چگونه از کیف پول بیت کوین خود محافظت کنیم

ku-xlarge

از آنجا که راه دیگری برای پرداخت و استفاده از بیت کوین وجود ندارد ، ما همچنین می توانیم راه هایی برای محافظت از کیف پول خود پیدا کنیم: کیف پول. امنیت این ابزار دیجیتالی خصوصاً از زمان رونق بیت کوین بوده است, نگرانی اصلی جامعه توسعه ارزهای رمزنگاری شده.

باید بدانید که اگر به طور اتفاقی کیف پول یا رمز ورود خود را گم کنید ، بازیابی آن بسیار دشوار است. همچنین ، اگر سارقی به کیف پول یا رمز ورود شما دسترسی پیدا کند و بیت کوین های شما را بدزدد ، راهی برای بازیابی پول شما وجود ندارد. به همین دلیل و سایر مشکلات فائق آمده ، در چهار سال گذشته پیشرفت بزرگی حاصل شده است ، اما هنوز کارهای زیادی برای انجام داریم.

می توانید از برخی خطرات جلوگیری کنید ، اما یک اشتباه می تواند تمام سخت کوشی شما را از بین ببرد. بیایید برخی از موارد اخیر تلفات و سرقت ها را مرور کنیم و بررسی کنیم که راه حل های ممکن برای محافظت از ارز دیجیتال شما چیست.

1. 25.000 BTC به سرقت رفته است

در ژوئن 2011 ، عضو Bitcointalk معروف به “allinvain” مقدار حیرت انگیز 25.000 BTC ، همان 500.000 دلار در آن زمان را از دست داد! سارق ، یک متجاوز ناشناخته ، به طریقی مستقیماً به رایانه و کیف پول خود دسترسی پیدا کرد و بیت کوین را دزدید ، با استفاده از یکی از این دو روش: یا او از خود رایانه “allinvain” معامله ای انجام داد یا فقط پرونده wallet.dat را بارگذاری کرد و آن را خالی کرد کامپیوتر خودش “allinvain” در این مورد چه کاری می توانست انجام دهد؟ او می توانست کیف پول خود را رمزنگاری کند ، اما در سال 2011 این فرآیند مانند اکنون ساده نبود.

2. 7.000 BTC از دست داده است

دو سال پیش ، Stefan Thomas ، توسعه دهنده Bitcoin ، سه نسخه پشتیبان از کیف پول خود داشت – در یک حافظه USB رمزگذاری شده ، یک حساب Dropbox و همچنین در یک Virtualbox – و حتی همه اینها نمی تواند به او کمک کند. چرا؟ زیرا او دو مورد از این نسخه های پشتیبان را پاک کرده و رمز ورود سوم را فراموش کرده و برای همیشه 7.000 BTC را از دست داده است! در آن زمان 125000 دلار بود.

3. 2 BTC گرفته شده توسط برنامه جاوا

مقتول داستان خود را تعریف کرد اینجا: “شب گذشته ، حدود ساعت 9 شب PDT ، روی پیوندی کلیک کردم تا به CoinChat.freetzi.com بروم و از من خواسته شد که جاوا را اجرا کنم. من این کار را کردم (فکر می کردم این چتوم قانونی است) و هیچ اتفاقی نیفتاد. پنجره را بستم و به آن فکر نکردم. من کیف پول Bitcoin-qt خود را تقریباً 14 دقیقه بعد باز کردم و معامله ای را که تأیید نکردم دیدم به کیف پول 1Es3QVvKN1qA2p6me7jLCVMZpQXVXWPNTC ، تقریباً برای کل کیف پولم (2.07 BTC) ”، در آن زمان چیزی در حدود 300 دلار مراجعه کردم. و این سکه رمزگذاری شد! اما مهاجم راهی در این مورد پیدا کرد: برنامه جاوا که قربانی باز کرده بود نیز مجوزهای بیشتری خواسته بود و این راز است. همانطور که قربانی موافقت کرد ، او به یک برنامه مخرب دسترسی پیدا کرد که قادر بود تمام کلیدهای او را بخواند. سپس ، برنامه منتظر ماند تا او رمزعبور کیف پول خود را تایپ کند و آن را ضبط کند ، کیف پول را رمزگشایی و تخلیه کند.

