خنثی بودن خالص چگونه می تواند بر بیت کوین تأثیر بگذارد

سلب مسئولیت: نظرات این نویسنده نظرات coinbrief.net را منعکس نمی کند

در 15 مه 2014 ، کمیسیون ارتباطات فدرال با 3-2 رأی موافقت با اولویت بندی سرعت اتصال را در ازای افزایش پرداخت تصویب کرد. این تأیید به این معنی است که ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) اکنون مجاز به دریافت هزینه بیشتر از کاربران برای سرعت اینترنت بیشتر هستند. این تصمیم در بحبوحه یک بحث سراسری در مورد بی طرفی شبکه صورت می گیرد: آیا دولت اجازه می دهد سرویس دهنده های اینترنت شارژ بیشتری را برای سرعت بیشتر بگیرند یا اینکه دولت ISP ها را مجبور می کند به همه سرعت اتصال برابر با قیمت برابر بدهند?

در حالی که طرفداران بی طرفی خالص ادعا می كنند كه مجبور كردن شركتها به ارائه سرعتهای برابر با قیمتهای مساوی آزادی اینترنت را حفظ می كنند و از ایجاد انحصارات ISP مانند Comcast جلوگیری می كنند ، واقعیت این است كه بی طرفی خالص در واقع پایان یك اینترنت رایگان علاوه بر این ، بی طرفی شبکه هیچ کاری در جلوگیری از انحصارات ISP انجام نمی دهد ، اما در واقع ایجاد یک انحصار اینترنتی را تشویق و تسهیل می کند. کنترل قیمت سرعت اتصال ، رقابت را خفه می کند و قدرت ارائه دهندگان خدمات اینترنت موجود را تقویت می کند ، که به نوبه خود می تواند به طور بالقوه گسترش بیت کوین.

بی طرفی خالص انحصارات ISP را تشویق می کند

به منظور درک اینکه چرا بی طرفی شبکه ایجاد انحصارات ISP را تسهیل می کند ، ابتدا باید بررسی کنیم که خنثی سازی شبکه در واقع چه کاری انجام می دهد. در صورت تصویب ، همانطور که در بالا ذکر شد ، قانون خنثی خالص ارائه دهندگان خدمات اینترنت را مجبور می کند که سرعت اتصال یکسان را با همان قیمت برای همه ، بدون در نظر گرفتن اینکه چه کسی هستند ، فراهم کنند..

مطمئناً ، این “برابر سازی” اجباری اینترنت را برای مصرف کننده متوسط ​​سریعتر و ارزانتر می کند ، اما فقط برای مدت زمان محدود. چرا؟ زیرا مجبور کردن ارائه دهندگان خدمات اینترنتی به ارائه این نوع خدمات با قیمت پایین ، در واقع تهیه اینترنت بسیار گران تر است. ISP ها مجبورند سرعت اتصال یکسانی را با همان قیمت ارائه دهند ، صرف نظر از اینکه مشتری دانشجوی دانشگاهی است یا نه ، که فقط از خدمات اساسی اینترنت مانند شبکه های اجتماعی و پخش ویدئو استفاده می کند یا اینکه مشتری چند میلیارد دلار است ، یک شرکت چندملیتی است که اینترنت برای کارهای سخت تر از دانشجوی دانشگاه انجام می دهد. بی طرفی خالص احتمال ارائه قیمت ارزان برای کاربران متوسط ​​را برای یک ISP راه اندازی کننده بسیار کم می کند زیرا آنها نمی توانند هزینه های بیشتری را برای کاربران اتصال از قبیل شرکت های بزرگ دریافت کنند. بنابراین ، شرکت های بزرگ از هزینه کمتری نسبت به هزینه های پرداخت بدون خنثی خالص با هزینه یک کاربر متوسط ​​، که به طور متوسط ​​قیمت بالاتری را پرداخت خواهد کرد ، بهره مند خواهند شد..

