FATF: بیت کوین برای دولت ها مثبت اما پرخطر است

گروه ویژه اقدام مالی (FATF) ، یک آژانس بین دولتی و مستقل ، کاغذ بر بیت کوین. FATF برای کمک به دولتها پیش می رودبا استفاده منصفانه از Veeven ، href =از طریق Wikimedia Commons “width =” 60 “height =” 104 “/> جهان از جرم مالی ، به طور عمده پولشویی و تأمین مالی تروریسم جلوگیری می کند. مقاله ای که گروه ویژه در مورد بیت کوین منتشر کرده است ، مزایای ارائه شده توسط ارز دیجیتال و خطرات احتمالی در استفاده از بیت کوین. اگرچه پوشش مزایای بیت کوین و ارز رمزنگاری کاملاً مثبت بود ، اما تمرکز اصلی این مقاله بر روی “خطرات” ایجاد شده توسط بیت کوین بود. در حالی که فردی که خواندن مقدماتی این موضوع را انجام داده است مقاله ممکن است عقیده داشته باشد که گروه ویژه اقدام مالی در مورد محافظت از افرادی که از بیت کوین استفاده می کنند – به دلیل اظهارات آنها مبنی بر اینکه بیت کوین حل و فصل جرایم علیه افراد را دشوار می کند – خوانش متمرکزتر هدف واقعی گزارش را نشان می دهد. گزارش FATF اصلاً مربوط به ایمنی مصرف کننده نیست ، بلکه تهدیدی است که بیت کوین برای قدرت خشونت آمیز دولت ایجاد می کند..

نیمه اول گزارش برای تعریف اصطلاحات برای خوانندگانی که با ارز رمزپایه آشنا نیستند صرف شده است. این تفاوت بین “ارزهای مجازی متمرکز” و “ارزهای رمزپایه” است. این مقاله همچنین مواردی مانند استخراج کنندگان ، کیف پول ها ، صرافی ها و Tor را توضیح می دهد. سپس ، با شروع از پایین صفحه 8 ، گروه ویژه پاراگرافی مختصر در مورد مزایای استفاده از بیت کوین ارائه می دهد.

این پاراگراف کوتاه درباره کاربردهای “مشروع” بیت کوین ، تعدادی از موارد مثبت مثبت ناشی از استفاده از بیت کوین را بیان می کند. در این مقاله آمده است که بیت کوین می تواند “کارایی پرداخت” را بهبود بخشد و “هزینه های معامله برای پرداخت ها و انتقال وجوه را کاهش دهد”. براساس این گزارش ، بیت کوین همچنین می تواند پرداخت خرد در فروشگاه ها را تسهیل کند تا مشاغل بتوانند از کالاها و خدماتی که قیمت گذاری آنها قبلاً دشوار بود ، درآمد کسب کنند. علاوه بر این ، گروه ویژه در مورد چگونگی استفاده از بیت کوین می تواند بازار جهانی حواله را اصلاح کند. بیت کوین به دلیل پرداخت های فوری و هزینه های معاملاتی بسیار پایین ، ارسال پول برای دوستان یا اعضای خانواده در کشورهای فقیر را برای افراد بسیار ارزان تر می کند. استفاده از بیت کوین به این روش مستقیماً با خدمات سنتی انتقال بانکی کنترل شده توسط بانک رقابت می کند ، که دارای هزینه های معاملاتی بین المللی زیادی است که ارسال حواله به افراد نیازمند آنها را بسیار گران می کند. بنابراین ، بیت کوین می تواند با افزایش میزان کمک مالی خصوصی ارسال شده به این افراد فقیر ، میلیونها نفر را در کشورهای در حال توسعه از فقر نجات دهد. سرانجام ، پاراگراف با بیان اینکه این مزایا باید به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد ، تعیین می شود که آیا بیت کوین تحت مقررات مالی سنتی ، این مزایای بالقوه را از بین می برد یا خیر..

و این همان جایی است که مثبت بودن در این گزارش به پایان می رسد. بقیه گزارش گروه ویژه اقدام مالی مربوط به “خطرات” استفاده از بیت کوین و ارز رمزنگاری شده به طور کلی است. این خطرات مربوط به افرادی نیست که از ارزهای غیرمتمرکز استفاده می کنند. بلکه آنها فقط به دولتهایی مربوط می شوند که سعی دارند سلطه خود را بر منابع مالی مربوطه خود در برابر رقابت فزاینده مانند بیت کوین حفظ کنند. در اینجا چند نقل قول از این گزارش آورده شده است که موضع FATF را در مورد خطرات ارز رمزنگاری شده تشریح می کند:

توسط استیو جوروتسون [CC BY 2.0] ، از طریق فلیکرتوسط استیو جوروتسون [CC BY 2.0], از طریق فلیکر

