فناوری بلاکچین آینده چگونه است؟

از زمان ورود بیت کوین به صحنه ، چند مورد اتفاق افتاده است. اولاً ، مخترعی با هویت گمنام. ثانیاً ، بازار غیرقانونی با سیستم ارزی ناشناس و سرانجام ، پایان فاجعه بار بزرگترین خدمات صرافی خود. سناریوی ایده آل برای یک فرصت سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاری های جدید نیست.

اما اگر اکنون نگاه گسترده تری به شبکه بیت کوین داشته باشید ، این ارز دیگر جامعه را به هیجان نمی آورد. مردم بیشتر به فناوری پشت بیت کوین علاقه مند هستند تا خود ارز. در حقیقت ، تصور می شود که فناوری بلاکچین توانایی ایجاد تغییرات انقلابی در زمینه های مختلف را دارد.

Bitcoin_Blockchain

در ابتدا ، بیایید در مورد برخی از اصول صحبت کنیم که اکثر ما از قبل می دانیم. بیت کوین مانند هر ارز دیگری است که می تواند به عنوان پرداخت استفاده شود. تفاوت در دیجیتال بودن آن است. اما این می تواند بهترین سیستم ارزی باشد با توجه به اینکه همه چیز در این قرن مدرن دیجیتالی شده است. پرداخت با بیت کوین درست مانند پر کردن “بلوک” است که داده های پرداخت را ثبت می کند. پس از مدت زمان مشخصی ، بلوک پر می شود و کدی در کامپیوتر مربوطه باقی می ماند که نشان دهنده بلوک است. به این ترتیب ، هر پرداختی دنباله ای دائمی در بلاکچین به جا می گذارد.

تمام اسناد و مدارک برای تأیید هر مبادله از طریق بیت کوین ، توسط گروهی از افراد به نام “استخراج کنندگان” ارائه می شود. ماینرها از قدرت محاسباتی خود برای ایجاد بلوک های ایمن با حل مسائل پیچیده ریاضی استفاده می کنند. هر بار که مشکلی توسط استخراج کنندگان برطرف شود ، یک بلوک ایجاد می شود. بیت کوین به عنوان پاداش خدمات به ماینرها ارسال می شود. این فرایند جهانی است و هر بلوک رمزگذاری شده و دارای مهر زمان بر اساس بلوک قبلی است. بنابراین هیچ راهی برای اصلاح هر بلوک ضبط شده وجود ندارد. نمونه کاملی از شواهد محکم. این سیستم سنتی تأیید ارز توسط بانک ها یا اشخاص ثالث مشابه را در رختخواب قرار می دهد. این فناوری منحصر به فرد همان چیزی است که این ارز بیت کوین را در نوع خود به یکی تبدیل می کند.

کارشناسان معتقدند ، بیت کوین فقط نوک کوه یخ برای فناوری بیت کوین است. این فناوری قابلیت استفاده در بسیاری از سرویس های مفید را دارد که شامل تأیید ، ردیابی و ضبط اطلاعات است. این می تواند برای شناسایی کاربرانی که blockchain شناسه دیجیتال به مشتری ارائه می دهد استفاده شود. سرویسی به نام Onename در حال حاضر این ویژگی منحصر به فرد را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که از شناسه بلاکچین به عنوان گذرنامه دیجیتال برای تأیید هویت آنلاین استفاده می کنند. این فناوری همچنین می تواند در موارد پیچیده تری مانند سیستم های رای گیری که در آن افراد می توانند هویت خود را از طریق تلفن های هوشمند تأیید کنند ، مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت ها و شرکت های فناوری دیگری نیز هستند که استفاده از این فناوری را برای سرعت و کارایی آغاز کرده اند. یکی از خدمات شرکت خدمات حرفه ای Deloitte Canada است که متیو اسپوک متخصص نوآوری است. او رهبر تیمی است که با استفاده از فناوری بلاکچین ، تجزیه و تحلیل نوآوری را انجام می دهد. وی ذکر کرد که چگونه می توان با کمک فناوری بلاکچین ممیزی ها را با دقت بسیار بیشتری انجام داد. اکنون سیستم سنتی حسابرسی فقط یک شرکت واحد نمونه ای را تشکیل می دهد و سعی می کند حسابرسی را به صورت دقیق انجام دهد. از آنجا که شرکت دارای بسیاری از معاملات و سوابق مالی است ، هرگز دستیابی به یک بررسی کامل و دقیق آسان نیست.

اینجاست که فناوری بلاکچین نقش آفرینی می کند. با استفاده از فناوری بلاکچین ، امکان انجام بازرسی فردی از تعداد زیادی از معاملات یک شرکت وجود دارد. هر مبادله در بلاکچین با اظهارات هر دو طرف که موافقت خود را با معامله تأیید می کنند ، ثبت می شود.

