راهنمای استخراج Zcash برای مبتدیان

راهنمای استخراج Zcash برای مبتدیان

آخرین به روز رسانی: 14/1/21

استخراج Zcash می تواند گزینه خوبی برای کسب درآمد با استفاده از پردازنده گرافیکی شما باشد. تمام آنچه شما نیاز دارید یک پردازنده گرافیکی Nvidia است و شما باید کار خوبی انجام دهید. در این راهنما ، من به طور کلی Zcash Mining را توضیح می دهم و همچنین یک آموزش گام به گام نحوه استخراج.

خلاصه استخراج Zcash

کل مراحل باید کمتر از 20 دقیقه طول بکشد ، فقط این مراحل را دنبال کنید:

شروع کار با استخراج Zcash نسبتاً ساده است. نیازی به بارگیری کامل بلاکچین Zcash یا مدیریت ماینرهای خط فرمان فنی با دستورالعمل های دستی نیست.

برای هدف این راهنما ، من می خواهم یک راهنمای دقیق در مورد راه اندازی و استفاده از Nvidia EWBF Miner بسیار محبوب انجام دهم. اگر کارت های AMD دارید ، استخراج Ethereum احتمالاً گزینه سودآورتر است.

خلاصه این استخراج Zcash است. اگر می خواهید بررسی دقیق تری از روند استخراج داشته باشید ، به خواندن ادامه دهید. در اینجا آنچه را که من پوشش خواهم داد:

خواندن را دوست ندارید؟ در عوض راهنمای فیلم ما را تماشا کنید

به روزرسانی مهم: استخراج کننده EWBF که من در فیلم از آن استفاده می کنم دیگر به روز نشده و عملکرد محدودی دارد. برای راهنمایی در مورد نحوه بارگیری و نصب آخرین نسخه Miner ، دنبال کنید این لینک

1. بررسی اجمالی استخراج Zcash

اول – قبل از اینکه وارد مراحل استخراج Zcash شوید ، پیشنهاد می کنم ابتدا با راهنمای ما در مورد Zcash شروع کنید. اگر از قبل می دانید Zcash چیست ، بیایید در شبکه Zcash’s بیشتر بدانیم..

Zcash VS Bitcoin

Zcash از الگوریتم هش کردن متفاوتی نسبت به بیت کوین به نام Equihash استفاده می کند ، و این باعث می شود آن را با سخت افزار استخراج ویژه (ASIC) توسعه یافته برای استخراج بیت کوین ناسازگار است. Equihash برای مقاومت در برابر توسعه ASIC های استخراج Zcash طراحی شده است. درعوض ، برای عموم کاوی GPU عمداً مناسب است.

Zcash همچنین از بیت کوین متفاوت است زیرا دارای یک پروتکل حریم خصوصی داخلی به نام zk-SNARKS است ، که به منظور ایجاد آن به عنوان رمزگذار برتر مبتنی بر حریم خصوصی در بازار (رقابت با سایر سکه های حریم خصوصی مانند Dash و Monero) طراحی شده است..

سرانجام ، Zcash یک زمان بلوک 1.25 دقیقه ای دارد ، در مقایسه با بلوک های 10 دقیقه ای Bitcoin, و جایزه بلوکی 6.25 سکه در هر بلوک حل شده تولید می کند.

Zcash Hashrate ، دشواری و قیمت

اشتراک کل شبکه Zcash از زمان راه اندازی در اواخر سال 2016 به طور کلی در حال افزایش است.

افزایش کل شبکه هاشرات نشان دهنده میزان سخت افزار اختصاص یافته به استخراج Zcash است. بنابراین ، چگونه این افزایش در استخراج سریعتر بلوک ها منعکس نمی شود تا میانگین زمان بلوک 1.25 دقیقه کاهش یابد?

جواب؟ دشواری.