“آنها ممکن است ناشناس بودن بیشتری نسبت به روشهای پرداخت غیر نقدی سنتی داشته باشند. سیستم های ارزی مجازی را می توان در اینترنت داد و ستد کرد ، معمولاً با روابط غیر حضوری مشتری مشخص می شود و ممکن است بودجه ناشناس (بودجه نقدی یا بودجه شخص ثالث از طریق مبدل های مجازی را که منبع تأمین مالی را به درستی شناسایی نمی کنند) مجاز بداند. اگر فرستنده و گیرنده به درستی شناسایی نشوند ، ممکن است اجازه انتقال ناشناس را بدهند. “

سیستم های غیرمتمرکز به ویژه در معرض خطرات ناشناس ماندن هستند. به عنوان مثال ، با طراحی ، آدرس های بیت کوین ، که به عنوان حساب کار می کنند ، هیچ نام یا شناسه مشتری دیگری ندارند و سیستم هیچ سرور مرکزی یا ارائه دهنده خدمات ندارد. پروتکل بیت کوین نیازی به شناسایی یا تأیید شرکت کنندگان ندارد ، یا سوابق تاریخی معاملات را که لزوماً با هویت دنیای واقعی مرتبط هستند ، ایجاد می کند. “

هیچ نهاد نظارتی مرکزی و هیچ نرم افزار AML در حال حاضر برای نظارت و شناسایی الگوهای معاملات مشکوک در دسترس نیست. اجرای قانون نمی تواند یک مکان یا نهاد مرکزی (مدیر) را برای اهداف تحقیق یا مصادره دارایی هدف قرار دهد (اگرچه مقامات می توانند مبدل های فردی را برای اطلاعات مشتری که مبدل ممکن است جمع آوری کند ، هدف قرار دهند). بنابراین سطح بی هویتی بالقوه ای را با کارت های اعتباری و نقدی سنتی یا سیستم های پرداخت آنلاین قدیمی مانند PayPal غیرممکن ارائه می دهد. “

و بالاخره:

به نظر می رسد ارزهای مجازی قابل تبدیل غیرمتمرکز که امکان معاملات ناشناس شخص به شخص را دارند ، ممکن است در یک جهان دیجیتال کاملاً خارج از دسترس هر کشور خاص وجود داشته باشد. “

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

حداقل به نظر این نویسنده می رسد که گروه ویژه هیچ توجهی به مصرف کنندگان واقعی و استفاده کننده از بیت کوین در این گزارش نمی کند. همه مواردی که در این مقاله با عنوان “خطرات” برچسب خورده است در واقع مواردی است که بیت کوین را به عنوان ارز قابل فروش می کند. مردم می خواهند از ارزهایی استفاده کنند که آنها را ناشناس و غیرقابل ردیابی کند زیرا آنها نمی خواهند دولتهایشان در زندگی خصوصی خود جاسوسی کنند. اگر مواردی که گروه ویژه به عنوان پتانسیل های خطرناک مربوط به استفاده از بیت کوین برجسته می کند ، مواردی است که مردم می خواهند با ارز ببینند ، مشخص خواهد شد که این مقاله به منظور هشدار غیرنظامیان در مورد خطرات استفاده از بیت کوین نبوده است..

توسط scottks [CC BY 2.0] ، از طریق Flickrتوسط scottks [CC BY 2.0], از طریق فلیکر

بلکه هدف این گزارش این است که به دولت ها هشدار دهیم که با تصویب روزافزون بیت کوین به عنوان یک ابزار مبادله ای ، انحصارات آنها بر روی پول به طور مستقیم در معرض تهدید است و آنها باید دست به کار شوند تا این فناوری غیرمتمرکز را تحت کنترل خود درآورند. در هشدار دادن به دولت ها در مورد تهدیدی که بیت کوین علیه قدرت خشونت آمیز آنها ایجاد می کند ، این مقاله به طور متناقضی از جنبه ای از ارز رمزنگاری شده استفاده می کند که قبلاً از آن به عنوان یک مزیت واقعی استفاده می کرد. در این مقاله آمده است که پرداختهای فوری و هزینه های معاملاتی پایین باعث می شود ارزهای غیرمتمرکز به راحتی از آن طرف مرزها ارسال شوند که می تواند استفاده از بیت کوین به عنوان روش تأمین مالی سازمان های تروریستی را تشویق کند. بدیهی است که منافع ارائه شده توسط همین ویژگی برای افراد رنج دیده در کشورهای فقیر ، در مواجهه با تأمین مالی تروریسم ، که به طور کامل به عنوان پاسخی به دولتها در جهت نقض حقوق و عقاید افراد ایجاد شده است ، هیچ اهمیتی ندارد. اما مهم نیست که ، گروه ویژه می گوید ، ما فقط در فکر حفظ سلطه دولت هستیم.

خوشبختانه برای طرفداران بیت کوین ، هرچند ، گزارش هایی از این دست هیچ تاثیری بر توانایی دولت ها در ایجاد هرگونه مقررات موثر بیت کوین ندارند..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me