بیت کوین کش چیست؟ یک راهنمای مبتدی

بیت کوین کش چیست؟ یک راهنمای مبتدی

آخرین به روزرسانی: 8/6/19

داستان Bitcoin Cash (BCH) بسیار عمیق تر از ایجاد ارز رمزنگاری شده دیگر است. در واقع این یکی از شدیدترین تست ها برای عدم تمرکز بیت کوین بود.

خلاصه Bitcoin Cash چیست؟

Bitcoin Cash در نتیجه یک هارد فورک در شبکه Bitcoin ایجاد شد. شبکه Bitcoin Cash از اندازه بلاک بزرگتر از Bitcoin پشتیبانی می کند (در حال حاضر 32 مگابایت در مقابل Bitcoin 1mb).

بعداً ، Bitcoin Cash به دلیل تفاوت در نحوه ادامه پیشرفت ، وارد Bitcoin SV شد.

خلاصه Bitcoin Cash. اگر می خواهید بررسی دقیق تری داشته باشید ، به مطالعه ادامه دهید. در اینجا آنچه را که من پوشش خواهم داد:

خواندن را دوست ندارید؟ در عوض راهنمای ویدئویی ما را مشاهده کنید

1. هارد فورک توضیح داده شده است

بسیاری از افرادی که تازه کار خود را با بیت کوین یا ارز رمزنگاری شده آغاز می کنند ، وقتی می بینند فقط یک “نوع” بیت کوین وجود ندارد ، گیج می شوند. به عنوان مثال ، Bitcoin Cash ، Bitcoin Gold و Bitcoin Diamond همه چنگال های بیت کوین اصلی هستند.

چنگال را می توان به عنوان نسخه جایگزین سکه اصلی توصیف کرد. دو نوع چنگال وجود دارد: چنگال نرم و چنگال سخت.

چنگال های نرم  – نسخه هایی که هم با نسخه اصلی و هم با نسخه جایگزین سکه به خوبی کار می کنند ، بنابراین به عنوان کاربر می توانید بدون نگرانی زیاد نسخه مورد نظر خود را اجرا کنید.

چنگال های سخت – با نسخه اصلی خوب بازی نکنید. این بدان معنی است که شما باید انتخاب کنید که آیا برای اجرای نسخه جایگزین نرم افزار خود را به روز کنید یا به نسخه اصلی خود پایبند باشید.

به عبارت دیگر ، با هارد فورک ، اگر گزینه جایگزین توسط 100٪ کاربران پذیرفته نشود ، نوعی تقسیم در شبکه رخ می دهد و سکه جدیدی ظهور می کند. موردی که شبیه نسخه اصلی است اما یکسان نیست.

بیت کوین کش و سایر نسخه های بیت کوین در واقع نتایج به روزرسانی های پیشنهادی پروتکل بیت کوین است که مورد توافق همه قرار نگرفته است.

بنابراین آنچه اتفاق افتاده این است که یک نسخه جایگزین یا یک چنگال سخت ، ناشی از بیت کوین اصلی ایجاد شده و سکه های جدید به وجود آمده اند.

اگر می خواهید توضیحات کاملی در مورد چنگال ارائه دهید ، حتماً روز سه شنبه Bitcoin Whiteboard ما را تماشا کنید فیلم چنگال همچنین.


2. بحث اندازه بلاک Bitcoin

بنابراین اکنون می دانیم که بیت کوین پول نقد در واقع یک چنگال سخت بیت کوین است ، اما چرا ایجاد شده است؟?

برای پاسخ به این سوال ، باید لحظه ای مکث کنیم و چند سال به عقب برگردیم تا در مورد یکی از بحث برانگیزترین موضوعات کد Bitcoin – اندازه بلوک و مقیاس پذیری بحث کنیم..

معاملات بیت کوین فوراً تأیید نمی شوند. برای اینکه تراکنش تأیید شده در نظر گرفته شود ، باید به عنوان بخشی از مجموعه معاملات در دفتر بیت کوین ، معروف به زنجیره بلوک ، درج شود..

بلاک جدیدی از معاملات تقریباً هر 10 دقیقه به بلاکچین اضافه می شود.

مشابه هر نوع داده دیجیتالی ، افزودن تراکنش های بیت کوین به یک بلاک نیاز به فضای ذخیره سازی دارد و حداکثر ظرفیت برای هر بلاک تراکنش 1 مگابایت است. وقتی میانگین معاملات بیت کوین را در نظر می گیرید ، متوجه می شوید که یک بلوک قادر است حدود 2700 تراکنش را برگزار کند.