مشابه استخراج بیت کوین ، با تنظیم خودکار مشکل محاسباتی حل یک بلوک ، بلاکچین Zcash قادر است فواصل 1.25 دقیقه ای را حفظ کند. همانطور که در این نمودار مشاهده می شود از بخشهای بیتی, دشواری از نزدیک ردیابی هش ریت:

دشواری هاشرات VS


2. دلایل استخراج Zcash

 • Zcash به راحتی با بیت کوین (BTC) معامله می شود ، بنابراین می تواند یک روش ارزان برای ایجاد آرام آرام موقعیت نگهداری در بیت کوین باشد.
 • از آنجا که BTC به راحتی با پول نقد قابل تعویض است ، استخراج ZEC می تواند روش خوبی برای پر کردن غیرمستقیم حساب بانکی شما یا کسب پول نقد باشد. ZEC همچنین می تواند به طور مستقیم در برخی از صرافی های بزرگ فروخته شود.
 • استخراج از معادن می تواند بلیط ارزان ورود به بازارهای Zcash باشد که به دلیل نوسانات زیاد مورد علاقه معامله گران هستند. اگر تاجر خوب و / یا خوش شانس هستید ، می توانید سود خود را به حداکثر برسانید.
 • از زمان ورود ZEC به بازار ، یکی از گرانترین آلت کوین های بازار بوده است که در ژوئن 2017 به بیش از 400 دلار رسیده است.
 • استخراج می تواند یک روش عالی برای یارانه خرید یک پردازنده گرافیکی پیشرفته جدید باشد (یا دو یا سه …).
 • سرانجام ، ایجاد یک موقعیت بزرگ ZEC از طریق استخراج ممکن است به شما این امکان را بدهد که در آینده با خطر کمتری نسبت به آنچه فقط با خرید ZEC مواجه هستید ، از افزایش قیمت استفاده کنید.

بیایید این ایده آخر را کمی بیشتر بشکنیم.

استخراج و نگهداری رمزنگاری مشابه ضرب المثل قدیمی خرید کم و گران فروشی است. با این حال بیشتر خریداران نمی دانند چگونه تجزیه و تحلیل فنی انجام دهند ، بنابراین در زمان های اشتباه خرید و فروش می کنند.

آنها در طی افزایش قیمت های سهمی ، قیمت بالایی را خریداری می کنند و در حین انجام اصلاحات قیمت طبیعی در ادامه روند صعودی ، می فروشند.

خرید دنده و ارز رمزنگاری شده با آن به شما امکان می دهد دارایی درآمدزا در خود چرخ دنده داشته باشید ، ارزش فروش مجدد بازار پس از فروش بسیار خوب نگه داشته شود.

اجازه دادن به وسایل خود برای کسب درآمد و فروش آن هنگام رسیدن به هدف می تواند به شما این امکان را بدهد که تقریباً تمام پول خود را به چرخ دنده بازگردانید و رمزنگاری تولید شده به عنوان سود را به جیب بزنید.

3. محاسبه سودآوری استخراج Zcash

اکنون که درک واضح تری از زنجیره بلوک Zcash و مفاهیم مهمی مانند مشکل دارید ، می توانید برخی محاسبات اقتصادی را انجام دهید.

برای این کار ، ما یک ماشین حساب سودآوری استخراج Zcash ایجاد کردیم ، بنابراین تقریباً آسان است.

عامل دشواری
نرخ هش

نرخ ارز ZEC / USD
پاداش ZEC / Block
هزینه های استخر
هزینه سخت افزار (دلار آمریکا)
قدرت (وات)
هزینه برق (USD / kWh)

درآمد خالص در ZEC:
هزینه استخر در ZEC:
درآمد پس از دریافت هزینه در ZEC:
درآمد به دلار آمریکا:
هزینه برق به دلار آمریکا:
درآمد پس از هزینه برق به دلار آمریکا:
درآمد پس از هزینه سخت افزار به دلار آمریکا:

مطابق این دستورالعمل ها ، فقط داده ها را در ماشین حساب زیر پر کنید:

ضریب دشواری و نرخ ZEC / USD: این قسمت ها به صورت خودکار به روز می شوند. اگر می خواهید سناریوها را شبیه سازی کنید ، می توانید مقادیر خود را به صورت دستی وارد کنید.

هاشرات و پاور (وات): استفاده کنید این جدول برای یافتن پارامترها بر اساس مدل و مدل GPU خود. مطمئن شوید که اندازه گیری هش ریت بین جدول و ماشین حساب یعنی MH / s ، KH / s و غیره یکسان است.

هزینه استخر٪ (اختیاری): اگر از طریق استخر استخراج استخراج می کنید ، هزینه های استخراج خود را وارد کنید (معمولاً حدود 1٪ اجرا می شود) اگر در حال استخراج انفرادی هستید این قسمت را خالی بگذارید (توصیه نمی شود).

