چگونه می توان بیت کوین را دزدید: بوت نت ، ویروس ، فیشینگ و موارد دیگر

بیت کوین به طرق مختلف قابل سرقت است. در حقیقت ، محققان SecureWorks ، بخشی از Dell ، مقاله ای را در کنفرانس RSA منتشر کردند و تأکید کردند که بیش از 146 نوع بدافزار مختلف که قابلیت سرقت بیت کوین را دارند. علاوه بر این ، بسیاری از آنها بسیار پیچیده و تشخیص آنها بسیار دشوار است.

اول از همه ، ما باید بدانیم که چرا بیت کوین بیشتر و بیشتر سرقت می شود. خوب ، دلایل زیادی وجود دارد ، اما یکی از دلایل اصلی آن این است که می توان از بیت کوین به گونه ای استفاده کرد که تا حدی ناشناس ماندن ، زیرا شما می توانید آدرس های دلخواه خود را ایجاد کنید. علاوه بر این ، این واقعیت که معاملات بیت کوین فوری است و قابل برگشت نیست ، ارز را به هدف اصلی برای بازیگران مخرب تبدیل می کند. اگرچه پیشرفت های زیادی در زمینه امنیت کیف پول بیت کوین صورت گرفته است ، اما کامل نیستند و برای استفاده صحیح از بسیاری از ویژگی های امن تر ، زمان و تلاش لازم است.

بنابراین ، هکرهای کلاه سیاه برای استفاده از BTC به روش های مختلفی متوسل می شوند ، و ما چند مورد را در اینجا بررسی خواهیم کرد ، همچنین چند مرحله را می توانید برای محافظت از خود بردارید.

Botnets: سرقت رمزهای عبور رمزنگاری بیت کوین یا مجبور کردن شما برای استخراج بیت کوین

botnet شبکه ای عظیم از رایانه های آلوده است. بسیاری از هکرهای کلاه سیاه به استفاده از بات نت متوسل می شوند و اگر رایانه شما توسط یک بات نت اسیر شود ، احتمالاً می تواند بیت کوین های شما را بدزدد. پس از آلوده شدن ، صاحب botnet می تواند تقریباً هر کاری با رایانه شما انجام دهد. آنها می توانند با ضربه زدن به کلیدهای شما ، کلمه عبور رمزگذاری کیف پول بیت کوین را بدزدند و حتی صفحه نمایش شما را به صورت زنده پخش کنند. نه تنها این ، گاهی اوقات به بات نت ها عادت می شود بیت کوین های من, یا یک altcoin. این می تواند الکتریکی را که کامپیوتر شما استفاده می کند افزایش دهد و یا حتی پردازنده یا GPU شما را بیش از حد کار کند تا زمانی که بسوزد.

خوشبختانه بعید به نظر می رسد که بیشتر افراد بخشی از یک بات نت باشند ، زیرا نرم افزارهای استاندارد آنتی ویروس و فایروال در گرفتن تلاش برای ارسال اطلاعات از یک مکان عجیب و غریب کاملاً ماهر هستند.

با این اوصاف ، اگر رایانه شما به طور ناگهانی شروع به کار کند می کند ، به نظر می رسد وقتی از آن استفاده نمی کنید سخت تر از حد معمول است یا متوجه می شوید اینترنت شما به طور کلی کندتر است ، خوب است که دوباره بررسی کنید. اسکنرهای ویروس آنلاین ، مانند بیت دیفندر, در صورت به خطر افتادن نرم افزار آنتی ویروس محلی شما ، می تواند فایروال شما را به گونه ای تنظیم کند که نیاز به تأیید تمام اتصالات ورودی یا خروجی باشد ، می تواند مفید باشد. اگر برنامه ها یا پرونده های خاصی ، خصوصاً مواردی را که تشخیص نمی دهید ، برای ارسال اطلاعات اجازه می خواهند ، نام آن را یادداشت کنید. به صورت آنلاین جستجو کنید تا ببینید آیا دیگران آن برنامه یا پرونده را به عنوان مخرب پرچم گذاری کرده اند یا خیر.

بدافزار و ویروسی که کیف پول بیت کوین را هدف قرار می دهد

این فایل ها پس از بارگیری ، پرونده wallet.dat را در رایانه خود جستجو می کنند. از آنجا که wallet.dat شما دارای کلیدهای خصوصی است که بیت کوین شما را کنترل می کنند ، این پرونده ها سپس برای هکر ارسال می شود ، سپس آنها از آنها برای سرقت بیت کوین استفاده می کند.  رمزگذاری کیف پول بیت کوین با یک رمز ورود قوی ، حاوی بیش از 15 حرف ، از جمله حروف بزرگ و کوچک ، اعداد و نمادها ، استفاده از کیف پول به سرقت رفته را برای هکر دشوار خواهد کرد. متأسفانه ، اگر ویروس یک keylogger نیز باشد و شما را وارد کرده و رمز ورود رمزگذاری خود را تایپ کنید ، آنها هنوز هم می توانند کیف پول را باز کنند.

روش هوشمندانه دیگری که در حال استفاده است بدافزاری خاموش است ، تا زمانی که یک کاربر در رایانه آلوده آدرس Bitcoin را کپی کند. در آن زمان ، بدافزار فعال می شود و متعاقباً آدرس را به آدرس متعلق به هکر تغییر می دهد. بنابراین بجای ارسال بیت کوین برای شخصی که قصد آن را داشتید ، بیت کوین برای هکر ارسال می شود.

