روزنامه نگاران بیت کوین: اخلاق مالکیت بیت کوین

در این هفته یک بحث و جدال تولید شده در مورد این وجود دارد یا نه بیت کوین روزنامه نگاران – کسانی که در مورد اخبار مربوط به ارز دیجیتال می نویسند – باید خودشان از بیت کوین استفاده کنند. ایده این است که با استفاده از بیت کوین ، روزنامه نگاران در حال ایجاد یک وضعیت تعارض منافع هستند که در آن داستان های آنها ذاتاً به نفع ارز رمزنگاری شده مغرضانه است.

Contents

مالکیت بیت کوین تعارض منافع ایجاد می کند?

این دیدگاه ممکن است شگفت آور به نظر برسد ، زیرا بیت کوین به اندازه کافی تکامل یافته است که به عنوان یک فاکتور واقعی پول در نظر گرفته می شود ، بنابراین گزارشگرانی که از بیت کوین استفاده می کنند به راحتی از یک نوع پول استفاده می کنند. علاوه بر این ، بیت کوین محصولی از یک شرکت نیست – در عوض ، این یک فناوری است که تراکنش های رمزنگاری بی اعتماد و بی اعتماد را در شبکه گسترده غیرمتمرکز امکان پذیر می کند. علاوه بر فناوری اساسی که باعث کارکرد بیت کوین می شود ، هیچ چیز نمی تواند به نفع آن “مغرضانه” باشد.

اما این مانع از تلاش مایکل دل کاستیلو ، ویرایشگر فناوری و نوآوری در Upstart Business Journal نشده است. هفته گذشته او مقاله نوشت برای LinkedIn که در آن او استدلال کرد روزنامه نگارانی که از بیت کوین گزارش می دهند نباید مالک هیچ یک از آن باشند:

ما به عنوان خبرنگار باید در خاکستری زندگی کنیم. ما باید در مهمانی ها باشیم ، اما در مرکز توجه نیستیم. ما باید قاشق های داخلی را بدانیم ، اما با آنها معامله نکنیم. و با ارز رمزنگاری شده ، باید بدانیم که چگونه کار می کند ، اما مالک آن نیستیم.

طبق گفته دل کاستیلو ، تنها استفاده مناسب از بیت کوین حداقل موارد لازم برای پی بردن به اصول اولیه است. این شامل خرید وی به ارزش 2 دلار بیت کوین از یک دستگاه خودپرداز لاماسو – لازم برای داستانی است که وی در مورد خودپردازهای بیت کوین مشغول به کار بود – و همچنین کارت خراش 1 mBTC که توسط چارلی شرم به وی داده شده است. دل کاستیلو به لطف این حداقل گشت و گذارها در فضای بیت کوین می گوید که “مکانیک را پایین آورده است”.

هیچ اشاره ای به خود بلاکچین ، الگوریتم های هش رمزنگاری شده ، استخراج بیت کوین یا هر یک از نرم افزارهای کیف پول قدرتمندی که مدیریت بیت کوین شخص را آسان و سرگرم کننده می کند ، ندارد. در حقیقت ، به نظر می رسد دل كاستیلو بعداً در مقاله به این حذف آشكار اعتراف كرد:

و مهم نیست که هر چقدر سریع یاد بگیرم ، اقتصاد بیت کوین همیشه سریعتر رشد خواهد کرد ، و حتی فاصله بیشتری بین دانش من و آنچه باقی مانده است ، باقی خواهد ماند.

خوب ، او مطمئناً درست شده است. اقتصاد بیت کوین در واقع بسیار سریع در حال رشد است ، اما شنیدن چنین نگرشی شکست گرا از کسی که فضا را پوشش می دهد ناامید کننده است.

