کوه Gox ، Mintpal ، Hashfast ، Butterfly Labs و Robocoin: اشتباه در تجارت بیت کوین

این حقیقت که بیت کوین خودش تا حدی عمل می کند مانند یک شرکت واقعیتی است که وجود داشته است در گذشته در Coin Brief برجسته شده است.  با این حال ، به دلیل ماهیت منحصر به فرد و غیرمتمرکز و دامنه جهانی ، فضای رشد بسیاری از مشاغل دیگر را در جامعه ای که پیرامون آن ساخته شده ایجاد کرده است. بسیاری از اینها مبتنی بر بیت کوین هستند ، یا حداقل شرکت های پذیرنده بیت کوین در دنیای ارزهای دیجیتال کاملاً مشهور شده و از خارج مانند عملیات عظیم به نظر می رسد. این دیدگاه تا حدودی گمراه کننده است.

در واقع ، هر شرکتی که در اطراف بیت کوین ، altcoins یا به طور کلی فقط سیستم های غیرمتمرکز ساخته شده است ، یک شرکت نوپا است و شرکت های نوپا اغلب دارای پتانسیل خارق العاده ای هستند ، اما همچنین دارای سو mis مدیریت ، ریسک و در نهایت عدم موفقیت هستند..

کوه Gox ، بزرگترین صرافی بیت کوین و بزرگترین ضرر BTC

کوه آرم Gox

کوه Gox اولین چیزی است که به ذهنم خطور می کند وقتی که من و بسیاری دیگر به شکست در حوزه بیت کوین فکر می کنیم. این اولین صرافی واقعی بیت کوین بود و اکثر سهام بازار را تا چند ماه قبل از شروع خراب نگه داشت. این سقوط به طرز هولناکی ، و برای همه افراد درگیر ، به ویژه کسانی که بودجه ای در سیستم شرکت به دام انداخته بودند ، بسیار دیدنی بود. بی لیاقتی ، بی تدبیری و به طور بالقوه تقلب این شرکت هنوز هم موج می زند و حتی اصطلاح جدیدی برای شرکتی بوجود آورد که در حین نگه داشتن وجوه مشتری با شکست روبرو می شود: “Goxxed” یا “Goxed” (هر دو طلسم استفاده می شود اما معنی همان چیز).

از آنجا که کوه سقوط Gox ، بسیاری از اطلاعات منتشر شده یا کشف شده است که به نظر می رسد این ایده را پشتیبانی می کند که این شرکت برای مدتی قبل از سقوط ، به طور فعال بازار را دستکاری می کرد ، معروف به گزارش ویلی, و احتمالاً قبل از اینکه مشکلی آشکار مشاهده شود ، ورشکسته بود. این ورشکستگی به طور بالقوه به هک شدن مربوط می شد ، شاید به بی کفایتی منجر به از دست دادن کلیدهای خصوصی باشد ، یا حتی می تواند نتیجه سرقت داخلی باشد. این حکم هنوز منتفی است و ما ممکن است هرگز از کل ماجرا باخبر نشویم ، اما این یک داستان احتیاط آمیز بود که باعث جنجال مبادلات در تعداد زیادی از مردم شده است.

Mintpal ، Moolah و رسوایی مبادله جاری

آرم های Moolah و Mintpal با هم

در حال حاضر ، یکی از مبادلات عمده altcoin, مینت پال, تحت سنگین شدن ورشکستگی شرکت مادر خود ، Moopay LTD ، معروف به مولا.  صاحب موپای ، الکس گرین ، است ورشکستگی را به یک اشکال در سیستم Moolah نسبت می دهد این اجازه می داد تا کاربران دو برابر بودجه خود را بدون شناسایی شدن خرج کنند. آقای گرین قول داده است که جزئیات کامل هزینه های آنها ، از جمله رسیدها و فاکتورها را به سرمایه گذاران ارائه دهد و مسئولیت کامل نظارت را بر عهده گرفته است..

اندکی پس از خبر ورشکستگی مولی ، بسیاری از ادعاها مطرح شد و توطئه ها به وفور فرا رسید. برخی احتمالاً جعل است ، اما یک واقعیت به طور قطع شناخته شده است. الکس گرین قبلاً با نام رایان کندی شناخته می شد که نام مستعار یک هنرمند طولانی مدت در زمینه اینترنت است, رایان آرام.  Ryan Gentle همچنین عضو فعال جامعه بیت کوین بود ، با نام کاربری “لیمو”در Bitcointalk ، که قبل از ناپدید شدن چندین نفر از اعضای جامعه را کلاهبرداری کرده است.