2700 تراکنش در هر 10 دقیقه به معنای 4.6 تراکنش در ثانیه است ، که زیاد نیست. برای مقایسه ، ویزا می تواند 1700 تراکنش در ثانیه را تأیید کند.

این بدان معناست که وقتی افراد زیادی می خواهند بیت کوین ارسال کنند ، به عنوان مثال در هنگام تجمع قیمت ها ، معاملات در یک صف طولانی در داخل حافظه گیر می کنند ، در انتظار ورود به یک بلوک و تأیید شدن.

البته ، اگر بخواهید از صف پرش کنید ، بیت کوین به شما امکان می دهد هزینه معامله بالاتری را پرداخت کنید ، اما این ممکن است باعث شود هزینه ها به سطوح مضحکی برسند زیرا هرچه بیشتر افراد سعی می کنند با معاملات خود “خط را کاهش دهند”.

اگر در حال ساخت بیت کوین برای تبدیل شدن به یک روش پرداخت جهانی هستید ، این چیزی نیست که شما بخواهید اتفاق بیفتد. در نتیجه این مسئله مقیاس پذیری ، دو اردوگاه مختلف پدید آمد.

3. طرفداران بلوک های بزرگ

اولین اردوگاه “Big Blocks” بود. این اردوگاه توسط غول معدن چینی هدایت می شد Bitmain و راجر ور, یک سرمایه گذار اولیه بیت کوین که با تعدادی از استارت آپ ها درگیر بود زمانی که بیت کوین تازه تصویب اولیه را بدست می آورد.

مسدودکنندگان بزرگ می ترسیدند که مسئله مقیاس پذیری بیت کوین مانع از تبدیل شدن آن به آنچه در ابتدا ساتوشی ناکاموتو ، مخترع بیت کوین بود – سیستم پرداخت همتا.

با چنین زمان تأیید طولانی و هزینه های بالا ، مردم از Bitcoin برای معاملات روزمره استفاده نمی کنند و در عوض با آن به عنوان ذخیره ارزش – مانند طلا رفتار می کنند.

طرفداران این اردوگاه یک راه حل بسیار ساده پیشنهاد کردند – بیایید اندازه بلوک را افزایش دهیم. اگر اندازه بلوک بیت کوین را به 8 مگابایت افزایش دهیم ، قادر خواهیم بود تا 8 برابر تعداد معاملات در ثانیه را تأیید کنیم.

با این کار ازدحام موجود در شبکه کاهش می یابد و در آینده اندازه بلوک را به اندازه مورد نیاز Bitcoin افزایش می دهد ،.


4. طرفداران بلوک های کوچک

اردوگاه “بلوک های کوچک” در مقابل آنها قرار داشت. حامیان این اردوگاه برای حفظ اندازه بلوک 1mb فعلی ، در حالی که برای یافتن راه حل هایی برای بهینه سازی اندازه معامله و نحوه کار ، به منظور فعال سازی مقیاس ، ریشه داشتند..

یکی از این راه حل ها ، Segregated Witness یا به اختصار Segwit بود. Segwit یک نسخه ارتقا یافته در پروتکل بیت کوین است ، که از جمله موارد دیگر به طور موثر 75٪ اندازه تراکنش را کاهش می دهد.

این بدان معناست که یک بلاگ 1 مگابایتی Segwit می تواند همان تراکنش های بلاک 4 مگابایتی غیر سگویت را داشته باشد.

علاوه بر این ، Small Blockers در مورد توسعه شبکه Lightning – لایه دوم بالای پروتکل Bitcoin که امکان انجام معاملات فوری و بدون هزینه را فراهم می کند ، صحبت کردند..

اکنون ، شبکه رعد و برق به خودی خود یک موضوع کاملاً گسترده است ، بنابراین مطمئن شوید که سایت ما را بگیرید قسمت شبکه رعد و برق برای توضیح دقیق در مورد نحوه کار.

چرا با افزایش اندازه بلوک مخالفت کنیم?

دلیل این امر این است که بلاکرهای کوچک معتقدند که در طولانی مدت این امر به عدم تمرکز و عملکرد بیت کوین لطمه می زند. در اینجا برخی از ادله برای توجیه ادعای آنها آورده شده است:

برای اولین بار ، یک بلاک 8 مگابایتی یا حتی 32 مگابایتی بیشتر از یک بلاک 1 مگابایتی طول می کشد تا از طریق شبکه حرکت کند.

