تاریخچه بیت کوین

احتمالاً شما همه چیز در مورد بیت کوین را شنیده اید. این ارز رادیکال ، تمام دیجیتال ، نظیر به نظیر می تواند به طور بالقوه انقلابی در بازارهای پولی ایجاد کند. بنابراین بیت کوین از کجا آمده و به کجا می رود?

بیت کوین توسط یک برنامه نویس رایانه یا گروهی از برنامه نویسان ایجاد شده است که با نام مستعار Satoshi Nakamoto کار می کنند. در تاریخ 1 نوامبر 2008 ، ناکاموتو نوشت و یک مقاله تحقیقاتی منتشر کرد در یک وب سایت رمزنگاری مبهم توصیف بیت کوین و چگونگی کارکرد ارز کاملا دیجیتال. در ابتدا ، ناکاموتو ادعا کرد که ساکن ژاپن است اما تحقیقات بیشتر به سرعت نشان داد که هویت واقعی ، تابعیت و جنسیت وی کاملاً ناشناخته است.

در حالی که مفهوم بیت کوین در سال 2008 عمومی شد ، از اوایل دهه 1990 در طی مراحل بنیادی اینترنت ، ایده ارز غیر دیجیتالی و غیر دولتی وجود داشت. بسیاری از برنامه نویسان و رهبران تجارت سعی در ایجاد چنین ارزی داشتند. یک مثال ، Ecash ، در این مدت راه اندازی شد و سعی کرد از زیرساخت های موجود دولت و اعتبار استفاده کند ، اما موفق نشد. دیگران نیز راه Ecash را دنبال کردند ، اما هر یک سعی کردند از یک مرکز تسویه حساب مرکزی یا روش دیگری برای ایجاد و نظارت بر ارز الکترونیکی استفاده کنند.

ناکاموتو ایده ای کاملاً رادیکال تر داشت. او می خواست کنترل های خانه تصفیه مرکزی و دولتی را از بین ببرد و ارز “نظیر به نظیر” ایجاد کند که برای نظارت بر بیت کوین از طریق یک دفتر مشترک و عمومی به کل جامعه متکی باشد. این دفتر تمام Bitcoin ایجاد شده و هر معامله انجام شده را ردیابی می کند ، در عین حال از هویت هر کاربر محافظت می کند. به تعبیری ، از هر کاربر بیت کوین دعوت می شود تا به “اقتدار پولی” بازار بیت کوین بپیوندد.

ایده ناکاموتو به سرعت گروه کوچکی از پیروان را به خود جلب کرد که بیشتر آنها متخصص کامپیوتر بودند. در تاریخ 3 ژانویه 2009 ، اولین 50 بیت کوین ایجاد شد. با استفاده از فرایندی به نام استخراج بیت کوین ، کاربران و شرکت های جداگانه می توانند با حل معادلات بسیار پیچیده با رایانه های خود و بعداً کامپیوترهای استخراج ویژه طراحی شده ، بیت کوین ایجاد کنند. حل این معادلات نیاز به افزایش مقادیر برق دارد ، که به نوبه خود هزینه ای را ایجاد می کند (که به تدریج با گذشت زمان افزایش می یابد) برای تولید بیت کوین.

مفهوم بیت کوین در زمان مناسب به وجود آمد. در سال های 2008 و 2009 ، هنگامی که بیت کوین مراحل ابتدایی خود را سپری می کرد ، بازارهای مالی جهان در بحبوحه وخیم ترین بحران مالی جهانی از زمان رکود بزرگ ، در حال نابودی و در آستانه سقوط بودند. با توسعه بحران ، به نظر می رسید بانک های مرکزی ، مقامات خزانه داری و رهبران اقتصادی بیش از حد تحت فشار قرار گرفته و از هر توسعه دو قدم عقب هستند. اعتماد به ارزهای سنتی در حال سقوط بود و بسیاری از مردم در مورد ارزش ارزهای ملی س toال کردند.

سرمایه گذاران ، برنامه نویسان رایانه ، افراد ناامید و بسیاری دیگر به سمت بیت کوین کشیده شدند و فعالیت های استخراج افزایش یافت. در روزهای اولیه ، جامعه بیت کوین یک گروه کمونیستی بود که از طریق نرم افزار منبع باز کار می کرد و در بین خود تجارت می کرد. به زودی تعداد کمی از مشاغل ، کشاورزان و بازرگانان شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان پرداخت کردند.

در مراحل اولیه ، ناکاموتو بینندگان و راهنمایی های مختلفی را به استخراج کنندگان اولیه بیت کوین ارائه داد ، اما در تاریخ 12 دسامبر 2010 ، پیام نهایی خود را در مورد جزئیات جزئیات نرم افزار ، قبل از ناپدید شدن از جهان ، ارسال کرد. گرچه ناکاموتو ناپدید شده است ، بیت کوین فقط در اندازه و نفوذ رشد کرده است.

با ادامه استخراج بیت کوین ، از مراحل اولیه اشتراکی خود به یک صنعت جهانی تبدیل شده است. با افزایش تدریجی توان مورد نیاز برای استخراج بیت کوین و افزایش ارزش سکه ها ، عملیات حرفه ای با استفاده از سخت افزار پیشرفته برای استخراج سکه های بیشتر تنظیم شد. و مشاغل بیشتری شروع به پذیرش بیت کوین کرده اند. در زمان نوشتن این مقاله ، بیش از 1000 شرکت در حال حاضر BitCoins را به عنوان ارز قبول می کنند.

در پایان ژانویه 2011 بیش از 5 میلیون بیت کوین استخراج شده و ارز مورد توجه جهانی قرار گرفت. مبادلات بیت کوین که به کاربران بیت کوین امکان تجارت سکه خود را با ارزهای ملی می دهد ، به سرعت رشد می کنند. اکنون بیت کوین با ارزهای مختلف از جمله دلار ، ریال برزیل ، پوند انگلیس و یورو قابل معامله است..

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

سال 2013 دوره بی ثباتی بیت کوین را آغاز کرده است. ارزش ها به طور گسترده افزایش یافته اند و قبل از سقوط در چند روز ، به بالاترین سطح رسیده اند. بسیاری معتقدند که این بی ثباتی باعث از بین رفتن بیت کوین می شود ، اما افراد مومن همچنان به آن پایبند هستند. آینده بیت کوین چیست؟ هنوز هیچ کس مطمئن نیست و فقط زمان مشخص خواهد شد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me