خنثی خالصگرافیک بی طرفی خالص از طریق سیم دار

همانطور که می بینیم ، پس از مدت زمان مشخصی ، بزرگترین ISP قادر خواهد بود تمام رقابت خود را از بازار به دلیل اندازه زیاد از بین ببرد. هر کس که بیشترین پول را در ابتدای Net-Neutrality داشته باشد ، در نهایت به انحصار ارائه دهنده خدمات اینترنت تبدیل خواهد شد. علاوه بر این ، خنثی سازی خالص فقط مانع دیگری بر سر ورود قدرت خفقان آور دولت محلی برای دسترسی به اینترنت ما ایجاد می کند. پس از خنثی سازی خالص ، نه تنها مقررات مربوط به حق تقدم برای شرکت های آب و برق آنها را خفه می کند ، بلکه کنترل قیمت های فدرال باعث می شود تا مشاغل کوچک کاملاً از بازار خارج شوند. سپس ، پس از ظهور انحصار ISP از این شبکه محدودیت ها و مقررات دولتی ، ناگهان ISP مسئول ارائه اینترنت به اینترنت خواهد بود. کل کشور. مطمئناً انحصار مطمئناً از این نوع قدرت بهره خواهد برد. به طور ناگهانی ، این شرکت توانایی تأمین اینترنت برای همه با قیمت مجاز فعلی را نخواهد داشت. برای ادامه خدمات اینترنت به کشور ، انحصار از دولت می خواهد که به آنها اجازه دهد قیمت خود را افزایش دهند. اگر دولت کاهش یابد ، انحصار همچنان می تواند فقط قانون را نادیده بگیرد ، زیرا مجازات های اعمال شده برای شرکت دسترسی عموم مردم به اینترنت را به خطر می اندازد.

چگونه انحصار اینترنت می تواند بیت کوین را به خطر بیندازد

در بالا دیدیم که چگونه Net-Neutrality – به احتمال زیاد – می تواند یک انحصار ارائه دهنده خدمات اینترنت ایجاد کند ، و اینکه چگونه انحصار ISP برای لابی کردن دولت برای افزایش قیمت بالاتر یا نادیده گرفتن دستورات دولت به طور کلی انگیزه می گیرد. بنابراین ، ایجاد چنین انحصاری چگونه گسترش بیت کوین – و همچنین سایر ارزهای رمزپایه – را به خطر می اندازد؟ خوب ، این یک سناریوی پیچیده و دور از ذهن نیست.

با انگیزه افزایش قیمت دسترسی به اینترنت ، انحصار ISP در انجام این کار باعث می شود بسیاری از مردم از بازار اینترنت خارج شوند. به طور پیش فرض ، افراد مستثنی در بازار اینترنت نیز از Bitcoin خارج می شوند. اگر آنها به اینترنت دسترسی ندارند ، بدیهی است که راهی برای دسترسی و استفاده از ارزهای مبتنی بر اینترنت ندارند. قانون خنثی سازی خالص ، همراه با محدودیت های کشنده برای رقابت که توسط ISP ها توسط دولت های محلی اعمال می شود ، این نوع افزایش قیمت را ایجاد می کند. مشكل متمركز كردن هر نوع كالا یا خدمات – اعم از آنكه به شكل انحصار خصوصی یا قوانین دولتی باشد – این است كه دسترسی به آن كالا یا خدمات به هوی و هوس انحصار كنترل عرضه وابسته می شود..