آیا این الکس گرین ، که اعتراف کرده است نام خود را از رایان کندی تغییر داده است ، Ryan Gentle ، هنرمند پیشین است یا خیر ، هنوز 100٪ تأیید نشده است ، اما شرایط پیرامون فروپاشی Moolah و Mintpal کاملاً سایه به نظر می رسد.

آزمایشگاه های هاست فست و پروانه ، از تولید کننده Cutting Edge Bitcoin ASIC تا شکست

آرم های BFL و Hashfast

هاست فست و آزمایشگاه های پروانه دو شرکت مختلف با صاحبان متفاوت هستند ، اما هر دو تولید کننده هستند ASIC های استخراج Bitcoin, و تقریباً به طور مشابه در همان زمان شکست خورد.

تاریخ مسئله دار هاشفت ، که به اوج خود می رسد فصل 11 ورشکستگی در اواسط سال 2014 ، در معرض رسوایی قرار گرفت ، زیرا ASIC های وعده داده شده آنها برای مدت طولانی در بلاتکلیفی به سر می برد و مشتریان آن به دلیل تأخیرات ، مبلغ باورنکردنی از دست دادند. به نظر می رسد علت اصلی هزینه های آنها در به دست آوردن / تولید ASIC باشد ، زیرا گزارش شده است که آنها برای تولید سخت افزار مشابه سایر شرکت ها بیش از 5-10 برابر پرداخت می کنند.

در حالی که فریادهای کلاهبرداری بسیار زیاد است ، واقعیت این است که آنها ورشکستگی فصل 11 را طی می کنند ، که به شرکت اجازه می دهد تا ساختار مجدد را بازسازی و به فعالیت خود ادامه دهد ، نویدهایی را می دهد. از امروز ، وب سایت آنها هنوز فعال است و 750 تراشه GH / s را برای فروش ذکر کرده است ، و امیدوارم که این شرکت مشکلات تولید خود را مرتب کرده باشد. با این حال ، من بدون انجام تحقیقات دقیق در مورد وضعیت اقتصادی ، تولید و موجودی آنها ، هیچ نوع سرمایه گذاری با این شرکت را توصیه نمی کنم..

از طرف دیگر ، آزمایشگاه های Butterfly Labs توسط FTC متوقف شده اند و اکنون توسط دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه غربی میسوری تحت وصول موقت قرار گرفته است. ظاهراً این شرکت از آن استفاده می کرد ماشین های استخراج بیت کوین که توسط مشتریان سفارش شده است برای خود استخراج کنند ، یا به کارمندان اجازه می دهند از ماشین آلات برای منافع شخصی خود استفاده کنند ، در حالی که حمل و نقل به مشتریان خود را به تأخیر می اندازند. من شخصاً در اوایل سال 2013 یک BFL “Little Single” سفارش دادم ، تا سال 2014 آن را تحویل نگرفتم و پس از چند روز دویدن درگذشت.

در حالی که اتهامات مربوط به آزمایشگاه های باترفلای هنوز در انتظار رسیدگی هستند ، که آینده آن را نامشخص می کند ، بعید است که این شرکت صرف نظر از نتیجه ، بتواند به عنوان یک تولید کننده Bitcoin ASIC ادامه دهد. در حالی که بسیاری از افراد در جامعه نسبت به هاشفت نگران هستند یا از تأخیر ناراحت هستند ، اما این در مقایسه با کینه ای که به نظر می رسد در برابر آزمایشگاه های پروانه وجود دارد ، کم رنگ می شود. بیشتر این را می توان به نگرش این شرکت نسبت به مشتری نسبت داد ، که در بهترین زمانها بی تفاوت بود ، و بار دیگر کاملاً خصمانه بود.

دیگر بیت کوین و شرکتهای استخراج Scrypt بسیار خوب عمل کرده و برای برتری در بازار می جنگند. با این حال ، پیش بینی زمان سقوط دیگری غیرممکن است.

