بدانید که چرا بیت کوین را می توان “پول” دانست

اکثر مقامات و نهادهای نظارتی نمی توانند بیت کوین را به عنوان پول در نظر بگیرند زیرا ، به گفته آنها ، ارز رمزنگاری شده هیچ یک از این سه عملکرد اساسی را برآورده نمی کند: این یک وسیله مبادله ، واحد حساب یا ذخیره ارزش نیست. اگرچه این ممکن است درست باشد ، اما این نظرات س interestingال جالبی را ایجاد می کند: آیا واقعاً نمی توان بیت کوین را طبق استاندارد های رسمی به عنوان پول در نظر گرفت و دید?

خوب ، نظر عمومی می گوید “نه” ، اما نه دلیل وجود دارد که چیز دیگری می گوید. ما در مورد خصوصیات متمایز پول قابل استفاده برای بیت کوین صحبت می کنیم: کمیاب ، بادوام ، قابل حمل ، قابل تقسیم ، تشخیص آسان ، ذخیره آسان ، قابل استفاده ، تقلبی سخت و استفاده گسترده.

وقتی بهش فکر میکنی, ارز رمزنگاری شده حتی برتری قابل توجهی نسبت به ارزهای فیات دارد – ارزهایی که به طور رسمی توسط یک کشور استفاده می شود – و طلا در بسیاری از این خصوصیات. بنابراین ، بیایید عملکرد Bitcoin را با توجه به هر یک از این ویژگی های فنی بررسی کنیم.

1. کمیاب

کمبود مجموعه محدودی از اشیا را تعریف می کند که به طور گسترده در دسترس هستند ، اما به راحتی ایجاد یا یافت نمی شوند. به عنوان مثال پول کمیاب است ، زیرا ارزهای فیات فقط توسط گروه کوچکی از افراد در مقادیر کنترل شده می توانند ایجاد شوند. در این حالت ، طلا نیز کالای کمیاب است. و تعجب … همانطور که قبلاً تصور می کردید ، بیت کوین کمیاب است. عرضه Cryptocurrency بسیار کنترل شده و قابل پیش بینی است.

2. با دوام

پول آسیب دیده-پول-آسیب دیده

هر شکل مناسب پول باید بتواند برای مدت طولانی دوام داشته باشد و در این زمینه است که بیت کوین در اولین نبرد خود پیروز می شود. برخلاف طلا که صدها سال یا بیشتر دوام خواهد آورد ، ارز فیات ساخته شده از کاغذ به راحتی تجزیه می شود و برای ذخیره ارزش طولانی مدت مناسب نیست. تنها راه حل جایگزینی صورتحسابهای آسیب دیده است ، بنابراین نمی توان مقدار واقعی آنها را از بین برد. بیت کوین با دوام ترین آنها است: دیجیتال است ، ابدی است تا زمانی که مردم بخواهند از آن استفاده کنند و حتی می توان کیف پول ها را برای جلوگیری از خراب شدن پرونده کپی کرد..

3. قابل حمل

ارزی که قرار است روزانه استفاده شود باید قابل حمل باشد. ارزهای فیات از این قانون پیروی می کنند و آنها یک دوست قدرتمند دارند: کارت های اعتباری و بدهی. در طرف دیگر ، طلا قابل حمل نیست ، زیرا حمل آن معمولاً سنگین و دشوار است. اکنون ، حمل بیت کوین بسیار آسان است ، ما خطر داریم فرم ساده تری از همه را بیان کنیم: دیجیتال است ، وزن آن مهم نیست. می توانید تمام ثروت خود را در یک درایو فلش جا دهید و آن را در شبکه جهانی وب منتقل کنید.

4. قابل تقسیم

نیم بیت کوین

وقتی به فروشگاه می روید و چیزی خریداری می کنید ، معمولاً دریافت تغییر است. دقیقاً ، زیرا پول باید قابل تقسیم باشد: ارزهای فیات وجود دارد ، اما طلا یک مورد پیچیده تر است. می توان آن را تقسیم کرد ، اما این نیاز به یک روند طولانی دارد. مانند بیت کوین که در حال حاضر تا هشت رقم اعشار قابل تقسیم است و می تواند بیشتر تمدید شود.