“دیدگاه بسیار کم عمق” در بیت کوین

جان ماتونیس از بنیاد بیت کوینJon Matonis – مدیر اجرایی بنیاد بیت کوین

اخیراً ، مقاله del Castillo’s LinkedIn مورد توجه Jon Matonis ، مدیر اجرایی بنیاد بیت کوین و معتقد جدی به استدلال “Bitcoin is money” است:

مایکل ، این یک دیدگاه بسیار کم عمق است. مثل این است که بگوییم افرادی که درباره دلار آمریکا و سیاست های پولی می نویسند نباید دلار داشته باشند. واقعی شوید.

این نکته خوبی است و به ارزیابی قبلی من برمی گردد که بیت کوین عملاً “پول” شده است زیرا تعداد بی شماری در سراسر جهان از آن برای مبادله کالا و خدمات استفاده می کنند. بسیاری از کارمندان ، فریلنسرها و پیمانکاران برای کارشان بیت کوین دریافت می کنند زیرا خدمات آنها با ارزش است و آنها مهم نیستند – یا به طور کامل ترجیح می دهند – داشتن ارز رمزپایه به عنوان منبع درآمد به عبارت دیگر موارد استفاده در زندگی واقعی اثبات پول بودن بیت کوین است.

مایکل دل کاستیلومایکل دل کاستیلو ، فناوری & ویرایشگر نوآوری در Upstart Business Journal

در یک مقاله پیگیری برای Upstart Business Journal ، del Castillo اذعان می کند که این بهترین ادله ادعا است که خبرنگاران بیت کوین نباید از بیت کوین استفاده کنند. با این حال ، وی در تلاش برای تأیید استدلال اصلی خود ، قیاس بی اساس دیگری را انجام می دهد:

از آنجا که بیت کوین به طور قانونی توسط سرویس درآمد داخلی املاک در نظر گرفته می شود ، من معتقدم که مقایسه مناسب تر … جلوگیری از خبرنگاری است که پروکتر را پوشش می دهد & قمار داشتن سهام با مارک NYSE: PG.

IRS در تعریف خود از بیت کوین منحصر به فرد است ، زیرا تنها آژانس دولتی ایالات متحده است که بیت کوین را نوعی دارایی می داند. قضات دادگاه ایالات متحده در مورد چندتایی مناسبت ها که بیت کوین اساساً پول است و FinCEN – آژانس فدرال صلاحیت دار در مورد جرایم مالی – همچنین در نظر می گیرد بیت کوین نوعی ارز است. فراتر از آن ، اخیراً کالیفرنیا قوانین لغو شده که می توانست از نظر فنی بیت کوین را “پول غیرقانونی” کند و قوانینی را جایگزین کند که بیت کوین را “پول قانونی” می داند. سرانجام ، شرکت هایی که حول آن می چرخند ، مشاغل خدمات پولی یا به طور خاص انتقال دهنده های پول در نظر گرفته می شوند.

اما بیایید تعاریف دولت را به طور کامل کنار بگذاریم ، و تصمیم بگیریم که آیا استفاده از بیت کوین برابر است با “استفاده” از سهام در یک شرکت. سهام سهام مشاغل انتفاعی است که می تواند براساس درک موفقیت یا عدم موفقیت آن شرکت ، ارزش خود را افزایش یا کاهش دهد. بیت کوین نیز می تواند صعود کردن یا سقوط که در مقدار, اما پویایی موجود در پشت ارزش بسیار متفاوت از پویایی موجود در قیمت سهام است. باز هم ، بیت کوین یک شرکت نیست ، بلکه یک منبع فنی کمیاب است.

گزارشگران نباید خود را در برابر این منبع فناوری محافظت کنند ، به خصوص اگر امیدوارند که در مورد همه پیچیدگی های موجود در ارزهای رمزپایه روشن شوند. ترس از یک بحث و جدال موجود در مورد تضاد منافع ، فقط دانش آن گزارشگران را محدود می کند و بنابراین توانایی آنها را برای گزارش در مورد موضوعات مرتبط در فضای بیت کوین تضعیف می کند. بیت کوین یک است تجربه یادگیری برای همه افراد درگیر ، از جمله روزنامه نگاران که آن را پوشش می دهند.

