مقام درآمد سنگاپور بیت کوین را بشناسد و از آن مالیات بگیرد

اداره درآمد داخلی سنگاپور (IRAS) ، نهاد مسئول قانون مالیات این کشور ، تصمیم گرفته است بیت کوین را به عنوان “کالا” و نه ارز تشخیص دهید و برخی از دستورالعمل ها را صادر کنید در مورد چگونگی رسیدگی به سود سرمایه ، درآمد و مالیات فروش در مبادلات بیت کوین و فروش مربوطه.

مقامات این تصمیم را با ارسال چندین ایمیل به پلت فرم دلالان بیت کوین مستقر در سنگاپور Coin Republic فاش كردند ، وی به دنبال توضیحاتی در مورد موقعیت دولت در قبال مالیات معاملات ارزهای رمزپایه بود. ایمیل ها توضیح می دهند که کدام نوع عملیات مالیات سنگاپور را هدف قرار می دهد.

450px-House_ درآمد_2خانه درآمد سنگاپور

از این پس ، شرکتهایی که در بیت کوین معامله می کنند – خواه خرید و فروش آن باشد و یا ارز دیجیتال را برای کالاها و خدمات دیگر مبادله می کند – و در جزیره ثبت شده اند دستور پرداخت مالیات این معاملات را داده است.

به نظر می رسد نظر سنگاپور درباره بیت کوین نظرات قبلاً توسط سایر کشورها مانند نروژ یا آلمان که سکه دیجیتال را نیز مشمول مالیات می دانند اعلام کرده است..

در مورد شرکت هایی که بیت کوین خریداری یا می فروشند ، مالیات اعلام شده باید براساس سود حاصل از فروش ارز رمزپایه باشد. از طرف دیگر ، اگر شرکت های گفته شده تصمیم بگیرند که در طولانی مدت در بیت کوین سرمایه گذاری کنند ، پس تمام سودها ماهیتاً سرمایه ای دارند و مشمول مالیات نیستند.

هنگامی که بیت کوین به عنوان پرداخت کالا یا خدمات پذیرفته می شود ، معاملات باید به عنوان مبادله مبادله ای تلقی شود زیرا بیت کوین توسط دولت پول یا ارز در نظر گرفته نمی شود ، بلکه “خوب” است. بنابراین ، مالیات کالاها و خدمات (GST) – که در حال حاضر هفت درصد ثابت است – می تواند هم برای بیت کوین و هم برای کالاها یا خدمات رد و بدل شده اعمال شود.

با این حال ، ارزهای مجازی مورد استفاده در دنیای بازی از مالیات معاف هستند Techinasia.com گزارش می دهد.

در حالت دیگر ، اگر شرکتی مستقیماً به مشتریان بیت کوین خرید و فروش می کند ، مانند صرافی ها, مالیات به کل مبلغ دریافتی و همچنین هزینه های کمیسیون اعمال می شود. با این وجود ، این قانون فقط برای مشاغل ثبت شده در سنگاپور اجباری است.

800 پیکسل-کت_ طلایی_مزارهای_سنگاپوردر اواخر دسامبر ، اداره پولی سنگاپور اعلام کرد که ارزهای دیجیتال تاکنون در ایالت شهر تنظیم نشده است و شرکت ها و بازرگانان محلی در پذیرش و معامله ارز رمزپایه آزاد هستند. آنها هنوز هم هستند ، اما اکنون قوانینی برای رعایت و مالیات برای پرداخت وجود دارد.

به گفته دیوید مسکوویتز ، از جمهوری کوین ، “راهنمایی هایی که IRAS ارائه داد منطقی و کاملاً تفکر شده است. به عنوان یک صاحب مشاغل ، می توانم درآمد خود را در معاملات بیت کوین برای مشتریان و موقعیت های خودم به طور واضح حساب کنم و مالیات مناسب را پرداخت کنم “.

