تأییدها و بلوکهای معامله بیت کوین

تأییدها و بلوکهای معامله بیت کوین

بگذارید بگوییم من 1 بیت کوین برای شما ارسال کردم. پس از چند دقیقه ، می بینید که این معامله یک “تأیید” دریافت کرده است. در حقیقت معنی این چیست؟ این پست همه چیز را توضیح می دهد.

خواندن را دوست ندارید؟ در عوض این آموزش کوتاه را تماشا کنید

خلاصه تأییدها و بلاک های بیت کوین

معاملات بیت کوین به صورت بلوکی دسته بندی می شوند. این بلاک ها توسط استخراج کنندگان بیت کوین در دفتر معاملات بیت کوین وارد می شود که به آن بلاکچین معروف است.

اگر معامله شما در یک بلوک موفقیت آمیز استخراج شده باشد ، مشاهده خواهید کرد که 1 تأیید دریافت می کند. هر بلوک استخراج شده پس از آن با تأیید اضافی به معامله شما اعطا می کند. قبل از اینکه معامله ای را غیرقابل برگشت بدانید ، توصیه می شود حداقل منتظر 6 تأیید باشید.

به طور خلاصه بلوک ها و تأییدها است. اگر می خواهید توضیحات دقیق تری را بخوانید ، در اینجا آنچه را که من پوشش خواهم داد:

1. بلوک معامله Bitcoin چیست؟?

معاملات بیت کوین روی دفتر معاملات معروف به بلاکچین نوشته می شوند. با این حال ، معاملات به جای اینکه یک به یک اضافه شوند ، در یک بخش از معاملات قرار می گیرند.

دقیقاً مانند هر اطلاعات دیجیتالی دیگر ، یک تراکنش دارای اندازه پرونده است. یک بلوک از معاملات می تواند حداکثر 1 مگابایت از معاملات را در خود جای دهد.


2. فرآیند استخراج

معامله بیت کوین بلافاصله پس از ارسال آن تأیید نمی شود. در عوض ، آن را در mempool ، نوعی اتاق انتظار معامله نشسته است.

معدنچیان بیت کوین سپس معاملات را از memPM انتخاب می کنند و مجموعه ای از کاندیداهای معاملات را جمع می کنند (معاملات با کارمزد بالاتر پیوست می شوند.

استخراج کنندگان بیت کوین رایانه هایی هستند که برای دستیابی به حق بلوک بعدی معاملات در بلاکچین با یکدیگر رقابت می کنند. آنها این کار را با تلاش برای حدس زدن یک عدد تصادفی انجام می دهند که یک معادله ریاضی را حل می کند (همچنین به عنوان اثبات کار نیز شناخته می شود).

هنگامی که یک ماینر راه حلی پیدا کرد ، می تواند بلوک نامزد خود را به عنوان یک بلوک معتبر در زنجیره بلوک وارد کند. وقتی این اتفاق می افتد ، همه تراکنش هایی که در آن بلوک هستند ، 1 تأیید دریافت می کنند. اکنون ، ماینرها می توانند برای رقابت در بلاک بعدی حرکت کنند.

این فرآیند جمع آوری بلوک های معاملات و سپس به روزرسانی دفتر ، همان چیزی است که به عنوان استخراج بیت کوین شناخته می شود. استخراج کننده برنده یک پاداش استخراج و تمام هزینه های معامله متصل به معاملات داخل بلوک خود را دریافت می کند.

3. بلوک های یتیم

بلوک های یتیم بلوک های معتبری هستند که در زنجیره بلوک موجود نیستند. این اتفاق در یک موقعیت نادر رخ می دهد که در آن تقریباً همزمان دو معدنچی موفق به استخراج یک بلوک شدند. در نهایت ، حتی اگر هر دو بلوک معتبر باشند ، فقط یکی پذیرفته می شود و دیگری یتیم می شود.

بیایید چگونگی بروز این مسئله را بیان کنیم:

گاهی اوقات ، دو معدنکار تقریباً به طور هم زمان راه حل را پیدا می کنند. با این کار دو بلوک مختلف تراکنش در شبکه ایجاد می شود.

بیایید برای توضیح این مثال استفاده کنیم:

دو معدنکار همزمان بلوک های A و B را استخراج می کنند. 50٪ شبکه ابتدا بلوک A را دریافت می کند ، در حالی که 50٪ دیگر بلوک B. را دریافت می کنند. در حالت فعلی یک چنگال موقت در شبکه وجود دارد.

چند دقیقه می گذرد و بلوک C استخراج می شود. بلوک C توسط رایانه ای استخراج شد که بلوک B را به عنوان معتبر دریافت کرد. بنابراین بلوک های معتبر اکنون B و C هستند و بلوک A یک بلوک یتیم در نظر گرفته می شود.


4. معکوس کردن معامله

هر بار که بلوک جدیدی به زنجیره بلوک وارد می شود ، تمام بلوک های قبلی دوباره تأیید می شوند (همچنین در مراحل بررسی می شوند).

هر چقدر تأیید یک بلوک بیشتر باشد ، حذف یک شخص از بلاکچین برای شخص سخت تر خواهد بود. انجام این کار به یک مهاجم نیاز دارد که یک بلوک جایگزین ایجاد کند و سپس یک زنجیره طولانی تر از زنجیره بلوک اصلی بسازد.

این به مقدار زیادی قدرت محاسباتی نیاز دارد (برای اطلاعات بیشتر به 51٪ حمله مراجعه کنید).

توصیه می شود حداقل برای 6 تأیید صبر کنید تا مثبت باشید که معامله شما با هر نوع حمله لغو نمی شود – دستیابی به این امر به طور متوسط ​​1 ساعت طول می کشد. اگر با مبالغ کمتری سر و کار دارید ، احتمالاً منتظر فقط 1 تأیید هستید.

معکوس کردن یک معامله به برنامه ریزی ، زمان و تلاش و قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارد. احتمالاً اکثر مردم با پرداخت مبلغ کمی از این مشکلات رنج نخواهند برد.

5. نتیجه گیری

معاملات بیت کوین به صورت بلوکی دسته بندی می شوند که بلاکچین (زنجیره بلوکی) را تشکیل می دهند. هنگامی که تراکنش شما وارد یک بلوک معتبر شد ، اولین تأیید را دریافت می کند. هر بلوکی که پس از آن استخراج شود ، تأیید اضافی به آن اضافه می کند و برگشت را دشوار می کند.

هنوز درباره تأییدها و بلوک های معامله بیت کوین س questionsالی دارید؟ در بخش نظرات زیر به من اطلاع دهید.

“>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me