چگونه ارز دیجیتال می تواند کشاورزان را در آفریقا فعال کند؟

فناوری ارز دیجیتال به عنوان درمانی برای شکستهای قابل درک سیستم مالی کنونی ظهور کرده است. ویژگی منحصر به فرد فناوری ارز دیجیتال مانند موج دار شدن شبکه, بیت کوین, یا هر فناوری مبتنی بر بلاکچین در ماهیت غیرمتمرکز ، کم هزینه ، فوری و جهانی آنها نهفته است. مرزهای جغرافیایی برای این شبکه ها قابل تشخیص نیستند ، بنابراین آنها مالیات جهانی ، پرداخت ها ، معاملات ، تسویه حساب ها و موارد دیگر را روان می کنند.

میلیون ها آفریقایی وجود دارد که به طور مستقیم و غیرمستقیم از سیستم ها و شبکه های پرداخت بین المللی ناکارآمد موجود رنج می برند. این شبکه ها حواله های دریافتی ، درآمد صادراتی ، پرداخت نیروی کار خارجی ، کمک های مالی و سرمایه گذاری مستقیم خارجی را در برگرفته اند. ورودی پول به اقتصاد آفریقا که به شبکه های پرداخت بین المللی نامطلوب متکی هستند.

پرداخت های بین مرزی بین المللی برای آفریقا چقدر ارزشمند است?

واقعیت: اقتصاد کشورهای آفریقایی در حال حاضر صادرات محور است و صادرات اکثریت قریب به اتفاق مردم را پشتیبانی می کند.

ارقام صادرات از سال 2012: کنیا 6 میلیارد دلار تانزانیا 6 میلیارد دلار اوگاندا 2 میلیارد دلار

اقتصاد آفریقای شرقی بسیار وابسته به ورودی حاصل از صادرات کالاهای خام کشاورزی و معدنی است: چای ، قهوه ، گلهای باغبانی & سبزیجات و کالاها.

درآمد یک کشور در شرق آفریقا ، کنیا ، از طریق: چای (1.42 میلیارد دلار) ، قهوه (250 میلیون دلار) ، گل های تازه & سبزیجات (1.4 میلیارد دلار) ، حواله (1.29 میلیارد دلار) و گردشگری (1 میلیارد دلار). کشاورزی 27٪ از تولید ناخالص داخلی کنیا را تشکیل می دهد ، 60٪ نیروی کار کنیا را به کار می گیرد و 50٪ درآمد صادراتی کنیا را به خود اختصاص می دهد. به گفته هیئت چای کنیا “بیش از نیم میلیون کشاورز چای خرده مالک وجود دارد.”

شبکه پرداخت فعلی کهنه و تبعیض آمیز است. متأسفانه کشورهای آفریقایی به پرداخت های حاصل از روابط تجاری با اروپا ، ایالات متحده ، خاورمیانه و آمریکای لاتین متکی هستند. در نتیجه حذف مستقیم از شبکه پرداخت گسترده تر ، پرداخت ها در زنجیره طولانی شبکه های بانکی خبرنگار با اصطکاک روبرو می شوند که پرداخت های ورودی از طریق هزینه های معاملاتی ، کارمزد ها ، هزینه های تبدیل ، هزینه های ارز ، هزینه های خبرنگار و تأخیرهای بانکی خبرنگار را از بین می برند. در انتهای این زنجیره ، کشاورزان سخت کوش آفریقایی قرار دارند که بیشترین فشار را برای سیستم ناکارآمد پرداخت.

معمولاً بانک شما نمی تواند هزینه انتقال را به شما بگوید (هزینه های بانک های خبرنگار از انتقال چه میزان کسر می کند. شرایط خدمات و راهنمای تعرفه با اصطلاحات قانونی مبهم است. برخی از بانک های اروپایی با چندین بانک خبرنگار زنجیره ای کار می کنند ، بنابراین ، هر بانک در این زنجیره هزینه های خبرنگار را می گیرد

فیصل خان ، کارشناس پرداخت ، پیشنهاد می کند شبکه بین المللی پرداخت سیم برای رفع اختلال ارز دیجیتال ، به ویژه برای کشورهای در حال توسعه ، رسیده است. اصطکاک انتقال پول مرزی از یک کشور به کشور دیگر ، از طریق بانک های خبرنگار ، 6-7 off از بودجه واقعی وارد شده به بخش های آفریقا را کاهش می دهد.

توسط تجزیه و تحلیل GlenBrookتوسط تجزیه و تحلیل GlenBrook

چرا پرداخت های بین المللی در این قسمت از جهان بسیار سرسام آور است?

سیستم های پرداخت در مناطق مختلف متفاوت است و ارتباط بین این شبکه ها به زیرساخت ها ، استانداردها ، توافقات و اعتماد بستگی دارد. ایالات متحده محل ذخیره ارزی جهان و خانه بانک های خبرنگار در مسیرهای پرداخت بین المللی است. چیپس & Fedwire سیستم های پرداخت / پیام رسانی در ایالات متحده هستند. SWIFT ، یک سیستم پیام رسانی پرداخت مالی ، فرامرزی کار می کند.

