کوه Gox در حال فروش علامت تجاری بیت کوین است

توکیو: هلدینگ صرافی ارز مجازی فروپاشیده کوه Gox به دنبال فروش علامت تجاری “بیت کوین”وال استریت ژورنال روز چهارشنبه گفت.

کوه Gox زمانی ستون فقرات بیت کوین محسوب می شد و در بین صرافی های ارز رمزنگاری شده به عنوان یک روح بزرگ شناخته می شد. در ابتدا توسط آقای جد مک کالب از مشاهیر آزمایشگاه Ripple ایجاد و اداره می شد ، بعداً بستر تبادل به مارک کارپلس فروخته شد.

این صرافی با نام بیت کوین مترادف بود و از طریق کارمزد معاملات تجاری بسیار سود می برد. متأسفانه ، Mt.Gox اکنون یک کلمه کثیف است و مورد تمسخر جوامع ارزهای رمزپایه قرار گرفته است.

Mt.Gox با مشکلات فزاینده قانونی ، و ادعاهای رسوایی درباره فعالیت های متقلبانه ، که در نهایت منجر به سقوط و پیگرد قانونی مدیریت عالی آنها شده است ، اکنون حرف اصلی سازمان های دولتی است که درخواست و خواستار تنظیم مقررات یک فناوری غیرمتمرکز محبوب هستند..

Mt.Gox علاوه بر این ، این هفته با تحقیقاتی که دوبله شده است ، با ادعاهای تازه و رسوا کننده ای روبرو شده است …گزارش ویلیevidence با شواهد ادعایی مبنی بر اینکه Mt.Gox از نرم افزار مخرب در قالب ربات برای ایجاد حساب های جعلی برای تورم گسترده ارزش بیت کوین در ماه نوامبر سال گذشته استفاده کرده است. ظاهراً ربات ها وظیفه داشتند حجم عظیمی از سفارشات خرید و فروش را با سرعت بالایی انجام دهند. اگر ادعاها و داده های موجود در گزارش درست باشد ، Mt.Gox به تنهایی ارزش بالاترین ارزش ثبت شده بیت کوین را تا به امروز تورم کرد. و عواملی که معمولاً به آن دوران طلایی بیت کوین نسبت داده می شود – یعنی هجوم سوداگران چینی ثروتمند و خاموش شدن سیستم عامل بازار سیاه موسوم به جاده ابریشم توسط FBI ، دلایلی نبود که بیت کوین به چنین اقدامات شهاب سنگی موفقیت دست یافته است ، بر خلاف باور عموم.

انحلال دارایی ها

وال استریت ژورنال به نقل از یکی از مدیران این شرکت گفت: کوه گوکس امیدوار است حداقل 100 میلیون ین یا حدود 1 میلیون دلار برای بسته ای شامل مارک های تجاری در ژاپن و اتحادیه اروپا جمع کند. این شرکت همچنین به دنبال خریدار برای نام دامنه “bitcoins.com” است ، اما طبق این مقاله: مشخص نیست که آیا پول های حاصل از فروش املاک فکری برای بازپرداخت بدهی های کلان شرکت پرداخت می شود.

ژورنال گفت ، مدیر اجرایی گفت این شرکت می خواست علائم تجاری را بفروشد زیرا هیچ گونه استفاده ای از آنها نداشت ، بدون اینکه نام رسمی این شرکت را ببرد.

با جستجوی AFP در پایگاه داده آنلاین ، اطلاعاتی بدست آمد که اظهار داشت “Tibanne” شرکتی است که توسط رئیس سابق Mt.Gox ، مارک کارپلس ، ثبت و پشتیبانی می شود ، ثبت نام تجاری Bitcoin را در ژاپن در سال 2012 به تصویب رساند. شرکت Tibanne به طور موثر به عنوان تنها مجری بورس تجاری. این دو شرکت حتی آدرس تجاری مشابهی را در توکیو ژاپن به اشتراک گذاشته بودند.

MtGox در اواخر فوریه درخواست حمایت از ورشکستگی کرده بود ، اقدامی که دنیای رمزنگاری را به لرزه درآورد و به کاهش ارزش بیت کوین اشاره کرد. با ادعاهایی مبنی بر اینکه شرکت در بدهی های معادل 6.5 میلیارد ین غرق شده است و آنها متحمل ضررهای اضافی “جابجایی” بسیار بحث برانگیز 850،000 بیت کوین شده اند. کوه بعدا Gox اعلام کرد که آنها ظاهراً تقریباً 200،000 بیت کوین را پیدا کرده اند ، که گویا پس از قرار دادن در کیف پول آفلاین برای ذخیره سازی فراموش شده است..

این اعلامیه توسط منتقدان و اکثر جوامع ارزهای رمزپایه مورد انتقاد قرار گرفت ، زیرا آنها استدلال کردند که اگر Mt.Gox قادر بود حافظه پنهان بزرگ را همانطور که ادعا می کنند “فراموش کند” – دیگر بی نظمی های دیگری که هنوز مشخص نشده است?

این شرکت تنها پس از ناشناس ماندن در ماه فوریه ، در معرض دید قرار گرفت و معاملات برداشت مسدود شد. این شرکت در ادامه اعلام کرد که در برابر حملات مخرب سایبری با هدف سرقت بیت کوین از صرافی آسیب پذیر واقع شده اند ، که در استفاده از نقص احتمالی یک برنامه نرم افزاری که بخشی جدایی ناپذیر از عملیات اساسی تجارت شرکت بود ، موفق بودند..

در ماه آوریل ، طبق دستور دادگاههای سیستم حقوقی ژاپن ، Mt.Gox مراحل تصفیه را آغاز کرد. اکنون این معامله عامل تعیین کننده ای برای اجبار اجباری ایالات متحده آمریکا است که نیاز به ثبت و تایید صرافی های ارز رمزنگاری شده توسط FINCEN دارد ، که اساساً برای اجرای مسئولیت قانونی و شفافیت از طریق حسابرسی انجام می شود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me