خطرات بیت کوین

اواخر بیت کوین در بازار موج می زند. ارز کاملا دیجیتالی بنیان های سیستم مالی جهان را به چالش کشیده و این س raisedال را مطرح کرده است: آیا ارزی می تواند وجود داشته باشد که توسط فلزات گرانبها یا دولت های ملی پشتیبانی نمی شود؟ در حالی که این ارز هنوز در مراحل ابتدایی است ، پتانسیل ادامه رشد و تکامل خود را حفظ می کند. هنوز ، سرمایه گذاران و استخراج کنندگان بالقوه باید آگاه باشند که میزان بالایی از خطر در ارز وجود دارد.

اولین چیزی که باید درک کنید این است که بیت کوین توسط هیچ دولت ، خزانه داری یا خانه تصفیه مرکزی پشتیبانی نمی شود. ارزش آن از طلا یا فلز گرانبهای دیگر حاصل نمی شود. در طول تاریخ و تا سال 1971 اکثر ارزهای ملی توسط طلا یا کالای دیگری پشتیبانی می شدند. با این حال ، پس از پایان توافق نامه برتون وودز ، بیشتر ارزها اجازه شناور شدن در بازار آزاد را داشتند و خریداران و فروشندگان ارزش واقعی ارز را تعیین می کردند. ارزهای ملی با ایمان کامل دولتهای ملی مربوطه پشتیبانی می شوند و غالباً به نوعی همه پرسی برای یک ملت معین و سلامت مالی آن عمل می کنند. به عنوان مثال ، یک کشور با جنب و جوش اقتصادی که دارای سیاست های مالی منطقی است ، به طور کلی از ارزی با ارزش بالا برخوردار است.

بیت کوین توسط هیچ کس پشتیبانی نمی شود ، جز ایمان خریداران و فروشندگان به بازار. هیچ بانک مرکزی برای نظارت و تنظیم تحولات ارزی و هیچ مرجع اصلی برای نظارت بر توسعه و تکامل ارز وجود ندارد. به تعبیری خاص ، بیت کوین ارزش خود را از هزینه های کارگر و برق می گیرد. برای ایجاد بیت کوین ، یک “استخراج کننده” باید از سخت افزار پیشرفته رایانه برای حل معادلات پیچیده استفاده کند. وقتی معادله کامل شد ، بیت کوین های جدید ساخته می شوند. این یک نوع ارزش ذاتی در بیت کوین ایجاد می کند.

هنوز هم ، فقط تعداد کمی از مشاغل (در زمان نوشتن این مقاله ، حدود 1000) بیت کوین را به عنوان پرداخت قبول می کنند. صرافی های مختلف بیت کوین وجود دارد که به کاربران امکان می دهد سکه را با پول مبادله کنند. به طور کلی ثابت شده است که این صرافی ها پایدار هستند و بیت کوین ها تا حد زیادی مایع هستند ، به این معنی که می توانید آنها را با پول نقد مبادله کنید. روزهای اخیر ارزش بیت کوین به طرز وحشیانه ای تغییر کرده است ، با این حال ، قبل از سقوط به زیر 100 دلار ، به بیش از 250 دلار رسیده است. در زیر این تاب های وحشی ، چندین صرافی مجبور به تعطیلی شدند.

اگر تمام مبادلات بیت کوین بسته شود و ارز بی نقص شود ، سرمایه گذاران باقی مانده در دست داشتن بیت کوین تمام پول خود را از دست می دهند. حتی اگر بیت کوین با ارزهای دیگر قابل تبدیل بماند ، نوسان شدید قیمت می تواند به بسیاری از سرمایه گذاران آسیب برساند. در حالی که بیت کوین مفهوم بسیار جالبی است ، در حال حاضر احمقانه است که پول را به ارزی که توانایی از دست دادن آن را ندارید سرمایه گذاری کنید..

افراد و شرکت هایی که به دنبال استخراج بیت کوین هستند نیز باید از خطرات احتمالی خسته شوند. در ابتدا استخراج بسیار ارزان بود و هرکسی با رایانه شخصی بتواند بیت کوین ایجاد کند. با گذشت زمان ، دشواری حل معادلات افزایش یافته و به تجهیزات قدرتمندتر و مقادیر بیشتری برق نیاز دارد. اکنون ، تجهیزات استخراج می تواند بیش از 20 هزار دلار هزینه داشته باشد و قبض های برق برای راه اندازی تجهیزات می توانند خیلی سریع جمع شوند.

در صورت سقوط بیت کوین ، تمام تجهیزات تا حد زیادی بی فایده می شوند و کارگران معدن هنوز مجبور به پرداخت قبض های برق خود هستند. هر معدنچی بالقوه ای که قصد ورود به بازار را دارد باید هزینه ها و ریسک ها را بسیار دقیق ارزیابی کند. اگر سرمایه گذاران به دنبال مشارکت در استخراج هستند ، بهترین روش ممکن است گسترش ریسک در میان سرمایه گذاران باشد. به این ترتیب ، اگر بازار به سمت جنوب هدایت شود ، ضرر و زیان برای تک تک سرمایه گذاران محدود خواهد ماند.

جمله قدیمی می گوید ، شما نباید تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار دهید. در مورد بیت کوین نیز همین مسئله وجود دارد. سرمایه گذاری مقدار کمی از پول که توانایی از دست دادن آن را دارید ممکن است در نهایت سود قابل توجهی برای شما به همراه داشته باشد. از طرف دیگر ، اگر پول زیادی سرمایه گذاری کنید ، می توانید پس انداز زندگی خود را در طولانی مدت از دست بدهید. همچنین ، باید توجه داشته باشید که در نهایت یک دولت یا سازمان ممکن است از طریق بیت کوین احساس خطر کند و تصمیم به سقوط آن بگیرد. به عنوان مثال ، اگر خزانه داری ایالات متحده تصمیم بگیرد مبالغ زیادی را در بیت کوین سرمایه گذاری کند تا قیمت ها را افزایش دهد ، قبل از اینکه ناگهان از بازار خارج شود و با فروش سکه ها بازار را غرق کند ، این می تواند به طور کل ارز را پایین بیاورد. اگرچه این ممکن است به نظر یک نظریه توطئه سوداگرانه برسد ، اما همچنان یک خطر واقعی جهان است.

به طور خلاصه ، با احتیاط سرمایه گذاری کنید!

#Crypto ExchangeBenefits

1

Binance
Best exchange


VISIT SITE
  • ? The worlds biggest bitcoin exchange and altcoin crypto exchange in the world by volume.
  • Binance provides a crypto wallet for its traders, where they can store their electronic funds.

2

Coinbase
Ideal for newbies


Visit SITE
  • Coinbase is the largest U.S.-based cryptocurrency exchange, trading more than 30 cryptocurrencies.
  • Very high liquidity
  • Extremely simple user interface

3

eToro
Crypto + Trading

VISIT SITE
  • Multi-Asset Platform. Stocks, crypto, indices
  • eToro is the world’s leading social trading platform, with thousands of options for traders and investors.
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me