Robocoin ، ارائه دهنده خودپرداز Bitcoin با علائم نگران کننده

آرم Robocoin

برخلاف سایر شرکت های ذکر شده در این مقاله, Robocoin هیچ اتهام رسمی علیه آن تشکیل نشده است ، و نه در ورشکستگی است. در حقیقت ، به نظر می رسد Robocoin از نظر فروش عملکرد خوبی دارد و پتانسیل ATM های بیت کوین بسیار زیاد است. همانطور که گفته شد ، شکایت های اخیر مشتریان و اقدامات نادرست مدیر عامل شرکت جردن کلی ، تأثیرات وحشتناکی بر جامعه داشته است. این کار با ایجاد یک شرکت به نام Metalab آغاز شد ارسال در reddit که به یک سند Google که از ابتدا تا انتها تجربه وحشتناک آنها با این شرکت را نشان داد.

برای کسانی که نمی خواهند همه آنها را بخوانند ، این کار با تأخیر طولانی در دریافت واحد خود شروع شد ، حتی با تأخیر بیشتر در گمرکات کانادا که باید زودتر از موعد رسیدگی می شد ، ادامه پیدا کرد ، در نهایت به واحد منتقل شد معیوب ، و در اوج به این نتیجه رسید که Robocoin از استرداد خرید خودداری کرد مگر اینکه Metalab مبلغ 5000 دلار هزینه بازپرداخت پرداخت کند ، و سپس ، سرانجام ، هنگامی که Robocoin موافقت کرد که آن را بازپرداخت کند ، و دستگاه به عقب بازگردانده شد ، به Metalab اطلاع داده شد که دستگاه “دوباره ساخته می شود” و قبل از پردازش بازپرداخت آنها نیاز به “فروش مجدد” است. در تمام مدت زمان برقراری این ارتباط ، آقای کلی سعی داشت مقصر را به گردن متالاب بیندازد. او (كلی) ادعا كرد كه آنها در حال بازگرداندن دستگاه هستند ، زیرا آنها (متالاب) “تصمیم گرفتند” كه “نمی خواهند با تیم پشتیبانی ما (Robocoin) برای حل این مسئله كار كنند” ، حتی اگر این همان چیزی بود كه متالاب در ابتدا تلاش می كرد انجام دهید ، اما با پشتیبانی Robocoin مطلع شدند که دستگاه به دلیل “خرابی سخت افزار” نیاز به بازگشت دارد.

پس از پایان این ، آقای کلی اقدام به ارسال “عذرخواهی” در مورد reddit کرد ، در حالی که هنوز هم می توانست متالاب را مسئول این مسئله با ادعا کند که تیم پشتیبانی Robocoin “با تحقیر مداوم و عدم همکاری” روبرو شده است و اندرو (یکی از صاحبان متالاب) “صبر خود را از دست داد و تصميم گرفت كه از پس آن برآيد.”

پاسخ مدیر عامل Robocoin جردن کلی به متالاب

جنجال در مورد reddit فوری بود ، و آقای کلی به سرعت تغییر رنگ داد و به نظر می رسد که او حساب جدیدی برای reddit ایجاد کرده است (احتمالاً به دلیل کارمای منفی جلوگیری از ارسال هرگونه پست دیگر) و بازپرداخت متالاب را پرداخت کرده است. متأسفانه ، با انجام این کار ، این حساب جدید reddit تصویری از سیم را که به طور نامناسب اصلاح شده است ، ارسال کرد. تصویر اصلی فقط تا حدی آدرس فیزیکی Metalab را پوشانده بود ، که به راحتی قابل خواندن است ، و شماره حساب های بانکی آنها را کمی بهتر پوشش می دهد ، اما هنوز به اندازه کافی کشف نشده باقی مانده است که می تواند شماره های حساب را توسط فردی که در ویرایش عکس یا بازیابی مهارت کافی دارد ، استخراج کند.

من تصویر زیر را قرار داده ام ، اما برای حذف کامل اطلاعات شخصی ، آن را ویرایش کردم. با این حال ، برای دریافت ایده ای از قبل از ویرایش من ، یک شماره SVB در بالا با 2 خط از طریق آن وجود داشت ، اما به راحتی قابل بازیابی است ، فقط یکی از خطوط آدرس Metalab مشخص شده است ، اما قابل خواندن توسط انسان است ، خط 2 آدرس آنها ، و همچنین اطلاعات مربوط به ذینفع بانک کاملاً آشکار شد و شماره حسابهای Metalab و Robocoin با دقت بیشتری سیاه شد ، اما بالا و پایین هر شماره قابل مشاهده بود.

