بی اثر شدن فزاینده بنیاد بیت کوین

نظرات این نویسنده نمایانگر نظرات Coin Brief نیست.

بنیاد بیت کوین توسط بسیاری نماینده اصلی در نظر گرفته می شود بیت کوین. این بنیاد وظیفه دارد مقبولیت جهانی بیت کوین را که شامل کمک به شرکت های بزرگ در پذیرش آن به عنوان پرداخت ، لابی گری برای موضع گیری مطلوب نسبت به ارز دیجیتال و توسعه پروتکل بیت کوین برای تبدیل آن به بهترین سیستم پولی ممکن است ، انجام دهد..

با این حال ، به نظر می رسد که بنیاد بیت کوین در اواخر سال در رسیدن به هدف خود کوتاهی کرده است. در روزهای اولیه ، بنیاد مرکز فعالیت ، هیجان و خوش بینی در مورد توسعه بیت کوین و گسترش پذیرش آن بود. وقتی این بنیاد شروع به بررسی امکان ارسال لابی گر به دولت های مختلف جهان کرد تا قوانین طرفدار بیت کوین را از مجاری قانونی تصویب کنند ، همه این مثبتات تغییر کرد. از آن زمان ، بنیاد درگیر رازداری و دیوان سالاری شد. بیشتر از یک گروه طرفدار بیت کوین به یک مرحله سیاسی تبدیل شده است.

توسط جسی اوون [CC BY-NC-SA 2.0] ، از طریق فلیکرتوسط جسی اوون [CC BY-NC-SA 2.0], از طریق فلیکر

تلاش های بنیاد برای بهبود زیرساخت های بیت کوین به جای درخواست برای پذیرش بیت کوین توسط دولت (که ظاهراً تاکنون موفق نبوده است) چنان راکد شده است که به گفته مایک هیرن ، آنها “زمین متوقف شود.” و “کاملاً تحت کمبود بودجه” قرار گرفته اند. هیرن همچنین گفت که به جز یکی از سه توسعه دهنده ای که در بنیاد بیت کوین کار می کنند ، به دلایل سیاسی کار بر روی کد Bitcoin را متوقف کرده اند. هر بار که یکی از آنها پیشنهاد تغییر پروتکل را می دهد ، از برخی نقاط جامعه با واکنش مواجه می شوند. در حالی که این نتیجه گیری واقعاً قابل تأیید نیست ، من گمان می کنم این بنیاد است که باعث شده ولادیمیر جی ون در لان و کوری رابرتسون تمایلی به کار بر روی کد اصلی بیت کوین نداشته باشند. به دلیل واکنش عمومی در مورد تغییرات پیشنهادی بیت کوین ، بنیاد به احتمال زیاد می خواهد از ایجاد تغییرات اساسی در پروتکل خودداری کند تا آنها بتوانند چهره عمومی خود را حفظ کنند. اما دوباره ، اگر آنها واقعاً از شهرت خود بسیار نگران هستند ، پس چرا بروک پیرس ، شخصی با گذشته ای فوق العاده مشکوک را استخدام می کنند؟ پیرس نه تنها سابقه سایه ای دارد ، بلکه ظاهراً حتی به شغل خود به عنوان یک کار نیز اهمیت نمی دهد هیئت بنیاد بیت کوین عضو.

بنابراین اگر درست باشد که بنیاد بیت کوین چنان نگران سیاست و تصاویر عمومی است که ترجیح داده اند از ایجاد تغییر در پروتکل بیت کوین خودداری کنند (و واقعیت آن است یا خیر واقعاً مهم نیست ، زیرا این یک واقعیت است) توسعه بیت کوین راکد شده است) ، و آنها تاکنون موفق نشده اند که دولتها را در کنار ما قرار دهند ، پس بنیان بیت کوین چه فایده ای دارد؟ چرا حتی وجود دارد و چه چیزی به جامعه بیت کوین کمک می کند؟ من فکر می کنم که افزایش ناکارآمدی بنیاد بیت کوین با تغییر تمرکز آن از توسعه هسته به اقدامات سیاسی ارتباط زیادی دارد. به زبان ساده ، اگر با دولت ها معاشرت کنید ، می خواهید مانند یک دولت رفتار کنید.