هزینه سخت افزار (دلار آمریکا): مبلغی را که برای پردازنده گرافیکی خود و سایر تجهیزات استخراج پرداخت کرده اید (یا در شرف پرداخت) در اینجا قرار دهید.

هزینه برق (USD / kWh): همانطور که در قبض آب و برق شما نشان داده شده است ، قیمت برق خود را وارد کنید. شما می توانید استفاده کنید این لیست برای ایالات متحده آمریکا یا این لیست برای جاهای دیگر دنیا.

هنگام وارد کردن مقادیر ، بازده سودآوری در زیر ماشین حساب ظاهر می شود:

خروجی ماشین حساب zcash mmining

* در این مثال من از پردازنده گرافیکی 1080Ti با هزینه برق مسکونی 20 سنت در هر کیلووات ساعت با هزینه استخر استخراج 1٪ استفاده کردم. همانطور که در این مثال مشاهده می شود ، این تنظیم باعث از دست دادن پول من می شود ، حتی پس از یک سال استخراج

همچنین به یاد داشته باشید که ممکن است لازم باشد برای راه اندازی سخت افزار خود یک واحد منبع تغذیه (PSU) جدید خریداری کنید ، بسته به تنظیمات مورد نظر. اگرچه یک PSU با کارایی الکتریکی ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد ، اما در طولانی مدت در هزینه های برق نیز صرفه جویی می کند.

حتی مهمتر از آن ، یادآوری این نکته ضروری است که دشواری و قیمت متغیر هستند. به این معنی که آنها می توانند و احتمالاً با گذشت زمان ، احتمالاً به طور چشمگیری تغییر خواهند کرد. به عبارت دیگر ، امتیاز سودآوری که می گیرید فقط برای لحظه فعلی محاسبه صادق است.


4. سخت افزار استخراج Zcash

کار خود را با مطالعه راهنمای سخت افزاری استخراج Zcash برای لیست کاملی از استخراج کنندگان موجود آغاز کنید.

آزمایش با انتخاب های مختلف GPU در ماشین حساب به شما کمک می کند کارت را با بهترین قیمت به کار بگیرید تا ترکیب مصرف برق (به صورت MH / s برای واحد پول بیان می شود).

وقتی صحبت از اینکه کدام کارت GPU را انتخاب می کنید ، انویدیا اولین انتخاب شما خواهد بود. لازم به ذکر است که در حالی که کارتهای AMD برای اهداف استخراج Ethereum از کارتهای Nvidia عملکرد بهتری دارند ، اما در مورد استخراج Zcash در الگوریتم Equihash با استفاده از EWBF Miner ، Nvidia یک مزیت آشکار دارد..

هر کدام از کارت ها را انتخاب کنید ، باید حداقل 1 گیگابایت RAM داشته باشد ، در غیر اینصورت نمی تواند Zcash را به درستی استخراج کند. دلیل آن این است که EWBF از پردازنده های گرافیکی فقط با 1 گیگابایت رم پشتیبانی می کند ، در مقایسه با نیاز 3 گیگابایتی Ethereum (این تصحیحی از ویدیو است که در آن می گویم حداقل RAM 3 گیگابایت است).

5. راهنمای گام به گام Mining Zcash در رایانه شخصی (ویندوز)

مرحله 1 – درایورهای کارت ویدیو را نصب کنید

بسته به کارت (گرافیک) کارت گرافیکی که دارید ، دستورالعمل های نصب درایور زیر ، Nvidia یا AMD را دنبال کنید:

پردازنده های گرافیکی انویدیا: برای دریافت جدیدترین درایورهای Nvidia GeForce ، به آدرس زیر بروید https://www.geforce.com/drivers. اطلاعات کارت خود را وارد کنید و روی “شروع جستجو” کلیک کنید. نسخه فعلی را از نتایج بارگیری کنید.

پردازنده های گرافیکی AMD: قابل اعتماد و متخصص https://www.amd.com/fa/support. مدل GPU خود را وارد کنید و روی “ارسال” کلیک کنید. به سیستم عامل خود بروید و روی دکمه “بارگیری” کلیک کنید تا آخرین نسخه درایور را دریافت کنید.

