چه کسی بیت کوین را تنظیم می کند؟ جامعه ، البته!

در طول سالهای گذشته بیت کوین دسته ای از سرقت ها و کلاهبرداری های مرتبط با ارز بوده است. با این حال, مردم اغلب فراموش می کنند که این چقدر با خدمات نقدی و کارت اعتباری اتفاق می افتد.

فعالیت های غیرقانونی و جرم یک است مسئله بسیار بزرگتر برای بازی فیات. هنگامی که این ضررها اتفاق می افتد ، بسیاری از دولتها و مقامات مالی برای تنظیم “غرب وحشی وحشی” ارز رمزنگاری شده سر و صدا می کنند. آنچه این افراد از دست می دهند این واقعیت است که جامعه خود اقتصاد خود را تنظیم می کند.

امنیت بیت کوینیکی از بزرگترین نمونه ها از بین رفتن BTC از بدنام بدنام است. تعویض Gox. بسیاری به این رویداد به عنوان یکی از فاجعه بارترین زمان های وجود ارز رمزنگاری شده نگاه می کنند.

پس از وقوع آن ، تعداد زیادی از مردم در تلاش بودند تا مقامات حاکم وارد عمل شوند و جلوی جنون را بگیرند. با این حال ، این شبیه درخواست خدمات حفاظتی با حقوق است ، درست مثل مافیای روز. چیزی که مردم متوجه نمی شوند این است که جامعه به طور کامل و به بهترین شکل ممکن پرونده را رسیدگی کرده بود.

[tweet_box design = ”box_02] بیت کوین خود به خود رشد خواهد کرد. همانطور که جان لنون یک بار گفت ، ما باید “بگذار اینطور باشد.” [/ tweet_box]

نزدیک به یک سال قبل از سقوط صرافی ، چندین هشدار از طرف جامعه مبنی بر اینکه کوه Gox یک مبادله ورشکستگی بود. به دلیل بانک اطلاعاتی معاملات خارج از زنجیره شخصی خود ، این مورد برای اکثریت چندان مشهود نبود ، اما همچنان به آنها هشدار داده شد. این انجمن همچنین اعضای زیادی را در مورد پس گرفتن پولشان سخت داشت که آنها برای دیدار با مدیر عامل شرکت مارک کارپلس در Mt. به ژاپن رفتند. آستانه Gox. هنوز هم مردم گوش ندادند و زمان بیشتری طول کشید تا بفهمیم این قضیه در واقع چقدر بد است.

“بیایید به یاد بیاوریم چه کسی هشدارها را داده و چه کسی مارک کارپلس را به ورشکستگی قبل از ورشکستگی متهم کرده است: جامعه بیت کوین.”

مقامات دولتی مانند معمولاً وارد عمل شدند به مارک کارپلس اجازه داد ورشکستگی کند و آزاد بماند. وی هرگز دستگیر نشد و تا زمانی که درگیر حرکت یک میلیون دلار شد ، بازداشت شد. مورد کلاسیک حکمرانی برداشتن شیر ریخته شده و اصلاً تنظیم کننده نیست. بیایید به یاد بیاوریم چه کسی هشدارها را داده و چه کسی مارک کارپلس را به ورشکستگی قبل از ورشکستگی متهم کرده است: جامعه بیت کوین.

بیت کوینبعد از این اتفاقات با کوه به نظر می رسد ، سایر سرقت ها و کلاهبرداری ها مربوط به مقررات آشکار جامعه است. حتی خود مشاغل نیز نشانه خودتنظیمی را نشان می دهند: به عنوان مثال Blockchain.info و BitStamp پس از هک کردن به مشتریان پس می دهند.

آنها در بازی برابر نخوردند و تعظیم نکردند ، آنها بهترین کار را کردند و اعتماد محکم تری در جامعه ایجاد کردند. پس از این ضرر و زیان ، شرکت ها شروع به ارائه روش های بهتری از عملکرد تجاری برای مصرف کنندگان خود کردند. Circle کیف پول و صرافی Bitcoin از اولین کسانی بود که سپرده های بیمه شده را ارائه داد. کمی بعد صرافی Coinbase با بیمه سپرده و همچنین گزینه ای برای مشتریانی که می خواستند کلیدهای خصوصی خود را بدست آورند ، دنبال شد.

در میان همه اینها ، هنوز هک ها و ضررهایی مانند صرافی Mintpal وجود داشت ، اما به نظر می رسید که به طور قابل توجهی کوچکتر باشند. هک هایی مانند Mintpals کوچکتر بودند زیرا به مردم بطور قابل توجهی از قبل هشدار داده می شد. هفته ها قبل از سقوط صرافی altcoin ، اعضای انجمن بسیاری از کاربران را از مرگ آینده آن هشدار دادند ، بنابراین شما می توانستید کاهش حجم را به طور قابل توجهی مشاهده کنید.

بیت کویناز طریق این هک ها ، مردم کاملاً در مورد امنیت شخصی یاد گرفته اند ، که در نهایت منجر به خودتنظیمی و افزایش آموزش در مورد روش های امنیتی مناسب مانند توصیه به افراد برای نگه داشتن کلیدهای شخصی خود می شود.

جمله قدیمی می گوید: “اگر شما کلیدهای خصوصی خود را ندارید ، شما Bitcoin ندارید” و این بسیار درست است. این دروس آموزشی ناشی از اشتباهاتی است که به مردم آموخته است از کیف پول های چند سیگنال ، رمزهای عبور طولانی تر و احراز هویت دو عاملی استفاده کنند.

به دلیل فشارهایی که از طرف خود جامعه وارد می شود ، شرکت ها نیز با ارائه کلید به مشتریان خود ، ایجاد آدرس های قطعی و افزودن مواردی مانند multi-sig و Google’s Authy به خدمات خود ، خود را با این تفکر منطبق کرده اند. این صنعت فشار بزرگی را از جامعه ارزهای رمزپایه دریافت کرد ، که باعث شد دقیقاً مانند پروتکل از مرحله تنظیم خود تنظیم شده است.

بسیاری از چیزهای خوب همچنان که به خودتنظیمی مربوط می شود در محیط رمزنگاری افزایش می یابند. نوآوری هایی مانند کیف پول های سخت افزاری قوی و اقدامات امنیتی جدید توسط کاربران و شرکت هایی که با بیت کوین کار می کنند روی میز آورده شده است.

به نظر نمی رسد نیازی به راکت باجگیری از درآمد جمع شده برای محافظت از صنعت در برابر تقلب باشد. آنچه لازم است ادامه تکامل طبیعی پروتکل بیت کوین و افزایش ویژگیهای خودتنظیم جوامع است. بدون اینکه با روش صدور مجوز خفه شوید و اطلاعات خصوصی را به اشخاص ثالث بدهید, ارز به خودی خود رشد خواهد کرد. نیازی به کمیته نظارتی برای تنظیم بیت کوین نیست زیرا بعلت ماهیت غیرمتمرکز ذاتی آن بعید است این اتفاق بیفتد. همانطور که جان لنون یک بار گفت ، ما باید “بگذار اینطور باشد”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me