تجارت درون آفریقایی & تجارت از نبود سیستم سیم مشترک پرداخت در کل قاره رنج می برد. شرق ، غرب ، مرکز و آفریقای جنوبی دارای سیستم های پرداخت جداگانه ای هستند – که به هم پیوسته نیستند. دو کشور آفریقایی که با یکدیگر معامله می کنند از بانک (ها) خبرنگار شخص ثالث در ایالات متحده و بانک خبرنگار داخلی / محلی دیگری استفاده می کنند. یک سوئیفت کاغذ سفید به درستی مشکل را توصیف کرد

پرداخت های مرزی در داخل آفریقا و بین آفریقا و سایر کشورهای جهان به سمت استفاده از دلار آمریکا و تسویه حساب USD از طریق بانک های آمریکای شمالی متمایل است. هزینه معاملات حداقل تا حدی بالا است زیرا بخش عمده ای از فرآیندهای تسویه حساب در آفریقا شامل بانک های خارج از آفریقا می شود.

بانک سهام ، دومین وام دهنده بزرگ کنیا از نظر ارزش بازار ، با 11 بانک مختلف با 5 بانک خبرنگار در 5 کشور مختلف رابطه برقرار می کند.

توسط pesa_Africaتوسط pesa_Africa

بانک محلی آلیس – بانک خبرنگار محلی آلیس – بانک خبرنگار ایالات متحده – بانک خبرنگار محلی باب – بانک بانک

سپس مقاله سفید SWIFT پیشنهاد شده و راه حل هایی برای این چالش ارائه شده است

با توجه به حضور حداقل 800 م financialسسه مالی تجاری در آفریقا ، گام بعدی کمک به بانک ها ، به ویژه بانک های داخلی ، توانایی تبدیل شدن به بانک های تأیید کننده و متناظر است تا بتوانیم هزینه های خود را کاهش دهیم..

بیت کوین یا ارز دیجیتال دیگر در کجا جای می گیرد?

امروزه ، فناوری نوآورانه ارز دیجیتال مانند شبکه های Ripple و Bitcoin می تواند به طور گسترده ای بر ساختارهای موجود برای کشورهای آفریقایی که از شبکه پرداخت بین المللی خارج شده اند ، تأثیر بگذارد. با استفاده از مقیاس پذیری جهانی کم هزینه و سرعت معاملات فوری شبکه Ripple – انتقال از هر کجا به طور خودکار کارآمد تر است. پرداخت های مقصد آفریقای شرقی ممکن است یک ساعت طول بکشد ، این کار با یک هزینه ثابت و شفاف از پیش تعیین شده انجام می شود. بیت کوین بلاکچین یک شبکه جهانی نظیر به نظیر است. با مجموعه ای مناسب از خدمات که در اطراف آن ساخته شده است ، انتقال پرداخت چند لایه می تواند با پرداخت هزینه ثابت به شدت در عرض 12 ساعت کاهش یابد. کارشناسان پرداخت به طور گسترده ظرفیت بالقوه زنجیره بلوک برای یک شبکه پرداخت جهانی را تأیید می کنند. در حال حاضر ، برخی از بهترین ذهن ها بر روی بلاکچین کار می کنند.

فرصتی برای بیت کوین ، فناوری ارز دیجیتال ، فین تک و انتقال دهنده های پول

چالش های ارائه شده فرصتی منحصر به فرد برای فناوری ارز دیجیتال برای معرفی شفاف ، سریع تر ، مستقیم ، قابل اطمینان و کم هزینه خدمات پرداخت در سراسر B2B (تجارت به تجارت) ، B2C (تجارت به مصرف کننده) و P2P (نظیر به نظیر) پرداخت های مرزی است. مقررات مطلوب فناوری مالی (FinTech) و Digital Currency tech این امکان را به شما می دهد که استارت آپ های فرستنده پول وارد برخی از این چالش ها شوند. در اظهار نظرهای اخیر ، جورج آزبورن ، وزیر خزانه داری انگلیس ، به گرمی درباره FinTech ، ارز دیجیتال و ارزهای مجازی در انگلستان صحبت کرد. اظهارات وی به خوبی نشان دهنده فرصت های انتقال دهنده پول در این راهرو است. از صنعت 1.2 میلیارد دلاری حواله در کنیا ، 51٪ از ایالات متحده و کانادا ناشی می شود ، در حالی که 25٪ از انگلیس سرچشمه می گیرد. فعال کردن مقررات در اینجا انتقال پول ارز دیجیتال را به گزینه ای مناسب برای مشاغل و مصرف کنندگان قبلی بدبین تبدیل می کند.

از آنجا که فرستنده های پول ارتباطات حسابی با مشتریان خود ندارند ، بنابراین به غیر از دستورالعمل های انتقال وجوه و سفر و شرایط CTR ، ملزم به شناسایی و تأیید مشتری نیستند. – FinCen

در معاملاتي مانند صادرات محصولات كشاورزي از شرق آفريقا ، پرداخت كنندگان و پرداخت كنندگان در هر دو طرف مشخصاً مشخص هستند. مقررات KYC ، KYCC ، AML و CFT می توانند رعایت شوند در حالی که هنوز پیشنهادهای کم هزینه ارائه می شوند. استارت آپ های ارز دیجیتال مانند BitPesa (در آفریقای شرقی) می توانند از همان کانال استفاده شده برای حواله های ارز دیجیتال برای انتقال در سایر انواع جریان های پول انگلیس که به آفریقای شرقی هدایت می شوند ، استفاده کنند. تحولات در اکوسیستم بیت کوین و ارز دیجیتال برای امکان پذیر ساختن آن بسیار مهم است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me