متناوباً ، می توانید از نسخه های قدیمی درایور استفاده کنید که معروف هستند به خوبی با ماینر کار می کنند. برای این کار ، “بارگیری درایورهای قبلی” را انتخاب کنید & نرم افزار “در سمت راست و بسته به کارت خود نسخه درایور را انتخاب کنید:

 • R9 و بالاتر: از 15.12 استفاده کنید
 • سری RX 400: از 16.9.2 یا 16.10.3 استفاده کنید
 • RX 500 Series: از جدیدترین درایور استفاده کنید

مراحل نصب درایور را ادامه دهید و پس از اتمام راه اندازی مجدد کنید. برای تأیید نصب خود این مراحل را دنبال کنید:

 • به «مدیر دستگاه» بروید (آن را در نوار جستجوی ویندوز جستجو کنید)
 • GPU خود را در بخش “Display adapters” پیدا کنید
 • آنها باید به این شکل باشند (اطمینان حاصل کنید که هیچ علامت هشدار دهنده در کنار خود ندارند):

مدیریت دستگاه

نکته عیب یابی: اگر چندین پردازنده گرافیکی دارید ، می توانید همه آنها را همزمان نصب کنید ، یا این کار را یکی یکی انجام دهید. با توجه به تجربه من ، هر دو روش کار می کنند ، بنابراین پیشنهاد می کنم برای صرفه جویی در وقت شروع به نصب همزمان همه آنها کنید.

اگر به مشکلی برخوردید (به عنوان مثال یک علامت هشدار دریافت کنید) ، درایورها را حذف کنید و یکی یکی آنها را نصب کنید. برای حذف صحیح درایورها ، از برنامه DDU (Display Driver Uninstaller) استفاده کنید Guru3d.com برای پاک کردن همه چیز فقط پس از حذف درایورهای خود ، از ابتدا شروع کنید.

مرحله 2 – آدرس کیف پول Zcash را دریافت کنید

قبل از راه اندازی ماینر ، باید آدرس کیف پول Zcash داشته باشید. این بسیار مهم است زیرا سکه هایی که قصد استخراج آنها را دارید باید دارای یک آدرس برای ارسال باشند. گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد ، با این حال ، اگر توانایی تهیه آن را دارید ، همیشه توصیه می کنم از کیف پول سخت افزاری استفاده کنید.

برای توضیحات بیشتر در مورد انواع کیف پول و بررسی کیف پول های اختصاصی Zcash ، راهنمای کیف پول ما را اینجا بخوانید.

مرحله 3 – EWBF Zcash Miner را بارگیری کنید

مرحله بعدی بارگیری فایل برنامه استخراج EWBF.

مهم: فقط استخراج کنندگان را از موضوعات رسمی در BitcoinTalk بارگیری کنید! برخی ماینرها در گذشته به عنوان بردار حمله مورد استفاده قرار می گرفته اند.

اگر به پایین پیمایش کنید ، چند گزینه بارگیری مختلف مشاهده خواهید کرد. ما می خواهیم از لینک دانلود Mega برای Windows miner استفاده کنیم.

جدیدترین نسخه ماینر را پیدا کرده و فایل zip را بارگیری کنید. پس از بارگیری ، آن را در دسک تاپ خود استخراج کنید تا بتوانید آن را اجرا کنید. مکان پوشه را بخاطر بسپارید ، ما به زودی به آن نیاز خواهیم داشت,

توجه داشته باشید که هنگام بارگیری فایلهای استخراج کننده مستقل ، ممکن است ویندوز هشداری را ارائه دهد. اگر از لینک های دانلود رسمی EWBF استفاده کرده اید ، می توانید این را نادیده بگیرید.

مرحله 4 – تنظیمات ویندوز را بهینه کنید

برخی از تنظیمات باید در ویندوز اصلاح شوند تا شما را برای استخراج آماده کنند:

اول ، شما می خواهید از رفتن کامپیوتر به حالت خواب جلوگیری کنید ، زیرا این کار استخراج شما را قطع می کند. برای انجام این کار ، به تنظیمات Windows Power بروید و خاموش کردن / خواب را روی “Never” تنظیم کنید.

بعد ، فایل صفحه سیستم خود را اصلاح کرده و به صورت دستی با استفاده از آن روی 16384 مگابایت (16 گیگابایت) تنظیم کنید این راهنما.

به روزرسانی خودکار ویندوز خود را در نظر بگیرید ، زیرا این امر همچنین می تواند در استخراج و تنظیمات شما تداخل ایجاد کند. برای این کار کافیست روی نماد ویندوز> تنظیمات به روزرسانی ویندوز> گزینه های پیشرفته کلیک کنید و به روزرسانی های خودکار را خاموش کنید.

