ارتقاned برنامه ریزی شده باعث ایجاد بلوک های نامعتبر می شود

اگر بیت کوین خود را در معاملات تایید شده قبل از ساعت 12:00 صبح ، 6 جولای 2015 دریافت نکردید ، ممکن است بیت کوین شما ایمن نباشد. یک مشکل امنیتی در جایی که در حال حاضر ایجاد بلوک های نامعتبر است رخ داده است. نرم افزارهای خاصی وجود دارد که قادر به شناسایی بلاک های نامعتبر هستند و بر این اساس آنها را رد می کنند ، اما برخی از نرم افزارها برای کنترل این تهدید فعلی کافی نیستند ، زیرا آنها قادر به شناسایی بلاک های نامعتبر نیستند. بر این اساس کاربران این نرم افزار تأییدهایی را دریافت می کنند که واقعی نیستند.

مدتی است که ، افزایش مقادیر نرخ هش استخراج ، امضای دقیق DIP BIP66 را اعمال می کند. طبق قوانین BIP66 ، در لحظه رسیدن 950 بلوک 1000 (95٪) آخرین نسخه 3 (v3) ، همه استخراج کنندگان ارتقا یافته شروع به رد بلوک های نسخه 2 (v2) می کنند. سطح 950 در 4 جولای 2015 به دست آمد. اندکی پس از این رویداد ، یک معدنچی کوچک ، که بخشی از 5٪ باقی مانده را تشکیل می داد ، یک بلوک نامعتبر را استخراج کرد. اگرچه استخراج بلوک های نامعتبر پیش بینی شده است ، اما مشخص شد که حدود 50٪ میزان هش شبکه بدون اعتبار سنجی کامل بلوک ها (که به آن SPV استخراج می گویند) و ساخت بلوک های جدید در بالای بلوک های نامعتبر ، استخراج می شود. از آنجا که تقریباً نیمی از شبکه استخراج SPV نشان داده است که قوانین BIP66 را اجرا می کنند ، چندین معدنچی بزرگ تاکنون بیش از 50 000 دلار درآمد استخراج را از دست داده اند.

بر این اساس ، اکنون نرم افزاری که وظیفه رد بلوک های نامعتبر را دارد ، در صورت عدم تأیید تراکنش ها ، در معرض انعکاس معاملات است. کیف پول های سبک (SPV) و برخی از نرم افزارهای خاص مانند نسخه های قدیمی Bitcoin Core که با توجه به قوانین اجماع جدید BIP66 به سطح امنیتی SPV تقلیل یافته اند ، در حال حاضر بیشترین گروه در معرض خطر هستند.

در حال حاضر اقدام پیشنهادی برای حذف موقت همه استخراج کنندگان از استخراج SPV و بازگشت به اعتبار کامل است. بنابراین Bitcoin.org می تواند توصیه فعلی خود را در انتظار 30 تأیید اضافی کاهش دهد. با توجه به اینکه در رابطه با به روزرسانی برنامه ریزی شده مشکلاتی بوجود آمده است ، اگر از نرم افزار زیر استفاده می کنید ، امتیازات تأیید دریافت شده پس از 6 جولای 2015 بسیار قابل اعتماد هستند:

  • کاربران کیف پول سبک (SPV) ترجیحاً باید 30 تأیید اضافی به مقدار معمول دریافت کنند.
  • کاربران Bitcoin Core 0.9.4 یا نسخه های قبلی باید یا Bitcoin Core 0.10.2 را ارتقا دهند یا ترجیحاً 30 تأیید اضافی به مبلغی که معمولاً دریافت می کنند دریافت کنند.
  • کاربران کیف پول وب همچنین ترجیحاً باید 30 تأیید اضافی به مبلغی که معمولاً دریافت می کنند دریافت کنند ، مگر اینکه کاملاً مطمئن باشید که کیف پول شما توسط Bitcoin Core 0.9.5 یا نسخه بعدی تأمین شده است.
  • کاربران Bitcoin Core 0.9.5 یا نسخه های بعدی تحت تأثیر قرار نمی گیرند ، اما توصیه می شود که نسخه 0.10.2 را ارتقا دهید زیرا ممکن است آسیب پذیری انکار سرویس وجود داشته باشد که مربوط به این هشدار خاص نباشد..

برای معدن کارانی که استخر استخراج می کنند مهم است که مطمئن شوند بخشی از استخری هستند که بلاک ها را به درستی تأیید می کنند. اگر متوجه شدید که استخر شما این کار را نمی کند ، بلافاصله به استخری بروید که این کار را انجام می دهد. لیستی حاوی استخرهای مشکوک به خوب و یا بدی را می توان در صفحه مقایسه استخر استخراج ویکی مشاهده کرد. اگر ترجیح می دهید انفرادی استخراج کنید ، در اسرع وقت به Bitcoin Core 0.10.2 بروید.

س atال در این مرحله این است که آیا می توان این مشکل را حل کرد تا “به حالت عادی برگردد”. پاسخ آن بله و خیر است. Bitcoin Core 0.9.5 و همچنین نسخه های بعدی آن همیشه توانسته اند اعتبار بلوک ها را تشخیص دهند یا خیر. Bitcoin Core 0.9.4 و همچنین نسخه های قبلی ، قوانین اجماع اضافی BIP66 را در بر نمی گیرد و بنابراین سطح امنیتی را که نسخه های بعدی Bitcoin Core ارائه می دهند ، فراهم نمی کند. بنابراین اکیداً توصیه می شود برای اینکه بتوانید به امنیت کامل گره برگردید ، آن را ارتقا دهید. در صورت دریافت کمتر از 30 تأیید ، کیف پول های سبک (SPV) ایمن نیستند. این وضعیت تا زمانی که همه استخرهای بزرگ به اعتبارسنجی کامل تغییر ندهند باقی خواهد ماند. از آنجا که کیف پول های وب در عملکرد و نحوه استفاده از هزینه های دو برابر بسیار متنوع هستند ، فرض کنید که آنها در همان سطح امنیتی هستند که کیف پول های سبک توضیح داده شده در بالا ، مگر اینکه شما کاملاً مطمئن باشید که آنها از Bitcoin Core 0.9.5 یا a استفاده می کنند نسخه بعدی برای اعتبار کامل.

لیستی از هش های بلوک نامعتبر را می توان در ویکی بیت کوین.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me