اما سوال مهمتر این است که آیا جامعه آماده پذیرش این فناوری است یا خیر؟ حتی ممکن است از طرف نهاد نظارتی تصویب نشود یا ممکن است شرکت ها حتی این حسابرسی گسترده تضمینی را نخواهند. خلاص شدن از سیستم حسابرسی سنتی بسیار سخت خواهد بود. سیستم دیجیتال با گزینه های زمان بر کمتر و با تلاش قابل توجه کمتر دقت بیشتری را ارائه می دهد.

اثبات وجود نیز ممکن است بزرگترین مانع در استفاده از این فناوری باشد. هیچ شرکت خصوصی نمی خواهد اطلاعات مالی خود را در یک شبکه توزیع شده با دسترسی عمومی قرار دهد. بنابراین شرکت ها نوآوری می کنند و شبکه بلاک چین خود را می سازند. به جای اینکه یک منبع غیرمتمرکز باشد ، فقط توسط مقامات منتخب انتخاب شده توسط شرکت قابل دسترسی است. به این بلاکچین مبتنی بر مجوز گفته می شود. بانک ها می توانند از این پروتکل برای تنظیم روز خود در مبادلات مالی استفاده کنند. اما این تئوری برخلاف روحیه بیت کوین است که می گوید یک سیستم معاملات غیرمتمرکز نظیر به نظیر با دسترسی عمومی و بدون دکمه کنترل.

نزدک

اکنون شرکتی که قصد دارد این فناوری را به روشی نوآورانه معرفی کند ، است NASDAQ. آنها در نظر دارند خدمتی کم هزینه و کارآمد برای تسویه معاملات اوراق بهادار ایجاد کنند. آنها اواخر امسال خدماتی را در سیستم عامل بازار خصوصی خود راه اندازی خواهند کرد تا شرکت های کوچک با ثبت بلاکچین داده ها ، سهام و سرمایه گذاران را ردیابی کنند. Chain نمونه کاملی از نوآوری در بلاکچین است که برای حفظ زیرساخت های مالی مورد استفاده قرار می گیرد. پردازش انتقال سهام یا معامله کارت اعتباری برای سیستم بانکی سنتی معمولاً سه تا پنج روز کاری طول می کشد. اما با کمک نوآوری زنجیره ای ، بانک ها می توانند بلافاصله سهام را پردازش کنند ، در وقت و هزینه صرفه جویی کنند.

هر شرکتی که به شبکه ای نیاز داشته باشد و رد و بدل شده از مبادلات خود را ثبت کند ، باید فناوری بلاکچین را مفید بداند. خدمات مالی مانند تدارکات یا امور مالی تجارت که اطلاعات زیادی باید در آن ثبت شود ، توسط فناوری بلاکچین تسهیل می شود تا کارایی بیشتری داشته باشد. و چه کسی می گوید فقط سهام با استفاده از شبکه بلاکچین می تواند فرآیند باشد. این فناوری می تواند هر نوع محموله را به شکل فلزات نادر به قطعات پیشرفته صنعتی به ارزش میلیون ها پردازش کند.

سیستم های مالی سنتی در سراسر جهان از این فناوری نگران شده اند. آنها به قدرت این فناوری و آنچه در دست عموم مردم می تواند انجام دهد ، پی برده اند. بنابراین در حال حاضر برخی از صنایع مالی پیشرو شروع به تجزیه و تحلیل این فن آوری کرده اند تا این ویژگی را در خدمات خود ادغام کنند. بانک سوئدی UBS اوایل سال جاری یک آزمایشگاه تحقیقاتی Blockchain در لندن افتتاح کرده است. این هدف با هدف ارتقا ادغام Fin Tech در بانکداری سنتی است. بارکلی بانک همچنین توافق نامه هایی را با شرکت هایی مانند Safello امضا کرده است که یک بیت کوین در سوئد مستقر است (بیشتر بخوانید اینجا).

اما پذیرش این فناوری تنها قدم نیست. پذیرندگان باید از وضوح فنی این فناوری برخوردار باشند. بحث و جدال در مورد توسعه دهنده این فناوری در مورد محدودیت اندازه بلوک در جریان است. برخی فکر می کنند باید حد مجاز افزایش یابد تا معاملات بیشتری انجام شود. و سپس ، موضوع پذیرش جهانی یا جریان اصلی این فناوری وجود دارد. همه باید به خاطر داشته باشند که این فناوری هنوز بسیار ساده و در حال توسعه است. فناوری بلاکچین این پتانسیل را دارد که با گذشت زمان و تکامل مناسب تغییرات انقلابی ایجاد کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me