نحوه استخراج بیت کوین: یک راهنمای ساده برای مبتدیان

بنابراین ، شما می خواهید یک معدنچی شوید … همیشه آرزو داشتید که روزهای خود را با کلاه ایمنی روی سر خود سپری کنید ، و با کلنگ در اعماق زمین حفاری کنید؟ سپس به دنبال راهنمای دیگر بروید ، زیرا این راهنما مناسب است تازه کارهایی که می خواهند معدنچی بیت کوین شوند, اما ابتدا باید اصول این هنر زیبا را درک کنیم.

اولین چیزی که باید تصدیق کنید: هر کاربر بیت کوین استخراج کننده نیست ، این دو چیز متفاوت است. دوم ، شما باید نوع معدنچی را که می خواهید باشید انتخاب کنید: نوعی که این کار را برای سرگرمی انجام می دهد و به دنبال سود نیست ، بلکه به دنبال یک تجربه متفاوت است ، یا تجربه ای است که وقت دارد آن را به روشی موثر انجام دهد و از این طریق پول کسب کند. آماده؟ بیا بریم!

1. اصول مربوط به استخراج بیت کوین

همانطور که قبلاً گفتیم ، در این نوع استخراج کلنگ و کلاه ایمنی وجود ندارد. بنابراین ، شما باید نگاهی به این اطلاعات اساسی بیندازید تا بفهمید که درگیر چه چیزهایی هستید. تصور کنید که در حال حاضر هر آنچه را که نیاز دارید ، از جمله نرم افزار و سخت افزار ، در اختیار دارید. هنگامی که فرآیند استخراج را شروع می کنید ، رایانه شما اجرا می شود عملکرد هش رمزنگاری (نگاهی به یک مثال بیندازید اینجا) ، بر اساس a هدر بلوک. این به این معنی است که هنگام تولید ، شما همچنین دائما هدر بلوک را هش می کنید ، که گاهی اوقات هنگام کار بر روی آن به روز می شود (دوباره ، این را بخوانید تا بهتر باشد تعریف را درک کنید).

هر هش جدید توسط نرم افزار استخراج با تعداد دیگری شناسایی می شود – به نام غیرنظامی – و به عنصری تصادفی از هدر بلوک تبدیل شوید. پس از این فرآیند ، هر عملکرد هش یک هش به دست می دهد.

هش یک عدد طولانی است ، چیزی شبیه به این: 93ef6f358fbb998c60802496863052290d4c63735b7fe5bdaac821de96a53a9a

بعد ، هدف دشواری مرحله. برای ایجاد یک بلوک معتبر ، هر استخراج کننده باید یک هش پیدا کند که زیر هدف دشواری مربوطه باشد. این یک قسمت فنی است ، اما بگذارید یک مثال بزنیم:

اگر هدف دشواری 10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 باشد ، هر عددی که با صفر شروع شود در زیر هدف قرار می گیرد ، مانند 0787a6fd6e0782f7f8058fbef45f5c17fe89086ad4e78a1520d06505acb4522.

با این حال ، از آنجا که این تعداد بسیار زیاد است ، استخراج کنندگان یک سیستم ساده تر را ایجاد کردند: ایجاد یک عدد با توجه به سختی استخراج, که نشان دهنده دشوار بودن ایجاد بلوک امروز در مقایسه با بلوک اول استخراج شده توسط Satoshi Nakamoto است. سطح دشواری هر بلوک 2016 تغییر می کند و این بدان معنی است که ، وقتی قدرت شبکه افزایش می یابد ، مشکل نیز افزایش می یابد. می توانی چک کنی این صفحه برای دانستن سطح دشواری به روز شده.

2. می خواهید چه نوع استخراج کننده ای باشید?

بعد ، شما باید یک انتخاب کنید: می خواهید در دنیای معدن چه کسی باشید؟ تو می توانی استخراج خود را به تنهایی انجام دهید و خطرها را بپذیرید ، اما همچنین پاداش ها را نیز در اختیار شما قرار می دهد به استخر استخراج بپیوندید. در حال حاضر ، بیشتر ماینرها عضو یک استخر معدن هستند که به عنوان یک روش موثر برای انجام کار و به دست آوردن آنچه که متعلق به شماست ، در نظر گرفته می شود..

شما چندین نمونه عالی از استخرهایی مانند دارید صنف BTC یا 50BTC, دو تا از بزرگترین ها در جهان است. اما برای انتخاب بهترین استخر برای خود ، نگاهی به این کامل بیندازید مقایسه.

3. نرم افزار خود را انتخاب کنید

پس از تصمیم گیری در مورد نوع استخراج کننده ، زمان آن است که در مورد نرم افزار موجود اطلاعات بیشتری کسب کنید. اگر خودتان استخراج می کنید ، باید این کار را انجام دهید مشتری بیت کوین خود را تنظیم کنید  برای JSON-RPC. اگر می خواهید به استخر استخراج بپیوندید ، لازم است یکی را انتخاب کنید و در آنجا ثبت نام کنید.

پس از آن ، وقت آن است که نرم افزار ماینر واقعی را تنظیم کنید. می توانید راهنمای نرم افزار 99Bitcoins را بررسی کرده و سیستم عامل مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر در یک سیستم باشید ، همیشه به یک نرم افزار ویژه برای اتصال شما به بلاکچین و استخر استخراج خود نیاز خواهید داشت.

4- سخت افزار خود را انتخاب کنید

مدت ها گذشته است که اولین ماینرها برای ایجاد بیت کوین و پردازنده های تنظیم شده قدیمی خود باید عرق زیادی بکشند. با گسترش بیت کوین ، مردم متوجه شدند که استخراج با کارت های گرافیک (GPU) آسان تر است ، که باعث می شود 50 برابر تا 100 برابر قدرت جفت شدن افزایش یابد و در عین حال مقداری انرژی نیز صرفه جویی شود.

این گامی بود که ما را به آینده رهنمون می کند: اول ، جهان معدن به آرایه های دروازه ای قابل برنامه ریزی (FPGA) – این فناوری دقیقاً قدرتمندتر نبود ، اما به کاربران اجازه می داد تا انرژی زیادی صرفه جویی کنند – و سپس به مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) عصر. و زمان آن فرا رسیده بود! ASIC تراشه ای است که به طور خاص برای استخراج بیت کوین طراحی شده است.

usb-asic-miner-bitcoin-bt_dd51f01

به محض ورود به بازار ، مغز ما را بیرون داد: این نوزادان 100 برابر افزایش قدرت هش کردن, بلکه می تواند مصرف برق را به طرز قابل توجهی کاهش دهد.

پس از دانستن همه اینها ، “سلاح” انتخابی شما چه خواهد بود؟ اکنون آن تصمیم را نگیرید. ابتدا نگاهی به این مقایسه سخت افزار استخراج بیندازید.

بنابراین ، این قوانین اساسی است که باید بدانید تا شروع به استخراج بیت کوین خود کنید و به سطح دیگری از تخصص تبدیل شوید. اگر هنوز برای شروع آماده نیستید ، اما می خواهید بدون نصب هیچ نرم افزاری چه احساسی دارید ، Bitcoin Plus را امتحان کنید. این یک ماینر پردازنده مبتنی بر مرورگر بیت کوین است و اگرچه برای استخراج جدی کارآمد نیست ، اما برای نشان دادن چگونگی استخراج در استخر بسیار مناسب است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me