آندرسن پیشنهاد دیگری را برای افزایش محدودیت اندازه بلوک پرتاب می کند

طی چند ماه گذشته ، جامعه بیت کوین با Gavin Andresen و پیشنهادات وی برای افزایش محدودیت اندازه بلوک در شبکه بیت کوین سر و کار داشته است. و توسعه دهنده Bitcoin Core با پیشنهاد جدید دوباره در آن حضور دارد. وی در جدیدترین گام های خود ، یک پچ چنگال سخت را برای Bitcoin XT پیشنهاد داده است. اما تاکنون ، جامعه هنوز در مورد برنامه های وی برای افزایش حد اندازه بلوک تردید دارد.

چطور همه چیز شروع شد

اکثر کارشناسان در این واقعیت اتفاق نظر دارند که شبکه بیت کوین قادر نخواهد بود بیش از هفت تراکنش در ثانیه را بدون افزایش محدودیت اندازه بلوک پردازش کند. اما تیم توسعه Bitcoin Core هنوز در مورد زمان بندی و رویکرد مناسب برای رسیدن به این هدف در همان صفحه صحبت نکرده اند. وقتی آندرسن نتوانست آنها را در مورد فوریت وضعیت, او تصمیم گرفت تا از طریق Bitcoin XT ، شاخه ای از هسته Bitcoin که توسط مایک هیرن توسعه داده شده است ، ادامه دهد. هنگامی که Bitcoin XT از Bitcoin Core پیشی گرفت ، Andresen انتظار دارد که با استفاده از این چنگال بلوک های بزرگتری را در شبکه آغاز کند. به گفته آندرسن ، Bitcoin Core قادر خواهد بود بلوک های بزرگتری را اتخاذ کند یا به دلیل سازگاری این دو نسخه غیرمادی باشد..

Gavin_Andresen_BitcoinXTاین بحث در اکتبر سال گذشته آغاز شد ، زمانی که آندرسن پیشنهاد داد Bitcoin Hard Fork برای مقابله با مقیاس پذیری شبکه باشد. در واکنش ، برخی از اعضای اصلی انجمن فنی بیت کوین ، آندرسن را “تهدید”به جامعه. اگرچه پیشنهاد جدید او برخی از آنها را به دست آورده است پشتیبانی از انجمن Reddit بیت کوین ، منتقدان هنوز قانع نشده اند.

توسعه دهنده Bitcoin Core, ولادیمیر ون در لان به شدت در برابر یک هارد فورک خودمختار مخالفت کرد. ماهیت سازگار Bitcoin Core و Bitcoin XT ممکن است منجر به تقسیم بلاکچین Bitcoin شود. این امر باعث ایجاد سردرگمی در بین کاربران می شود و ممکن است در نتیجه آنها هزینه های مضاعف خود را از دست بدهند. ون در لان نگران بود که استفاده مداوم از یک چنگال سخت باعث ناامیدی مردم در سمت از دست رفته چنگال شود که ممکن است منجر به کمبود دائمی ارزش بیت کوین شود.

بنیانگذار Blockstream و مخترع شرکت hashcash دکتر آدام برگشت, همچنین در میان گروهی است که با پیشنهاد چنگال Bitcoin XT Andresen مخالفت کرد. وی اکیداً توصیه کرد افرادی که دانش و تخصص لازم برای نگهداری بیت کوین را دارند باید از ریسک های غیر ضروری هارد فورک مستقل خودداری کنند.

یکی دیگر از منتقدان پیشنهاد آندرسن, پیتر تاد به خوبی از خطر درگیر شدن فورک و احتمال از بین بردن بیت کوین در طولانی مدت یا آسیب رساندن کوتاه مدت به شبکه آگاه است..

بررسی اجمالی از پیشنهاد جدید

مشخصات

پس از استقرار در شبکه ، شبکه اصلی باید مطابق با مهر زمان در هدر بلوک محاسبه شود و حداکثر اندازه مجاز یک بلوک در شبکه اصلی را تعیین کند. حداکثر اندازه باید 8000،000 بایت در یک برچسب زمانی 2016-01-11 00:00:00 UTC (مهر زمان 1452470400) باشد و هر 63،072،000 ثانیه (دو سال ، بدون توجه به سالهای کبیسه) تا 2036-01-06 00 دو برابر شود: 00:00 UTC (مهر زمان 2083190400). بر اساس مهر زمان بلوک ، افزایش خطی حداکثر اندازه بلوک ها در بین دو برابر شدن اتفاق می افتد. حداکثر اندازه بلوک ها پس از 2036-01-06 00:00:00 UTC باید 8،192،000،000 بایت باشد.

گسترش

بزرگترین قدرت هش باید استقرار را کنترل کند اما اولین زمان فعال سازی احتمالی 2016-01-11 00:00:00 UTC است. وقتی 750 از 1000 بلوک متوالی در بهترین زنجیره ، تعداد نسخه با بیت های 3 و 14 مجموعه (0x20000004 در هگز) را داشته باشد ، فعال سازی انجام می شود. زمان فعال سازی مهر زمان برای بلوک 750’Th به علاوه یک دوره مهلت دو هفته ای (1،209،600 ثانیه) خواهد بود تا ماینرهای انتظار یا زمان خدمات را برای ارتقا برای پشتیبانی از بلوک های بزرگتر ارائه دهیم. اگر یک بزرگترین قهرمانی بیش از دو هفته قبل از 2016-01-11 00:00:00 UTC انجام شود ، زمان فعال سازی 2016-01-11 00:00:00 UTC خواهد بود.

انتقاد

پیشنهاد آندرسن چندین روزنه داشت که زمینه انتقاد جامعه را فراهم کرد. پیتر تاد ذکر شده است که یک پیشنهاد باید شامل یک نتیجه آزمون کامل و معتبر و جزئیات ویژگی های حفظ شده بیت کوین و روند حفظ آن باشد. همچنین باید بیان روشنی از اقدامات امنیتی داشته باشد.

آدام برگشت پیشنهاد آندرسن را در مورد این واقعیت که باعث ایجاد اختلاف نظر در بین توسعه دهندگان اصلی می شود ، مورد انتقاد قرار داد. او فکر می کند بهترین راه برای بیت کوین کار با روشی مشترک است نه تلاش برای برون ریز شدن و سبقت گرفتن از یکدیگر.

اما منتقدان هنوز در آندرسن را نبسته اند. هنوز یک دعوت نامه آزاد برای هر کسی که ایده ای برای بهبود شبکه Bitcoin دارد وجود دارد. و با تلاش مشترک ، شبکه بیت کوین شانس بیشتری برای زنده ماندن خواهد داشت که هدف اصلی است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me