جنگ داخلی بیت کوین در راه است: چه کسی ، چه ، چرا ، چه زمانی و چگونه

اگر اخبار بیت کوین را دنبال کرده باشید ، ممکن است در مورد گرم شدن “جنگ داخلی” بین دو جناح رقیب جامعه بیت کوین شنیده باشید. جالب اینجاست که در روزهای اخیر ارزش بیت کوین از حدود 250 دلار به کمتر از 220 دلار قبل از بازگشت مجدد و تثبیت در 230 دلار کاهش یافت. اگرچه تعیین اینکه دقیقاً چه عواملی باعث نوسان قیمت ها می شود دشوار است ، اما “جنگ داخلی” بالقوه می تواند نقش مهمی داشته باشد. بنابراین چگونه می توان این درگیری را که به طور بالقوه باعث افت قیمت شده است ، توضیح داد و این برای جامعه بیت کوین چه معنی دارد?

آنچه اتفاق افتاده به اصطلاح است نرم افزار هارد فورک در پروتکل اساسی که عملکردها و محدودیت های بیت کوین را مشخص می کند. جزئیات پیچیده هستند ، اما جامعه ارزهای رمزپایه اساساً به اندازه مجاز بلوک هایی که به زنجیره بلوک اضافه می شوند ، تقسیم شده است. تعداد فزاینده ای از توسعه دهندگان ، گروه های استخراج و شرکت ها خواستار افزایش اندازه بلاکچین هستند که در حال حاضر نسبتاً محدود است.

[tweet_box design = ”box_02 ″] جنگ داخلی بیت کوین: پروتکل جدید Bitcoin XT در آغاز سال 2016 به 8 مگابایت افزایش خواهد یافت. [/ tweet_box]

نحوه کار بیت کوین و معنی چنگال

سردرگم؟ بیت کوین با یک بلاکچین یا یک دفتر عمومی کار می کند که در آن استخراج کنندگان در اصل معاملات را با هم انجام می دهند ، آنها را به صورت بلاک در می آورند و سپس آنها را به بلاکچین اضافه می کنند. وقتی این اتفاق می افتد ، سکه های دیجیتالی جدیدی ساخته می شود و به همراه کارمزد معاملات به ماینرها داده می شود. طبق پروتکل هسته فعلی بیت کوین ، اندازه بلوک ها به 1 مگابایت محدود می شود ، اما پروتکل جدید Bitcoin XT در آغاز سال 2016 به 8 مگابایت افزایش خواهد یافت و تا رسیدن به اندازه نهایی 8 گیگابایت در سال 2036 دو برابر خواهد شد.

بیت کوین bytecoin بلوک altcoinبا افزایش اندازه بلوک ها ، توسعه دهندگان می توانند سرعت انجام معاملات را افزایش دهند. در حال حاضر ، سیستم Bitcoin می تواند فقط هفت معامله در ثانیه یا حدود 25000 تراکنش در ساعت را پردازش کند. این ممکن است زیاد به نظر برسد ، اما شرکتی مانند ویزا در واقع در هر ثانیه حدود 2000 معامله را انجام می دهد.

برای یک ارز اصلی جهانی ، هفت تراکنش در ثانیه به راحتی نمی تواند آن را کاهش دهد. با افزایش اندازه بلوک می توان معاملات بیشتری را همزمان انجام داد.

مهم این است که واقعیت این است که افزایش Blockize تنها در صورتی اتفاق می افتد که ماینرها از Bitcoin XT با توسعه بلوک های جدید با پروتکل پشتیبانی کنند. اگر تا ژانویه سال 2016 ، 75 درصد از بلاک های Bitcoin جدید فقط XT استخراج شوند ، یک هارد فورک – به معنای تقسیم نرم افزار – اجرا می شود.

اسامی بزرگی که وزن می کنند

بیت کوین XT قبلاً منتشر شده است ، اما تاکنون به نظر می رسد که استخدام معدنچیان بسیار کم است. با این حال ، پروتکل جدید بیت کوین توسط برخی از نام های بزرگ حمایت می شود. مایک هیرن و گاوین آندرسن ، هر دو توسعه دهنده ارشد ، مسئول این اتهام هستند برای افزایش اندازه بلوک.