بنیاد بیت کوین فقط باید دور شود

در این مرحله ، بنیاد بیت کوین به عنوان ابزاری برای گسترش آگاهی و پذیرش بیت کوین ، تقریباً بی ارزش است. از اواخر این زمان ، بنیاد بیت کوین واقعاً کاری برای انجام هرگونه پیشرفت بیشتر در این پروتکل یا موارد دیگری که می تواند برای جامعه بیت کوین مثبت باشد ، انجام نداده است. Coinbase و BitPay در چند ماه گذشته اقدامات بیشتری را در زمینه پذیرش شرکتهای بزرگ برای پذیرش بیت کوین به عنوان وسیله پرداختی بنیاد انجام داده اند. بعلاوه ، یکی از بزرگترین مشکلاتی که تاکنون با بیت کوین روبرو شده است ، تمرکز استخراج بیت کوین ، مورد توجه بنیاد قرار گرفته است. تمام آنچه آنها در پاسخ به Ghash.io برای دستیابی به 51٪ قدرت هش کردن انجام دادند ، انتشار بود این پست کم وبلاگ توسط گاوین آندرسن. اقدام منافع شخصی بازار آزاد ، بیش از بنیاد بیت کوین برای حل مرکزیت استخراج بیت کوین کار کرده است مسئله. افراد در جامعه بیت کوین گردهم آمدند – مستقل از بنیاد – و معدنچیان را متقاعد کردند که سکوهای خود را به سایر استخرهای استخراج بیت کوین ، به ویژه P2Pool ، استخر استخراج غیرمتمرکز بیت کوین بکشند که در صورت حمله 51 درصدی در معرض حمله نیست. has قدرت هش کردن با این حال ، تنها راه برای دستیابی به یک راه حل واقعا دائمی برای تمرکز استخراج بیت کوین ، اصلاح پروتکل اصلی بیت کوین است تا تمرکز استخراج غیرممکن باشد. اما بنیاد بیت کوین ، سازمانی که مسئولیت توسعه بیت کوین را بر عهده گرفته است ، دیگر روی پروتکل اصلی کار نمی کند!

سیاست و بوروکراسی بنیاد بیت کوین هیچ کاری انجام نمی دهد جز جلب توجه از مسائل واقعی که جامعه باید حل کند ، اگر بخواهیم بیت کوین متوجه شود که کامل است پتانسیل. فعالیتهای شبه بنیادی بنیاد به سادگی بیش از حد پیش رفته است. در واقع ، تا کنون ، در واقع ، آندریاس آنتونوپولوس به طور کامل تمام روابطش را قطع کرد با بنیاد:

توییت 2

جامعه برای پیشرفت در ایجاد اولیه ساتوشی ناکاموتو و گسترش آن در سراسر جهان ، به سیاست ، رازداری و ادعاهای پدوفیل احتیاج ندارد. ما فقط به بودجه کافی برای توسعه دهندگان Bitcoin Core نیاز داریم که مایک هیرن فانوس دریایی امیدوار است که فراهم کند. بعد از اینکه پروتکل بیت کوین را به اندازه کافی بهبود بخشیدیم ، به طوری که بهترین آن باشد ، بازار آزاد به سادگی مسیر خود را طی خواهد کرد و بیت کوین توسط شهروندان جهان به عنوان مطلوب ترین سیستم پولی انتخاب می شود.

گمان می رود بیت کوین فرار از رخوت و بدبینی دولت است. اجازه ندهید بنیاد بیت کوین آن را به همان موارد مشابه تبدیل کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me