ارزش بیت کوین: ماهیت و منشأ پول

منبع ارزش بیت کوین یک مسئله بحث انگیز است که در بین محافل روشنفکر اقتصاددانان تا حد زیادی بلاتکلیف باقی مانده است. این همچنین یک بحث گسترده ای است که توسط شخص عادی استفاده می شود. همه ما از این استدلال خسته مطلع هستیم: بیت کوین ارزش ذاتی نیست ، ارزش آن خیالی است ، قیمت بیت کوین یک “حباب” است و بنابراین نمی تواند هرگز پول شود. رویاهای شما از جایگزین کردن سیستم پولی کنترل شده توسط دولت با ارز رمزنگاری شده محکوم به شکست است ، بیت کوین های شما ارزشی بیشتر از پول مونوپولی ندارند. اما ما می دانیم که این نمی تواند صحیح باشد زیرا بیت کوین می تواند محصولات بسیار واقعی خریداری کند و با ارز فیات قابل تعویض است که به اتفاق آرا به عنوان پول واقعی پذیرفته می شود.

فردی با هر میزان درک اقتصادی به وضوح می تواند درک کند که ارزش بیت کوین واقعاً واقعی است. کسانی که ادعا می کنند پول به ارزش “ذاتی” احتیاج دارد ، نمی توانند درک کنند که هیچ ارزش ذاتی وجود ندارد ، بلکه در ذهن افراد ایجاد می شود. بنابراین گفتن اینکه تخیل ارزش بیت کوین صرفاً برای تأیید نظریه ارزش ذهنی است. تمام ارزشی که در اشیا of تعامل و تبادل انسان وجود دارد “خیالی” است. هیچ ارزشی وجود ندارد که فارغ از ذهن انسانها وجود داشته باشد. بنابراین ، ارزش بیت کوین و دلیل افزایش قیمت بیت کوین به وضعیت فعلی آن از همین واقعیت ناشی می شود که افراد مقدار مشخصی برای بیت کوین قائل می شوند.

ارزش بیت کوین و قضیه رگرسیون

مشکل واقعی در توضیح ارزش بیت کوین و قیمت بیت کوین این نیست که ارزش آن واقعی است یا ذاتی ، بلکه منشأ آن مقدار است. کسانی که به زنده ماندن بیت کوین به عنوان پول شک دارند ، بدبینی خود را از این دشواری می گیرند. از نظر ظاهری ، این تردیدها موجه به نظر می رسند زیرا به نظر می رسد که بیت کوین از قضیه رگرسیون میزسیان دور می شود. این قضیه نحوه پدید آمدن پول در یک جامعه و چگونگی رسیدن به ارزش را توضیح می دهد. یک شی قبل از دستیابی به ارزش مبادله و تبدیل شدن به یک وسیله مبادله ، باید به عنوان کالای مصرفی دارای ارزش استفاده مستقیم باشد.

به عنوان مثال ، دانه های مختلف به طور بالقوه می توانند به رسانه مبادله در جامعه سازندگان جواهرات تبدیل شوند زیرا ارزش مشترکی برای دانه ها در آن جامعه وجود دارد. از آنجا که همه افراد در آن جامعه برای ساخت جواهرات به مهره ها احتیاج دارند ، مردم مهره ها را به عنوان هزینه کالاهای دیگر مانند غذا و لباس قبول می کنند. قیمت هایی که از نظر مهره ها مذاکره می شوند ، ارزش مبادله مهره ها را تعیین می کنند. هنگامی که این ارزش مبادله در جامعه تثبیت شد ، مهره هایی که در نهایت با ارزش ترین هستند برای مبادلات گران قیمت استفاده می شوند ، در حالی که مهره های با ارزش کمتر به نقش پرداخت های جزئی برای خریدهای کوچکتر منتقل می شوند. بعضی از مهره ها به طور کلی به عنوان یک وسیله مبادله بی ارزش می شوند. این رقابت در میان مهره های مختلف بسیار شبیه به روند است رقابت بین طلا ، نقره و سایر فلزات گرانبها, که با طلا به عنوان پول اصلی و نقره به عنوان پول ثانویه به پایان رسید.

هنگامی که ارزش مبادله مهره ها مشخص شد و ارزشمندترین مهره ها به رسانه اصلی مبادله در این جامعه از جواهرسازان تبدیل شده اند ، این مهره ها به احتمال زیاد تقاضای خود را به عنوان یک ماده ساخت جواهرات از دست می دهند زیرا تمایل به صرفه جویی در آنها که می توان از آنها در تجارت استفاده کرد. در این مرحله ، مهره ها ضمن حفظ ارزش مبادله ، ارزش استفاده مستقیم خود را از دست داده اند. آنها دیگر مورد مصرف نیستند. تنها هدف آنها در این جامعه تسهیل تجارت و تقسیم کار است. این بدان معنا نیست که ضرر در ارزش استفاده مستقیم معادل 50٪ ضرر در ارزش کل کالا است. در واقع ، کاهش مقدار استفاده از یک جسم معمولاً با افزایش مقدار مبادله منعکس می شود. هرچه یک شی به عنوان ارز ارزش بیشتری پیدا کند ، به عنوان کالای مصرفی نیز از ارزش کمتری برخوردار می شود.