سرانجام وجود دارد باج افزار بیت کوین, که یک کامپیوتر را قفل می کند ، و قول می دهد که فقط در صورت پرداخت مقدار مشخصی بیت کوین به یک آدرس خاص ، قفل آن را باز کنید. این بسیار شرورانه است ، زیرا حذف برنامه های باج افزار تقریباً غیرممکن است. با این وجود ، در صورت بازپرداخت دیه در واقع کامپیوتر را باز می کنند. این ترکیب باعث می شود این بدافزار در استخراج بیت کوین بسیار موثر باشد ، حتی از افرادی که قبلاً اصلاً از بیت کوین استفاده نمی کردند و روز به روز پیچیده تر می شوند.

تنها محافظت واقعی در برابر این نوع حملات ، ترکیبی از نرم افزار ضد ویروس خوب ، فایروال جامد و عادات آنلاین هوشمند است. برنامه هایی را که در مورد آن مطمئن نیستید نصب نکنید ، از پیوند به وب سایت های افرادی که نمی شناسید خودداری کنید یا به نظر ناامن برسید. اگر احساس می کنید باید از وب سایت هایی بازدید کنید که به نظر ایمن نیستند ، برای دسترسی به آنها از ترکیبی از یک ماشین مجازی که از طریق VPN متصل است استفاده کنید.

فیشینگ برای کیف پول های بیت کوین

این یکی از این روش ها است که در آن یک هکر یک کلون از یک وب سایت ایجاد می کند ، و هنگامی که یک کاربر اطلاعات ورود به سیستم خود را وارد می کند ، اطلاعات برای هکری ارسال می شود که متعاقباً از آنها برای ورود به حساب شما و سرقت پول استفاده می کند. این کار برای هر وب سایتی با کمی کار قابل انجام است و از مدت ها قبل این روش مورد استفاده قرار گرفته است. بنابراین ، لازم است برخی موارد اساسی مانند دامنه ای را که قبل از ورود به آن بازدید می کنید بررسی کنید ، به عنوان مثال ، هنگام مراجعه به blockchain.info ، همیشه متن گواهی ssl را بررسی کنید

Blockchain.info با اطلاعات SSL

همچنین ، از استفاده از نام کاربری و رمز عبور مشابه برای چندین وب سایت خودداری کنید … یا حداقل ، از رمزهای عبور منحصر به فرد برای آدرس ایمیل خود و حساب هایی که حاوی بیت کوین ، داده های حساس یا سایر اطلاعاتی هستند که نمی خواهید هکر به آنها دسترسی داشته باشد ، استفاده کنید. علاوه بر این ، احراز هویت دو فاکتور باید برای هر حساب صرافی بیت کوین یا کیف پول آنلاین فعال شود. این سطح حفاظت اضافی ورود یک حساب کاربری به هکر را با مشکل مواجه می کند ، حتی اگر دارای نام کاربری و رمز عبور باشد.

صرافی های بیت کوین و خدمات کیف پول در معرض خطر

اگر از تبادل آنلاین یا سرویس کیف پول آنلاین, حتی اگر اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید ، خود سرویس هک می شود. ظاهراً این دلیل سقوط بدنام است کوه Gox, که منجر به از دست دادن بیش از 850،000 بیت کوین شد. لازم است اطمینان حاصل شود که سرویس مورد استفاده شما از شفافیت و امنیت بالایی برخوردار است. حتی در این صورت ، فقط باید بیت کوین را به طور موقت و فقط در صورت لزوم در یک حساب آنلاین نگه دارید. همچنین اگر این سرویس به این روش یا روش دیگری بیمه باشد ، شناخته شده باشد که حلال است و بیشتر وجوه آنها را در سردخانه ذخیره می کند ، به آن کمک می کند..

با چند اقدام احتیاطی آسان از بیت کوین خود محافظت کنید

به طور کلی ، اطمینان از در امان بودن از این آسیب پذیری ها و مصالحه ها ضروری است. قبل از اعتماد به یک سرویس با بودجه خود ، یک “بررسی پس زمینه” ساده انجام دهید. برای بررسی سایر کاربران به صورت آنلاین جستجو کنید ، به دنبال هرگونه اطلاعات قابل اثبات در مورد بدهی آنها باشید ، بررسی کنید که آیا صاحبان سرویس شناخته شده اند یا نه ، و حتی پس از آن ، بسیار مراقب باشید که به کدام یک اعتماد دارید.

با استفاده صحیح از نرم افزارهای ضد ویروس ، فایروال ها ، بررسی گواهینامه SSL ، نام دامنه و استفاده از برنامه هایی مانند sandboxes که برنامه ها را جدا می کند و از ایجاد تغییرات در رایانه شما جلوگیری می کند ، می توان مشکلات دیگر مانند فیشینگ و بدافزار را حل کرد. سرانجام ، بهترین راه مطلوب برای محافظت از بیت کوین شما از طریق است سردخانه.  هرگونه بودجه ای که دارید و خیلی زود قصد استفاده از آن را ندارید ، باید در کیف پول سرد نگهداری شود ، بنابراین حتی اگر رایانه شما به خطر بیفتد ، BTC شما ایمن خواهد ماند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me