5. تأیید صحت

پول باید تأیید شود ، بنابراین نمی توان پول تقلبی تولید و برای خرید یا مبادله استفاده کرد. معمولاً ارزهای فیات تأیید شده و طلا را می توان به راحتی از نسخه های جعلی آنها تشخیص داد. در این حالت ، Bitcoin نمی تواند بصری شناسایی شود ، زیرا دیجیتال است و شما نمی توانید آن را ببینید. اما نرم افزاری وجود دارد که می تواند برای تأیید صحت آن در زنجیره بلوک استفاده شود. این فرایند به برخی دانش فنی نیاز دارد ، اما فوق العاده پیچیده نیست.

6. ذخیره سازی

ارزش بیت کوین افزایش و افت می کند

پول و طلا از این قاعده پیروی می کنند ، زیرا می توان آنها را در مقادیر زیاد به روش نسبتاً آسان ذخیره کرد ، اگرچه طلا برای نگهداری فضای زیادی نیاز دارد. در اینجا زمینه دیگری وجود دارد که بیت کوین با آن مطابقت ندارد: هیچ چیزی برای ذخیره سازی آسان تر از چیزی نیست که دیجیتال باشد. ممکن است با بزرگتر شدن زنجیره بلوک با تولید سکه های مجازی جدید ، نگرانی هایی وجود داشته باشد ، اما با افزایش تولید ، سخت افزار نیز افزایش می یابد. و روش های پشتیبان گیری موجود مانند ذخیره سازی ابری پرونده های رمزگذاری شده را فراموش نکنید.

7. قابل قارچ

تمام واحدهای ارز فیات باید معادل و قابل تعویض در نظر گرفته شوند. پول در این ویژگی فنی جای می گیرد (به عنوان مثال ، یک اسکناس 10 دلاری برابر با دیگری است) و همچنین طلا ، که در سطح شیمیایی معادل است ، اما به عنوان مثال از نظر خلوص متفاوت است. مانند ارزهای فیات ، بیت کوین برابر تلقی می شود ، زیرا 1 BTC همان 1 BTC دیگر است.

8. تقلبی مشکل است

قانونگذار کره جنوبی خواستار اقدام در مورد جعل جعل پول است

تقلب در ارزهای معتبر باید سخت باشد. اگرچه به دست آوردن پول جعلی دشوار است ، اما غیرممکن نیست و در طول سال ها بسیار اتفاق افتاده است. در طرف دیگر ، جعل طلا تقریباً غیرممکن است ، مانند بیت کوین. مزیت بزرگ دیگر: جعل سکه رمزگذاری شده ، جعل بیت کوین غیرممکن است. نزدیکترین کاری که یک هکر ممکن است امتحان کند این است که سعی کند دو برابر سکه را خرج کند ، اما انجام این کار واقعا سخت است ، بنابراین خطر بسیار کم است.

9. استفاده گسترده

در اینجا زمینه دیگری است که بیت کوین در حال فتح فضا است. البته برای بدست آوردن محصولات و خدمات باید پول به راحتی معامله شود و کاربرد گسترده ای داشته باشد. با این حال ، طلا بسیار متفاوت است ، زیرا به ندرت می توان چیزی را پیدا کرد که بتوان مستقیماً با این فلز گرانبها خرید. اکنون ، بیت کوین در این زمینه در حال رشد است: در حال حاضر ، فقط بخش کوچکی از وب سایت ها رمزنگاری را قبول می کنند ، اما هر روز اعضای جدیدی از جهان بیت کوین وجود دارد. علاوه بر این ، برخی از مشاغل فیزیکی نیز درهای خود را به روی سکه های دیجیتال باز می کنند.

از طریق thegenesisblock.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me