بعلاوه ، وقتی بلوک به رایانه ای در شبکه رسید ، اکنون آن رایانه باید تمام تراکنشهای داخل آن بلوک را تأیید کند. اگر بلوک خیلی بزرگ باشد ، ممکن است نتواند تأیید تمام معاملات را قبل از رسیدن بلوک بعدی در عرض 10 دقیقه به پایان برساند.

این بدان معناست که شبکه از معاملات جدید عقب خواهد ماند ، که می تواند اختلافاتی را درباره وضعیت فعلی دفتر بیت کوین ایجاد کند.

علاوه بر این ، با عدم بهینه سازی معاملات ، اندازه Blockchain را که قبلاً اشغال کرده است نیز بهینه نمی کنید چند صد گیگابایت.

مجبور کردن رایانه ها به تأیید معاملات بزرگ ، تعداد رایانه هایی را که می توانند Blockchain را بر روی هارد دیسک خود ذخیره کنند کاهش می دهد و بنابراین تمرکززدایی شبکه را کاهش می دهد.

منظورم این است که بگذارید یک لحظه به آن فکر کنیم:

اگر فقط رایانه های پیشرفته ای که توسط تعداد معدودی از شرکت ها نگهداری می شوند می توانند تراکنش های موجود در شبکه را تأیید کنند ، ما اساساً مزیت اصلی بیت کوین را سلب می کنیم – داشتن تعداد زیادی از شرکت کنندگان برای اطمینان از اینکه هیچ کس قوانین را نقض نمی کند.

برای درک ساده ، این تشبیه را در نظر بگیرید:

خیابانی را تصور کنید که از ترافیک سنگین رنج می برد. راه حل واضح افزایش تعداد خطوط ، در واقع همان راه حل افزایش اندازه بلوک است.

اما با محبوبیت بیشتر خیابان و ورود هرچه بیشتر اتومبیل ، چه کاری انجام می دهید؟ در نهایت ، محدودیتی برای تعداد خطوطی که می توانید قبل از اتمام زمین برای ساخت آن اضافه کنید وجود دارد.

از طرف دیگر ، می توانید با ارتقا routes مسیرهای حمل و نقل عمومی یا عبور از خودرو از ازدحام ترافیک بکاهید. راه حل هایی مشابه بهینه سازی اندازه معامله و نحوه مدیریت معاملات توسط شبکه.

5. رسیدن به یک قطعنامه

این بحث داغ بین دو اردوگاه رقیب چندین سال ادامه داشت تا اینکه در آگوست 2017 به اوج خود رسید. در آن زمان ، بیت کوین اولین اقدامات خود را با بیش از 1200 دلار انجام می داد و شبکه به دلیل سرریز معاملات بسیار شلوغ می شد..

در نتیجه ، بسیاری از معاملات به تأخیر افتادند و هزینه معاملات سر به فلک می کشید زیرا مردم از یکدیگر تقاضا می کردند که “در یک خط کوتاه” قرار بگیرند و سریعتر تایید شوند. متوسط ​​هزینه در آن زمان تا 37 دلار در هر معامله بود!

اکنون ، ممکن است از خود بپرسید که چرا هیچ کس برای جلوگیری از این وضعیت اقدامی نکرده است. خوب ، برای پاسخ به این سوال باید بدانیم که چه کسی واقعاً تصمیم می گیرد هر چیزی در شبکه بیت کوین.

می بینید که بیت کوین غیرمتمرکز است و این بدان معناست که شخصی وجود ندارد که تصمیم بگیرد. شرکت کنندگان در شبکه با اقدامات خود رأی می دهند. رأی آنها در واقع هر نسخه ای از پروتکل بیت کوین است که آنها برای اجرا در رایانه خود انتخاب می کنند.

بازیکنان شبکه بیت کوین

استخراج کنندگان و استخرهای استخراج معادن – آنها مسئول ایجاد بلوک و به روزرسانی دفتر معاملات هستند. برخی استدلال می کنند که آنها در مورد تغییراتی که در نهایت در شبکه بیت کوین پذیرفته می شوند حرف آخر را می زنند.

توسعه دهندگان – گروهی از افراد برای حفظ کد منبع بیت کوین با هم همکاری می کنند. برخی معتقدند که این گروه از قدرت نهایی برخوردار است زیرا آنها کسانی هستند که کد واقعی شبکه را اجرا می کنند.