اما ، در طرف دیگر ، نام های بزرگ زیادی در برابر چنگال اجباری می جنگند. در حالی که برخی از افراد و گروه ها در واقع با افزایش اندازه بلوک موافق هستند – و در واقع برنامه های اصلی Satoshi Nakamoto برای بیت کوین اشاره داشتند که مسدود شدن آنها احتمالاً باید در مقطعی افزایش یابد – ، روشی که بیت کوین XT فشار می دهد و تلاش می کند بیت کوین را تصاحب کند خشم بسیاری را برانگیخته است.

satoshi_lead_large_verge_medium_landscape1حتی Satoshi Nakamoto یا حداقل شخصی که به آدرس ایمیل وی دسترسی دارد ، در حال بحث و جدل در این بحث بوده است. اما طبق گفته ناکاموتو ، هارد فورک ، که توسط هیرن و آندرسن به شدت تحت فشار قرار می گیرد ، این چیزی نیست که او برای بیت کوین پیش بینی کرده بود.

در حالی که خالق بیت کوین معتقد بود که ارز دیجیتال باید تکامل یابد و سازگار شود ، این ناکاموتو ادعا می کند که چنین تغییراتی فقط از طریق تصمیم ناشناس انجام شده است. ناکاموتو گفت اکنون اگر از Bitcoin XT برای اعمال فشار استفاده شود ، کل پروژه بیت کوین ناموفق خواهد بود زیرا ایده اجماع اجتماعی و م componentلفه هماهنگی بیت کوین را از بین می برد..

این یعنی چی؟ تماشا کنید و منتظر بمانید ، اما نگران نباشید

در اینجا مهمترین سوال وجود دارد: معنی هارد فورک بیت کوین چیست؟ در حال حاضر ، به نظر می رسد خیلی از هر چیزی است.

بیش از حد بسیاری از گروه های بزرگ استخراج و به طور کلی بیش از حد اعضای جامعه بیت کوین با Bitcoin XT مخالف هستند ، این بدان معناست که پروتکل جدید به احتمال زیاد کنار گذاشته خواهد شد. البته این حدس و گمان محض است ، اما حتی با وجود Satoshi Nakomoto – یا کسی که به آدرس ایمیل اصلی خود دسترسی دارد – در برابر پروتکل جدید وزن دارد., برای XT سخت است که بتواند جذب شود.

اگر سه چهارم ماینرها به پروتکل جدید روی بیاورند ، به بقیه ماینرها دو هفته فرصت داده می شود تا به پروتکل جدید روی بیاورند وگرنه حداقل طبق سیستم جدید در حال حاضر توسعه دهندگان هنوز در حال بررسی تأثیر کامل هارد فورک هستند ، اما این می تواند منجر به تقسیم دفتر واقعی عمومی به دو قسمت شود. در این حالت تصور اینکه Bitcoins ایجاد شده توسط هسته معمولی و نسخه XT کاملاً سازگار باشد دشوار است.

هنوز هم ، در حالی که شما قطعاً باید چشم خود را به تحولات حفظ کنید, کاربران بیت کوین در حال حاضر نیازی به نگرانی زیاد ندارند. در حال حاضر ، نبرد به همان اندازه که در مورد تغییر پروتکل واقعی است ، مربوط به سیاست و نقشه کشی آینده بیت کوین است. حتی اگر Bitcoin XT از کار بیفتد ، احتمالاً رهبران جامعه بزرگ را مجبور به نشستن و کشف راه حلی برای افزایش بلوک ها می کند..

بسیاری از شرکت ها و اشخاص مایل به افزایش اندازه هستند و این احتمالاً در برهه ای اتفاق می افتد. حتی اگر Bitcoin XT موفق شود و توسط جامعه به طور گسترده ای پذیرفته شود ، برای یک کاربر متوسط ​​احتمالاً زیاد نخواهد بود زیرا فقط استخراج کنندگان و شرکت ها باید با پروتکل کمی متفاوت سازگار شوند.

بعید است که یک کاربر متوسط ​​بیت کوین حتی متوجه تغییراتی شود. هنوز هم “رهبران” بیت کوین باید در مورد یک راه حل اجماع کنند و سپس آن را اجرا کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me