افشای کامل مالکیت بیت کوین

با این وجود ، دل كاستیلو با پیشنهاد به روزنامه نگاران بیت کوین اعلام می كند كه چه مقدار بیت کوین دارند ، پاسخ خود را به ماتونیس ادامه می دهد و در نتیجه هرگونه تعارض منافع بالقوه را به مخاطبان اطلاع می دهد. به هر حال ، دل کاستیلو از یک سردبیر اخبار فن آوری خبری استناد می کند که در تلاش آشکار برای جلب اعتماد به هزینه حفظ حریم خصوصی ، کل سبد سهام خود را برای عموم افشا کرده است..

این چیزی است که من فکر می کنم خبرنگاران بیت کوین باید حداقل تا زمانی که مردم و دولت شروع به درمان بیت کوین مانند یک ارز و نه یک دارایی نکنند ، آن را فاش کنند..

باز هم ، دل کاستیلو اشتباه می کند که تأکید بیش از حد بر تعریف دولت از بیت کوین دارد – و فقط یک قطعه دولت. بنابراین ، از آنجا که دل کاستیلو معتقد است دولت و عموم مردم بیت کوین را نوعی دارایی می دانند ، مبلغی که خبرنگاران دارند باید برای دیدن همه آشکار شود. وی با فاش کردن اینکه بیت کوین متعلق به خودش چقدر است ، مقاله را می بندد: 0.00418 BTC یا حدود 2.18 دلار. دل کاستیلو چقدر شجاع است که چنین مقدار بی ارزش ثروت رمزنگاری را آشکار می کند.

اگر روزنامه نگاران بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده همگی میزان ارز دیجیتال خود را فاش می کردند و در این باره صادق بودند ، مشکل تضاد منافع که وجود ندارد جای خود را به مشکلات واقعی می دهد: از دست دادن قابل توجهی از حریم خصوصی مالی برای آن روزنامه نگاران و یک هک غول پیکر بر سر ثروتمندترین گزارشگران هدف قرار می گیرد. درخواست چنین سناریویی فاجعه بار ساده لوحانه ، غیر منطقی و غیرمسئولانه است.

اکثر افراد منطقی موافقت می کنند که داشتن خبرنگاران میزان آنها را فاش کند ارز رمزنگاری شده به زودی ثروت اتفاق نمی افتد. اما از طرف مقابل ، باید فرض کنیم که روزنامه نگاران بیت کوین احتمالاً بخشی از آن را در اختیار دارند – همانطور که قبلا ذکر شد ، این به روند یادگیری کمک می کند. اما حتی اگر آن روزنامه نگاران مغرضانه باشند و امیدوار باشند که ارزش بیت کوین افزایش یابد ، این نیز چیز بدی نیست. این بدان معناست که آنها احتمالاً بازیگران بد جامعه را مسئول می دانند ، در حالی که جنبه های فضا را مفید می کنند. این سوگیری ها سالم است و باعث می شود روزنامه نگاری جالب و مفیدتر از گزارش خشک و میانه راه باشد.

امیدوارم روزی مایکل دل کاستیلو بتواند بفهمد که تنها راهی که به عنوان یک روزنامه نگار معتبر در جامعه بیت کوین دیده خواهد شد این است که واقعاً می داند بیت کوین چیست. در فضای ارزهای رمزنگاری شده ، می توان همه تحقیقات را در جهان انجام داد و هنوز هم فقط می تواند سطح آنچه را که در مورد آن است خراش دهد. واقعاً شناختن بیت کوین مستلزم استفاده از آن در زندگی واقعی و تجربه موارد کاربرد عملی در سطح شخصی است. فقط در این صورت است که روزنامه نگاران می توانند از سد ناظران خارجی ، به شرکت کنندگان فعال با دانش و اعتبار واقعی عبور کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me