مبادلات – دروازه های تصویب ارز رمزنگاری شده. آنها می توانند تصمیم بگیرند کدام نسخه از بیت کوین را با نماد تیکر BTC بنویسند. آنها کسانی هستند که توانایی اتصال مردم با سکه های واقعی را دارند.

ارائه دهندگان کیف پول – آنها نرم افزاری می نویسند که به کاربران امکان می دهد سکه های خود را مدیریت کنند.

گره ها – رایانه های مختلفی که کد بیت کوین را اجرا می کنند و مطمئن می شوند هیچ کس قوانین را نقض نمی کند. این گره ها ستون فقرات شبکه بیت کوین هستند. دارندگان گره ها می توانند تصمیم بگیرند که فقط تراکنش هایی را پشتیبانی کنند که از تغییرات خاص پشتیبانی می کنند.

کاربران بیت کوین – چه کسی انتخاب می کند کدام سکه را بخرد ، کدام ارز را استفاده کند و کدام کیف پول را بارگیری کند – بدون اینکه حتی بداند از این طریق بیشترین قدرت را دارند. سکه ای که کاربران تصمیم به استفاده از آن می گیرند آینده روشنی خواهد داشت.

DAO به عنوان نمونه ای برای پذیرش کاربر

یک مثال خوب برای قدرت پذیرش کاربر ، مورد هارد فورک Ethereum است. در سال 2016 ، پس از سرقت چندین میلیون دلار از پروژه مستقر در Ethereum به نام DAO.

توسعه دهندگان Ethereum پیشنهاد کردند که بلاک چین Ethereum را برگردانند و معامله مخرب را پاک کنند.

این بحث داغی را ایجاد کرد که در پایان آن Ethereum به دو سکه مختلف تبدیل شد – Ethereum و Ethereum Classic.

با این حال ، آنچه امروز به عنوان Ethereum شناخته می شود در واقع نسخه تغییر یافته Ethereum است و نسخه اصلی نیست. دلیل این که Ethereum “واقعی” در نظر گرفته می شود این است که این سکه ای است که اکثر کاربران تصمیم به استفاده از آن گرفته اند.

استخراج کنندگان ، صرافی ها ، ارائه دهندگان کیف پول و حتی توسعه دهندگان – همه برای زنده ماندن به استقبال مردم اعتماد می کنند. به همین دلیل است که در پایان ، کاربران حرف آخر را می زنند.

اکنون می فهمید که چرا دستیابی به هرگونه تغییر در پروتکل بیت کوین بسیار دشوار است. شما در اصل باید همه این گروه ها را به توافق برسانید.

در طول تاریخ بیت کوین ، موارد مختلفی وجود داشته است که چنین توافقی حاصل شده است ، اما با بزرگتر شدن شبکه ، دستیابی به توافق سخت تر می شود.

هارد فورک Bitcoin Cash

با بازگشت به داستان ما در سال 2017 ، نتیجه نهایی این تقارن مکزیکی بین دو اردوگاه این بود که هر یک از طرفین همان کاری را که در ابتدا قصد داشتند انجام دهند ، این تصمیم را به کاربران می دهد که کدام سکه را به عنوان بیت کوین واقعی انتخاب کنند..

در اول آگوست 2017 ، مسدودکنندگان کوچک SegWit را بر روی پروتکل اصلی بیت کوین فعال کردند در حالی که بلاک کننده های بزرگ Bitcoin Cash را ایجاد کردند – یک چنگال بیت کوین با اندازه بلوک 8 مگابایت.

در ابتدا مشخص نبود که کدام نسخه از بیت کوین برنده خواهد شد ، زمانی که “برنده شدن” از نظر ارزهای رمزپایه به معنای داشتن بلاکچین طولانی تر یا دفتر معاملات است.

هرچه تعداد ماینرهای موجود در سکه بیشتر باشد ، به معنای قدرت محاسباتی بیشتر است ، بنابراین یک بلاکچین طولانی تر و یک شبکه قوی تر.

بیت کوین کش از غول استخراج Bitmain پشتیبانی می کرد و در نتیجه ، هنگام استخدام چنگال ، قدرت اصلی استخراج بیت کوین تقریباً به نصف کاهش یافت. با این حال ، وقتی گرد و غبار نشست ، مشخص شد که بیت کوین اصلی حتی پس از چنگال نیز همچنان پابرجاست.


