بیت کوین طلای جدید است: چرا بیت کوین به ارز امن تبدیل می شود

برای مدت طولانی بسیاری از سرمایه گذاران طلا را به عنوان ارز امن انتخاب کردند سراسر دنیا. منطق ساده بود: طلا دارای ویژگی های ذاتی خاصی است که آن را برای حفظ ارزش عالی می کند.

مکعب های طلادر ابتدایی ترین سطح فیزیکی ، طلا به طور کلی لکه دار نمی شود و تخریب نمی شود. طلا همچنین در الکترونیک و سایر صنایع کاربردهای ارزشمندی دارد. بعلاوه ، عرضه محدود و تقاضا زیاد است ، بیشتر به این دلیل که مردم کاملاً درخشش طلا را دوست دارند. همه اینها را جمع کنید و طلا یک دارایی امن و عالی است.

بیت کوین ، به بسیاری از دلایل مشابه ، شانس خوبی برای تبدیل شدن به یک گزینه برتر برای سرمایه گذاران دارد تا وقتی اقتصاد جهانی دچار یک تلاطم می شود ، پول خود را پارک کنند. این نیز حدس و گمان محض نیست: هنگامی که یونان در آستانه سقوط بود و منطقه یورو در معرض خطر بود ، قیمت بیت کوین از کمتر از 250 دلار به بیش از 300 دلار در طی یک ماه افزایش یافت.

[tweet_box design = ”box_02] بیت کوین شانس خوبی برای تبدیل شدن به یک گزینه برتر برای سرمایه گذاران برای پارک پول خود در هنگام ضربه زدن به اقتصاد جهانی است. [/ tweet_box]

در همین حال ، با تحمل فشارهای اقتصادی و مالی هنگفت در چین ، خریداران چینی یوان خود را برای بیت کوین پول نقد کرده اند. رشد آهسته ، کاهش مصرف ، املاک و مستغلات احتمالی ، حباب های بازار سهام و سایر شرایط بسیاری از سرمایه گذاران چینی را عصبی کرده است و هفته گذشته فروش گسترده ای را به دنبال داشت که بازارهای سهام جهان را به قرمز تبدیل کرد. اگر در ابتدای هفته گذشته در بیت کوین سرمایه گذاری می کردید ، حتی با افت دیگران نیز شاهد صعود سرمایه گذاری های خود بودید.

مشکلات اقتصادی چین ، که به نظر می رسید از هیچ جا به وجود نمی آیند ، ممکن است توضیح دهد که چرا قیمت بیت کوین از 209 دلار دوشنبه گذشته ، در آغاز سقوط بازار سهام چین ، به 230 دلار در پایان هفته افزایش یافت. بخش عمده ای از خریدهای بیت کوین طی هفته گذشته به یوان چین انجام شده است. چرا؟ با سقوط اقتصاد ، خطر کاهش ارزش پول چین به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

چرا بیت کوین می تواند به عنوان یک پناهگاه امن ظهور کند

بنابراین چه چیزی باعث می شود بیت کوین یک کاندید خوب برای ظهور به عنوان یک ارز یا دارایی امن باشد? بسیاری از همین ویژگی ها که ارزش طلا را بسیار ارزشمند می کنند ، باعث ارزشمندی بیت کوین نیز می شوند. اول ، و شاید مهمتر از همه ، مانند طلا عرضه محدود BTC وجود دارد. در حالی که دولت ها می توانند به طور مداوم پول نقد چاپ کنند و از تخفیف کمی استفاده کنند تا تریلیون دلار به پول عرضه کنند ، فقط 21 میلیون بیت کوین می تواند استخراج شود. پس از ضربه 21 میلیون مارکی ، دیگر نمی توان سکه دیجیتال تولید کرد ، هرچند اعتقاد بر این است که این محدودیت سخت تا زمانی حدوداً سال 2140 نخواهد رسید.

ورودی های یک معامله بیت کوین چیست؟عرضه محدود به ویژه از این جهت محافظت می کند که از تورم محافظت می کند. در حالی که دولت ها تمایل به چاپ پول دارند در شرایط سخت اقتصادی رنج می برند ، بیت کوین هرگز با سناریوی مشابهی روبرو نخواهد شد. اگر عرضه پول افزایش پیدا نکند ، به طور کلی خطر تورم بسیار کمتر است. به عنوان مثال عرضه محدود طلا مدتهاست که یکی از باارزش ترین ویژگی های آن است و به توضیح موقعیت فلز به عنوان یک پناهگاه امن و کالای مورد علاقه برای پشتیبان گیری ارز کمک می کند. عرضه محدود بیت کوین باید آن را به همان نسبت جذاب کند.

علاوه بر این ، محدودیت عرضه تنها چیزی نیست که Bitcoin را با ارزش می کند. ارز رمزنگاری شده برای اینکه استخراج شود ، منابع مصرف می کند ، به این معنی شما نمی توانید فقط یک کلاهبرداری تصادفی BTC تولید کنید. از طرف دیگر ، پول اساساً می تواند بنا به میل خود ایجاد شود. اگر سیستم فدرال رزرو ایالات متحده تصمیم بگیرد که می خواهد 1 تریلیون دلار پول جدید ایجاد کند ، می تواند این کار را انجام دهد.

در طرف دیگر ، برای ساخت بیت کوین ، استخراج کنندگان باید آنها را تولید کنند و این هزینه زیادی دارد زیرا آنها مجبور به خرید تجهیزات استخراج و استفاده از مقدار زیادی برق هستند. تولید بیت کوین جدید برای استخراج کنندگان بسیار گرانتر از تولید فریبنده پول جدید توسط فدرال رزرو است..

جالب اینجاست که روند استخراج طلا مشابه است. بسیاری از سرمایه گذاری ها ، زمان ، انرژی و تجهیزات استخراج مورد نیاز است.

خب، همهی این چیزها یعنی چه?

هیئت منصفه ، البته ، حضور ندارد تاکنون بیت کوین ریزه کاری های خود را در چند بحران اخیر بازار ثابت کرده است. از آنجا که دسترسی ، استفاده و تبدیل ارز رمزنگاری بسیار آسان است ، به یک گزینه محبوب در سراسر جهان تبدیل می شود. افزایش اعتبار روز افزون بیت کوین و فن آوری های مرتبط با آن در وال استریت ، منطقی است که تصور کنیم این ارز در آینده در بین معامله گران ، حرفه ای و آماتور محبوبیت بیشتری پیدا کند.

با این حال ، چشمهای خود را برای بحران ها دور نگه دارید. اگر سهام بیت کوین دارید ، احتمالاً وقتی بحران بزرگی بازارها را متلاشی می کند ، ارزش سکه های خود را مشاهده خواهید کرد. سود شما ممکن است 10 درصد ، 20 درصد یا بیشتر باشد. اگر به نظر می رسد که این بحران کوتاه باشد و به سرعت منفجر شود ، فروش BTC پس از افت بازار می تواند اقدامی هوشمندانه باشد.

از طرف دیگر ، اگر شرایط بدتر شود, با سرمایه گذاری های خود در بیت کوین ممکن است ایمن تر باشید. پیش بینی بحران های مالی دشوار است و هیچ راهنمای بقا و استراتژی بدست آوردن پول برای زمانی که اقتصاد مخلوط می شود وجود ندارد. با این وجود ، در مقایسه با بسیاری از ارزهای سنتی ، به نظر می رسد بیت کوین مکانی کاملاً امن برای ذخیره ثروت شماست.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me