مشکل ارزش بیت کوین این است که به نظر می رسد ارز دیجیتال هرگز به اندازه دانه های استفاده شده در سناریوی بالا ، ارزش استفاده مستقیم نداشته است. از نگاهی گذرا به تاریخچه بیت کوین ، به نظر می رسد که بیت کوین ایجاد شده است و قیمت بیت کوین برای مدتی ساکت مانده و سپس خود به خود نرخ تبدیل با ارزهای فیات را تعیین کرده است. همچنین ، یک واقعیت در مورد بیت کوین – که ادعا می کند ارزش استفاده مستقیم آن قبل از دستیابی به ارزش مبادله قابل توجیه تر به نظر می رسد – این است که بیت کوین تنها با هدف یک سیستم پولی جایگزین طراحی شده است. بیت کوین به عمد به عنوان یک سیستم پرداخت طراحی شده است که از بیت اطلاعات رمزگذاری شده – بیت کوین – برای سهولت در تبادل دارایی بین دو یا چند طرف به صورت ناشناس و بدون نیاز به اعتماد به شخص ثالث در پرداخت پول استفاده می کند. بنابراین ، هیچ راهی وجود ندارد که بیت کوین به غیر از پول برای چیز دیگری استفاده شود ، درست است?

مبدا ارزش Bitcoin و قیمت Bitcoin

دلیل درک عدم استفاده مستقیم Bitcoin از بیت کوین این است که احتمالاً مقدار استفاده فیزیکی نبوده است ، مانند کمک به تولید کالای جسمی ، و این ارزش استفاده بسیار کوتاه مدت بوده است. تقریباً بلافاصله پس از به دست آوردن ارزش مبادله ای بیت کوین ، و تعیین قیمت بیت کوین ، این ارزش استفاده در بهترین حالت به یک نقش جانبی منتقل شد. به طور کلی ، هنگام انتساب مقدار استفاده به کالای خاص ، ما به دنبال روش هایی هستیم که با آن کالاها بتوانند پیشرفت رفاه مواد را تسهیل کنند. ارزش استفاده مستقیم یک گوش ذرت این است که می تواند گرسنگی را کاهش دهد. طلا و نقره را می توان برای اهداف ساختمانی یا تزئینی استفاده کرد. و داروها می توانند عملکرد سیستم های فیزیکی بدن را تغییر دهند. بیت کوین نمی تواند و هرگز نتوانسته است چنین کاربردهایی را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. ارزش استفاده ارائه شده توسط بیت کوین ، که باعث قیمت اولیه بیت کوین شد ، منحصراً یک قیمت ذهنی بود یا هست.

ارزش ذهنی بیت کوین ، قبل از اینکه ارزش مبادله ای داشته باشد ، صرفاً از ارزیابی ذهنی آن دسته از افرادی بدست آمده بود که قبل از داشتن هرگونه ارزش پولی ، بیت کوین استخراج می کردند. به نظر می رسد این توضیحات برای کسانی که درک کاملی از نظریه ارزش ذهنی در اقتصاد دارند ، خنده دارانه ساده است ، اما به نظر می رسد که این مفهوم توسط جامعه بیت کوین قابل درک نیست تا کنراد اس. گراف نوشت بر روی آن توضیح داد و آن را به طور مفصل توضیح داد با نگاهی به تاریخچه قیمت بیت کوین ، می توان دریافت که ارز دیجیتال تا مدتی در بلوک 170 ارزش مبادله ای پیدا نکرد. بنابراین ، از نظر شخص غیر روحانی ، بیت کوین برای 170 بلوک کاملاً بی ارزش بود. اما باید مقداری ارزش استفاده وجود داشته باشد ، وگرنه اولین معامله پولی انجام نمی شد. ماینرهایی که در آن 170 بلاک اولیه ، بیت کوین را با هزینه شخصی خود استخراج کردند ، نوعی سود روانی از این کار بدست آوردند. در غیر این صورت ، آنها اولین بیت کوین ها را استخراج نمی کردند و ارز هرگز ارزش پولی را تعیین نمی کرد.

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.

ما به عنوان اقتصاددان نمی توانیم بگوییم که این ارزش روانی چه بود که آن افراد را وادار به استخراج اولین بیت کوین کرد. شاید این مفهوم برای آنها جالب بوده یا برای تحقیق در مورد شبکه های نظیر به نظیر مفید به نظر برسد. شاید آنها می خواستند بیت کوین موفق باشد ، بنابراین به زور اراده به آن ارزش می بخشند. شاید این چیزی بود که ما هرگز نخواهیم فهمید. محتوای ارزیابی ها مربوط به حوزه عملی نیست ، فقط این واقعیت است که ارزیابی انجام شده است و عملکرد ناشی از آن ارزیابی است. ممکن است شخصی خارج از حوزه اقتصاد این فرض را ایجاد کند که ماینرها آن بیت کوین ها را ایجاد کرده اند زیرا برای آنها “سرگرم کننده” بوده است و این منبع ارزش استفاده مستقیم کوتاه مدت بیت کوین است.

صرف نظر از محتوای اولین ارزیابی های بیت کوین های “بی ارزش” ، درست است که این ارزیابی ها لزوماً ذهنی بوده و از ذهن افرادی که درگیر هش انداختن 170 بلوک اول هستند ، ناشی می شود. آنچه برای کشف این منبع احتمالی برای ارزش استفاده بیت کوین لازم بود ، نگاهی گذرا به تاریخ بیت کوین و کاربرد تئوری اقتصادی پایه در آن تاریخ بود. بسیاری از منابع احتمالی دیگر از ارزش اصلی بیت کوین وجود دارد که نمی توان در این مقاله به آنها پرداخت. نظریه مطرح شده توسط گراف صرفاً مشهورترین نظریه است. این به عنوان یک مثال از بسیاری از مقادیر استفاده بالقوه موجود در بیت کوین است. نیکی ها فقط باید کمی بیشتر حفاری کنند و بسیاری از استدلال های آنها از بین می رود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me