاران فاش کرده اند که توسط این شرکت فریب خورده اند وعده بازگشت 1 میلیون دلار هنگ کنگ در طی چهار ماه برای خرید قرارداد BTC به ارزش 400000 دلار هنگ کنگ را می دهد. طبق وعده های داده شده توسط MyCoin ، قراردادها در سررسید 90 BTC ایجاد می کنند.

این شرکت همچنین وعده پاداش مانند سود اضافی و اتومبیل را می دهد ، اما تنها در صورتی که مشتریان بتوانند سرمایه گذاران جدید را جذب کنند. این باید اولین نشانه زنگ خطر باشد.

با این حال قربانیان نیز فاش کرده اند که آنها پس از پرداخت هزینه قرارداد اولیه به MyCoin هرگز سند یا رسید رسمی دریافت نکردید. حساب های معاملات آنلاین که توسط صرافی ایجاد و مدیریت می شوند ، تنها گواه ارتباط بین شرکت و سرمایه گذاران است.

1

لئونگ ییو-چونگ گفت: “ما کمی نگران هستیم که پلیس از رسیدگی به پرونده ها امتناع ورزد ، زیرا هیچ پرونده کتبی وجود ندارد.”.

در همین حال ، قانونگذار اعتراف کرد که برای دیدار با بیت کوین در هنگ کنگ خواستار جلسه ای با سازمان پول می شود. لئونگ ادعا می کند اکوسیستم ارز رمزنگاری محلی تاکنون با نظارت کم یا بدون نظارت کار کرده است.

چان ، زنی 81 ساله که 3 میلیون دلار هنگ کنگ در طرح MyCoin سرمایه گذاری کرده بود ، توانست 1.2 میلیون دلار هنگ کنگ بازیابی کند. او هفت قرارداد فعال بیت کوین داشت و گفته می شود توسط آژانس املاک و مستغلات وی اغوا شده است. “من نباید حرص می خوردم. آژانس املاک و مستغلات به من گفتند که سود پس از یک سال بیش از 2 میلیون دلار هنگ کنگ خواهد بود. “

با این حال ، چان “خوش شانس” بود. گفته می شود یکی از قربانیان 50 میلیون دلار هنگ کنگ ضرر کرده است. دیگران حتی برای بدست آوردن سرمایه برای سرمایه گذاری در این طرح ، خانه ها و املاک خود را به رهن گذاشتند.

SCMP گزارش می دهد ، مانند چان ، بیشتر مشتریان MyCoin توسط متخصصانی مانند آژانس های املاک و مستغلات ، دفاتر قانونی یا نمایندگان بیمه در مورد قرارداد خرید.

علامت دوم زنگ خطر چند ماه پیش تکرار شد. در ماه دسامبر ، این شرکت ناگهان اعلام کرد که در حال تغییر قوانین تجارت خود است: سرمایه گذاران تنها در صورت یافتن مشتری های جدید می توانند از پول ارز رمزنگاری شده خود استفاده کنند. همچنین مشتریانی که قادر به برداشت برخی از سکه های دیجیتالی خود بودند در آن زمان قیمت کامل بیت کوین را دریافت نکردند.

این شرکت در ژانویه اعلام کرد که در حال بازسازی دفاتر خود در Tsim Sha Tsui است. از آن زمان درب ورودی مسدود شده است. اکنون ایمان کمی وجود دارد که MyCoin هرگز دوباره بازگشایی شود, با وجود این واقعیت است که سایت اینترنتی هنوز آنلاین است.

چندین رسانه دوست دارند CNBC سعی کرده است با MyCoin تماس بگیرد اما این شرکت تاکنون همه درخواست ها را نادیده گرفته است.

خبر بد درباره MyCoin این دوشنبه (9th) در حالی منتشر شد که ظاهرا اکوسیستم ارز رمزنگاری شده شروع به بازیابی از قیمت های پایین ثبت شده در ابتدای 2015 می کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me