نماینده خدمات بخشهایی از ایمیلهای ارسالی از طرف سازمان مالیاتی را در وب سایت سیستم عامل منتشر کرد:

درمان مالیات بر درآمد

شرکت هایی که در کار خرید و فروش بیت کوین هستند ، بر اساس سود حاصل از فروش بیت کوین ، مالیات دریافت می کنند. از طرف دیگر ، اگر بیت کوین بخشی از سبد سرمایه گذاری شرکت باشد که برای اهداف سرمایه گذاری طولانی مدت خریداری شده است ، سود حاصل از فروش ماهیتاً سرمایه ای خواهد بود و بنابراین برای شرکت مالیات ندارد..

درمان GST

فروش (از جمله مبادله) بیت کوین در ازای دریافت پول یا پول غیرعادی ، ارائه مالیات از خدمات مشمول GST است. اگر فروشنده یک شخص ثبت شده در GST باشد ، باید مالیات تولید را برای فروش بیت کوین ساخته شده در دوره یا ادامه کار خود محاسبه کند..

در مواردی که بیت کوین به عنوان پرداخت کالاهای واقعی یا خدمات پذیرفته می شود (به عنوان مثال موارد دیجیتالی مانند موسیقی آنلاین) ، چنین معاملات به عنوان مبادله مبادله ای تلقی می شوند. اگر طرفین درگیر اشخاص ثبت شده در GST باشند ، GST باید در مورد لوازم منفرد تهیه شده (به عنوان مثال تأمین بیت کوین و تأمین کالاها یا خدمات واقعی) محاسبه شود. اما اگر از بیت کوین برای مبادله کالاهای مجازی یا خدمات در دنیای بازی های مجازی استفاده شود ، به عنوان امتیاز ، از عرضه بیت کوین مالیات گرفته نمی شود تا اینکه بیت کوین با پول واقعی ، کالا یا خدمات مبادله شود.

از آنجا که بیت کوین در تعریف “پول” یا “ارز” تحت قانون GST قرار نمی گیرد ، عرضه بیت کوین یک منبع پول نیست و برای اهداف GST مورد بی توجهی قرار نمی گیرد. تأمین بیت کوین به عنوان تأمین خدمات تلقی می شود زیرا شامل اعطای علاقه به بیت کوین یا حق آن است..

روش GST در تأمین بیت کوین به این بستگی دارد که آیا شرکت به عنوان نماینده یا اصلی در معامله عمل می کند. اگر این شرکت صرفاً تجارت بیت کوین را تسهیل کند و به عنوان نماینده فعالیت کند (به عنوان مثال انتقال بیت کوین به بیت کوین به طور مستقیم به کیف پول مشتری منتقل می شود) ، GST فقط بابت هزینه های کمیسیون دریافت شده قابل پرداخت است. اما اگر این شرکت در تجارت بیت کوین به عنوان اصلی عمل می کند (به عنوان مثال خرید و فروش بیت کوین به مشتری به بعد) ، GST با مبلغ کل دریافتی ، یعنی فروش بیت کوین و هزینه های کمیسیون ، قابل پرداخت است..

طبق ماده 13 (4) قانون GST ، اگر تأمین کننده متعلق به آن کشور دیگر باشد ، با ارائه خدمات در کشور دیگر رفتار می شود. در این حالت ، اگر این شرکت در خارج از سنگاپور تعلق داشته باشد (یعنی در سنگاپور هیچ تجارت یا تأسیس ثابتی وجود ندارد) ، با عرضه بیت کوین باید در خارج از سنگاپور رفتار شود. بر این اساس ، GST در تأمین خدمات (به عنوان مثال بیت کوین) ساخته شده در خارج از سنگاپور هزینه ای ندارد.

به طور کلی ، رفتار GST با بیت کوین به ترتیب تجارت و شرایط قراردادی طرفین درگیر بستگی خواهد داشت.

اگرچه این تصمیم به خصوص در سنگاپور به عنوان یک تغییر مثبت روبرو نیست ، اما دیوید مسکوویتز ابراز خرسندی می کند: “در حالی که اکثر دولت ها سر خود را در مورد نحوه اداره بیت کوین خراش می دهند, سنگاپور بار دیگر رهبری خود را در منطقه نشان داده است با اجازه دادن به مشاغل و بازرگانان بیت کوین که می دانند چگونه مالیات معاملات را کنترل کنند. “.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me