شبکه نظیر به نظیر بیت کوینشبکه نظیر به نظیر بیت کوین

دولت ها نمی توانند مانع از بروز این نوع انحصارها شوند زیرا در وهله اول دولت دلیل ایجاد انحصارات است. هر دو نوع مقررات دولتی که در اینجا ذکر شد ، خنثی سازی خالص و مقررات محلی ، مانع رقابت می شوند و احتمال دارد انحصار بازار توسط یک شرکت واحد بیشتر شود. به دلایلی که در بالا ذکر شد ، تمرکز دسترسی به اینترنت برابر با مرکزیت بیت کوین است. بیت کوین ، به دلیل ماهیت خود ، برای گسترش آن به یک شبکه غیرمتمرکز متکی است. متمرکز کردن بیت کوین به هر طریقی پتانسیل آن را برای رسیدن به جرم بحرانی ، که در آن کاملاً جایگزین سیستم پولی ارزی پول فیات تحت کنترل دولت می شود ، به خطر می اندازد. برای اینکه بیت کوین به عنوان یک موفقیت کلی به موفقیت دست یابد ، به تمرکززدایی نیاز داریم. متمرکز کردن اینترنت از طریق Net-Neutrality در جهت مخالف هدف اصلی بیت کوین عمل می کند. خوشبختانه احتمالاً نوآوری های بازار آزاد با تمرکززدایی کامل از اینترنت ، نیاز به ارائه دهندگان خدمات اینترنت را برطرف می کند.

بیت کوین & بازار آزاد غالب خواهد شد: اینترنت غیرمتمرکز

به نظر می رسد اینگونه است که هیچ قانونی از قوانین دولتی وجود ندارد که بتواند واقعاً مشکل انحصارات ISP را که توسط دولت های محلی پشتیبانی می شوند ، حل کند. به جای اینکه بخواهید مقررات موجود را با مقررات بیشتری اصلاح کنید ، و در نتیجه عواقب ناخواسته جدیدی ایجاد کنید ، مانند سناریوی توضیح داده شده در بالا ، ممکن است توسعه یک سیستم جایگزین که ISP های متمرکز را از معادله به طور کامل حذف کند ، مصلحت تر باشد.

صرف نظر از نتایج بحث در مورد خنثی سازی خالص ، به نظر می رسد به احتمال زیاد بازار آزاد ارائه دهندگان خدمات اینترنتی را منسوخ کند. فناوری نظیر به نظیر – مانند بیت کوین – هر روز پیشرفت می کند و اینترنت را بیش از پیش غیرمتمرکز می کند. در برهه ای از زمان ، به حالت عدم تمرکز کامل اینترنت خواهیم رسید. این نوآوری قبلاً اتفاق افتاده است. Deep Web شبکه توزیع شده نظیر به نظیر را ارائه می دهد که توسط هیچ موجود یکپارچه ای قابل کنترل نیست. این به هیچ ISP نیازی ندارد. هر رایانه ای در شبکه به عنوان یک “گره” یا یک ایستگاه اتصال عمل می کند که به اجرای این “اینترنت توزیع شده” کمک می کند. به نظر می رسد که در برخی موارد این نوع اینترنت P2P یک امر عادی باشد. تصور زمانی که رایانه ها با یک نقطه دسترسی مانند TOR همراه هستند و به شما امکان می دهد به اینترنت P2P متصل شوند بدون اتکا به ISP ها برای دسترسی به اینترنت ، خیلی زیاد به نظر می رسد.

گام بعدی عدم تمرکز خدمات شهری با دور شدن از شبکه برق است ، که به احتمال زیاد از طریق نوآوری در منابع انرژی جایگزین اتفاق می افتد که می تواند توسط افراد به طور م ranثر اداره شود و خود را حفظ کند. پس از این نوآوری ها ، ما سیستمی از اینترنت خواهیم داشت که نمی تواند توسط آن کنترل شود هر انحصار ، یک نهاد خصوصی یا دولتی باشد. با اینترنت و انرژی غیرمتمرکز ، هیچ مانعی در برابر گسترش بیت کوین وجود ندارد. علاوه بر این ، تمرکززدایی آزادی را به همراه دارد. این ما را از این سیستم دولت ها که می توانند زندگی ما را به شدت کنترل کنند دور می کند. صرف نظر از اعتقادات سیاسی ، اعم از داوطلب ، کمونیست یا هر چیز در این بین ، همه ما می توانیم از حذف کنترل اینترنت از انحصارهای دولتی و خصوصی بهره مند شویم. همانطور که در این مقاله مشاهده کردیم ، Net-Neutrality این هدف را محقق نمی کند ، بلکه انحصار اینترنت را تسهیل می کند ، بنابراین تمرکز را افزایش می دهد و در نهایت می تواند منجر به نابودی بیت کوین شود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me