4. 160 BTC گرفته شده از کیف پول Blockchain.info

یک کاربر blockchain.info بیت کوین خود را که حدود 160 مورد از آن به ارزش 20.000 دلار است ، به دلیل حمله ناشناس از دست داد. کاربر از راه دور بی توجه نبود ، زیرا می گوید: «من از سرویس کیف پول blockchain.info برای مدیریت آن آدرس استفاده می کنم. گذرواژه من یک گذرواژه 18 نویسه تصادفی با علائم نگارشی ، بزرگ / کوچک و غیره بود. من احراز هویت دو عاملی با Google Authenticator روشن و رمز دوم در حساب داشتم که دارای 8 کاراکتر تصادفی بود. ” همانطور که مشاهده می کنید بسیاری از اقدامات امنیتی. با این حال ، مشکل در برنامه موبایل blockchain.info بود. مسئله این است که ، در دسک تاپ ، blockchain.info کیف پول کاربران را دو بار رمزگذاری می کند: کیف پول با رمز اصلی و کلیدهای شخصی با رمز دوم اختیاری. اما ، در تلفن همراه این اتفاق نمی افتد و فقط از لایه دوم رمزگذاری استفاده می شود. این معمولاً در تنظیمات Android مشکلی ندارد ، اما تلفن هوشمند این کاربر ریشه دوانده است ، که به کاربر اجازه می دهد برخی از برنامه های قدرتمند را به کار گیرد ، اما همچنین با اکوسیستم Android نیز سازگار است. با رفتن به این روش ، هر برنامه ای می توانست به مهاجم کمک کند و رمزعبور دوم 8 کاراکتر را راحت کند.

bitcoinEncryptWallet01

بنابراین ، پس از خواندن این مقاله ، اقدامات امنیتی احتمالی که می توانیم برای کیف پول خود اعمال کنیم چیست؟ همانطور که مشاهده کردید ، هر حمله به عنوان یک راز حفاظت خاص است ، اما اقدامات اصلی که می توانید انجام دهید اقدامات زیر است: رمزگذاری کیف پول را روشن کنید ، از احراز هویت دو عاملی استفاده کنید (Google Authenticator گزینه خوبی است) و کلیدهای API را که بدون اجازه شما ایجاد شده اند بررسی کنید, به برنامه های غیرقابل اعتماد اجازه بیش از حد ندهید و پشتیبان گیری بیشتری ایجاد کنید و مرتباً آنها را چک کنید.

و سپس ، یک استراتژی مناسب دیگر نیز وجود دارد: از چندین لایه امنیتی استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که با یک حمله نمی تواند همه پول شما را از بین ببرد. می توانید یک سرویس امنیتی آنلاین ابتدایی فراهم کنید که چندین لایه دفاعی را فراهم می کند ، برخی از امنیت اساسی رایانه را تمرین کنید (این بدان معناست که از بارگیری یا اجرای برنامه ها از منابع نامعتبر خودداری کنید و از جاوا آگاه باشید) ، کیف پول جداگانه برای خرید و پس انداز خود نگه دارید یا به دنبال دو یا سه طرح بروید ، یک روش نسبتاً معمول برای کاهش خطرات.

یا همیشه می توانید منتظر اختصاصی باشید کیف پول USB سخت افزاری که به زودی ارائه می شود ، یک کوچک رایانه بسیار امن برای انجام معاملات بیت کوین ارائه می دهد که می توانید در کیف پول خود حمل کنید.

از طریق bitcoinmagazine.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me