تأیید سیم اردن کلی برای Metalab با ویرایش بیشتر

پس از انجام این کار ، به اشتباه او اشاره شد و اعضای جامعه reddit از این نشت عصبانیت بیشتری نشان دادند ، اما همچنین از قانونی بودن بازپرداخت نیز امیدوار بودند. به نظر می رسد که همانطور بود Metalab تأیید کرد که بازپرداخت کامل دریافت کرده اند, و آنها در حال حرکت به جلو هستند. از زمان شکایت ، تعدادی دیگر از مشتریان Robocoin با ناامیدی خود از این شرکت روبرو شده اند ، هرچند به نظر می رسد هیچ کس تجربه کاملاً بدی به اندازه Metalab نداشته است.

در 16 اکتبر ، آقای کلی به تیم متالاب مراجعه کرد تا عذرخواهی کند که به نظر می رسد بسیار فروتنانه تر و صادقانه تر باشد. در حالی که او خواستار حذف پست اصلی می شود ، که من احتمال می دهم کاملاً بعید است ، او هیچ تلاشی را برای سرزنش تیم متالاب انجام نمی دهد ، اما قاطعانه تأیید می کند که این مسئله تقصیر وی بوده است و ادعا می کند که “از خودم ناراحت و ناراحتم که مجبور شدم این درس را به سختی یاد بگیرم. ” بر خلاف سایر شرکت های ذکر شده در بالا ، که یا سکوت اختیار می کردند ، یا به طور مداوم سرزنش خود را به گردن دیگران می انداختند ، تا اینکه سرانجام آنها شکست می خوردند ، به نظر می رسد که او با اشتباهات خود کنار می آید و امیدوارم مدیر عامل جوان از این امر آموخته باشد. Robocoin در حال ارائه محصولات است و شاید این درس به انگیزه این شرکت برای ارزیابی مجدد خدمات مشتری و استراتژی پشتیبانی کمک کند..

یک عذرخواهی از جوردن کلی تا متالاب

برخی از مشاغل بیت کوین دارای مشکلاتی هستند. نقطه چیست?

هدف این مقاله این نیست که مالکین یا مدیران این شرکت ها را با چاشنی بدشکلی بدست آورم ، اگرچه من کسانی را که اثبات کرده اند کلاهبرداری کرده اند محکوم می کنم و نه این است که القا کنم که همه استارت آپ های مرتبط با بیت کوین با مشکلی روبرو خواهند شد.

در عوض ، موضوع این است که بیت کوین یک ارز ، صنعت و تقریباً “شرکتی” جوان در نوع خود است و صنعت altcoin و ارزها حتی جوان تر هستند. این بدان معناست که تقریباً هر مشاغلی که بطور جدی با بیت کوین درگیر است ، خصوصاً مشاغلی که بیت کوین و / یا سایر ارزهای دیجیتالی تمرکز اصلی آنها را تشکیل می دهند ، شرکت های نوپایی هستند و توسط کارآفرینان جوان در حال ساخت هستند. این افراد مرتکب اشتباهاتی می شوند ، بهم می ریزند و بله ، بسیاری از این شرکت ها شکست خواهند خورد. بخش عمده ای از تمام شرکت های نوپا شکست می خورند.

با این حال ، اگر بیت کوین ، و ایده سیستم های غیرمتمرکز برای موفقیت است ، این مشاغل و کارآفرینان مورد نیاز هستند.  قیمت فعلی بیت کوین مهم نیست و همچنین اخبار مربوط به آخرین شرکت بزرگ پذیرش بیت کوین (که بلافاصله به یک ارز فیات تبدیل می شود) نیز مهم نیست. ریسک پذیری کارآفرینان و مشاغل ساخته شده با بیت کوین در مرکز تجاری مهمترین آنها هستند. آنها کسانی هستند که سیستم ها ، محصولات و نرم افزارهایی را توسعه می دهند که به Bitcoin اجازه می دهد در جامعه اصلی ادغام شود و کسانی که از اشتباهات خود درس می گیرند رهبران یک صنعت جدید خواهند بود. گرچه بدیهی است که من با همه کارهایی که مشاغل و افراد ذکر شده در بالا انجام داده اند موافق نیستم ، اما از آنها تشکر می کنم. هر یک از آنها به جامعه ، بیت کوین و کسانی که آنها را دنبال می کنند کمک کرده اند. اشتباهات آنها باید به عنوان تجربیات یادگیری برای همه ما پذیرفته شود ، و توالی رویدادهایی که منجر به هر یک می شود باید به طور کامل تجزیه و تحلیل شود. فقط با یادگیری و انطباق است که مشاغل بهتری ایجاد می شود و با این کار ، احتمال موفقیت Bitcoin افزایش می یابد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me