6. بیت کوین کش در مقابل بیت کوین

از زمان انشعاب ، Bitcoin Cash به طور مداوم فضای خود را در بالای صفحه حفظ کرده است نمودار ارز رمزنگاری شده. این سکه عمدتا توسط راجر ور ، آزادیخواهی پشتیبانی می شود که ادعا می شود حدود 100000 بیت کوین دارد و او را به عنوان یکی از اولین میلیاردرهای بیت کوین معرفی می کند.

Ver همچنین نام دامنه Bitcoin.com را برای تبلیغ Bitcoin Cash خریداری کرد ، برخلاف Bitcoin.org که وب سایت اصلی بیت کوین است.

بیت کوین کش بیشتر شبیه بیت کوین است اما به استثنای برخی موارد:

در حالی که تفاوت های اضافی بین این دو سکه وجود دارد ، اما سکه هایی که من ذکر کردم قابل توجه ترین هستند.

7. Bitcoin Cash در مقابل Bitcoin SV

در نوامبر 2018 بیت کوین کش از طریق هارد فورک خود کار کرد. این بار دو اردوگاه اصلی بودند بیت کوین کش, همچنین به عنوان ABC شناخته می شود ، و Bitcoin SV – که مخفف Satoshi’s Vision است.

اردوگاه Bitcoin ABC توسط Roger Ver و Bitmain هدایت می شد. اردوگاه Bitcoin SV توسط کریگ رایت – شخصی که قبلاً ادعا می کرد ساتوشی ناکاموتو است اما هرگز مدرک کافی ارائه نکرده است ، و کالوین آیر, صاحب بزرگترین استخر استخراج Bitcoin Cash ، CoinGeek.

دو تفاوت اصلی بین دو نسخه Bitcoin Cash وجود دارد. بیت کوین ABC حداکثر اندازه بلوک 32 مگابایت را حفظ کرد در حالی که بیت کوین SV با افزایش اضافی برنامه ریزی شده در به روزرسانی های آینده ، اندازه بلوک خود را به 128 مگابایت افزایش داد.

علاوه بر این ، Bitcoin ABC قابلیت هوشمند مانند قرارداد را به کد خود اضافه کرد ، در حالی که Bitcoin SV ترجیح داد این تغییر را نپذیرد.

در حال حاضر به نظر می رسد که بیت کوین ABC محبوبیت بیشتری پیدا کرده و از نظر بیشتر “بیت کوین کش” واقعی است.


8. نتیجه گیری

گاهی اوقات راه حل آشکار یک مسئله لزوما بهترین راه حل نیست.

کارمزد معاملات پایین برای کاربرد بیت کوین مهم است ، اما به هیچ وجه نیست ، و رفع سریع آن اغلب عواقب پیش بینی نشده ای دارد.

منظورم این است که فقط تصور کنید که زندگی به چه صورت خواهد بود اگر به جای سرمایه گذاری و توسعه فن آوری های فشرده سازی پرونده ، ما صرفاً برای ذخیره تمام اسناد ، عکس ها ، فیلم ها و پروژه های فشرده نشده در رایانه های خود مجبور به خرید دیسک های سخت اضافی شویم..

چه مدت طول می کشد که این فایل ها از طریق اینترنت به دوستان ، خانواده ، همکاران یا مشتریان ما منتقل شود?

با در نظر گرفتن این نکته ، به نظر می رسد بهینه سازی داده ها در داخل بلوک های کوچک در حالی که عدم تمرکز در طولانی مدت نتیجه می دهد. اضافه شدن به اندازه بلوک ممکن است ضروری باشد ، اما باید از آن کم استفاده شود.

در حال حاضر ، حماسه چنگال سخت Bitcoin Cash شاهدی بر غیرمتمرکز بودن شبکه بیت کوین است. این نشان داد که این سیستم چقدر بی طرفانه است ، و چگونه هیچ یک از احزاب نمی توانند آنچه را اتفاق خواهد افتاد ، حتی وقتی گروههای علاقه مند بسیار ثروتمند درگیر شوند ، نشان دهند..

امیدوارم تاکنون بفهمید Bitcoin Cash چیست – یک چنگال پروتکل Bitcoin که یک سکه جدید با اندازه بلوک بزرگتر ایجاد می کند.

ممکن است هنوز چند س questionsال یا نظر داشته باشید. اگر چنین است ، فقط آنها را در بخش نظرات زیر قرار دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me