این مرحله اختیاری است و می توانید آنها را روشن بگذارید ، فقط به یاد داشته باشید که همیشه نمی توان آنها را پیش بینی کرد و برخی سیستم شما را دوباره راه اندازی می کنند و در نتیجه کار ماینر شما متوقف می شود.

اگر Windows Defender یا برنامه ضد ویروس دیگری را اجرا می کنید ، یک استثنا به آن اضافه کنید تا کل پوشه EWBF را پرچم گذاری نکند..

مرحله 5 – به استخر استخراج بپیوندید

اکنون آماده پیکربندی ماینر خود برای پیوستن به استخر استخراج هستید. توجه داشته باشید که می توانید از ماینر خود برای استخراج انفرادی نیز استفاده کنید ، با این وجود بعید است که Zcash برای شما ایجاد کند مگر اینکه انباری پر از GPU داشته باشید.

ابتدا باید استخر استخراج Zcash را انتخاب کنید. در این مثال من استفاده می کنم فلایپول, استخرهای زیادی برای انتخاب وجود دارد. صرف نظر از استخری که انتخاب می کنید ، صفحه اصلی یا بخش راهنمای آن احتمالاً شامل دستورالعمل هایی در مورد نحوه عضویت و استخراج با استفاده از محبوب EWBF Miner است.

به روز رسانی مهم: استخراج کننده EWBF که در پست استفاده می کنم دیگر به روز نشده و عملکرد محدودی دارد. برای راهنمایی در مورد نحوه بارگیری و نصب آخرین نسخه Miner ، دنبال کنید این لینک.

به zcash.flypool.org بروید, در آنجا بخشی به نام Windows – Nvidia را مشاهده خواهید کرد. EWBF Miner در این بخش اول است. همانطور که در زیر نشان داده شده است ، باید نمونه اسکریپت miner را کپی کنید:

عکس خفاش

ما می خواهیم این رشته را در پرونده flypool bat داخل پوشه EWBF Miner که قبلا استخراج کردیم ، جایگذاری کنیم. پرونده bat یک فایل دسته ای است که دستورات مربوط به اجرای برنامه miner را می دهد.

پوشه EWBF را که قبلاً استخراج کرده اید پیدا کنید ، روی “flypool.bat” راست کلیک کرده و “ویرایش” را بزنید. آنچه را که از وب سایت flypool کپی کرده اید جای گذاری کنید.

من قصد دارم سرور خود را به جای “eu1” به “us1” به روز کنم و همچنین در پایان زبان “—Cuda_devices” را حذف می کنم.

این زبان در صورتی استفاده می شود که می خواهید استخراج را فقط برای دستگاه های خاصی تعیین کنید (به عنوان مثال ، اگر می خواهید با یک GPU بازی کنید و با دو مورد دیگر بازی کنید). اگر می خواهید با همه دستگاه ها استخراج کنید ، می توانید نام —cuda_devices را حذف کنید.

بعد ، آدرس کیف پول Zcash خود را کپی کنید. برای انجام این کار ، آدرس کیف پول Zcash خود را درون پرونده bat قرار دهید (در مثال بالا آدرسی را که با “t” شروع می شود و با “DX” پایان می یابد جایگزین کنید). همچنین می توانید نام کارگر را تغییر دهید. در این حالت .rig1 است ، اما می توانید برای مثال آن را .miningRig1 بنامید.

پس از اتمام ، پرونده خود را به عنوان یک فایل دسته ای با پسوند .bat ذخیره کنید:

انتخاب فایل > As را ذخیره کرده و “.bat” را بعد از نام تایپ کنید. در کادر Save As type ، مطمئن شوید که همه پرونده ها را انتخاب کرده و سپس Save را کلیک کنید.

تبریک می گوییم – شما اکنون یک فایل دسته ای آماده تهیه کرده اید! برای پرونده جدید bat یک میانبر ایجاد کنید و آن را به دسک تاپ خود بفرستید. سپس می توانید نسخه متنی پرونده را حذف کنید.

در حال ذخیره پرونده خفاش

مرحله 6 – Miner خود را شروع کنید!

برای شروع کار ماینر ، روی پرونده bat خود دوبار کلیک کنید. ماینر شروع به کار می کند ، هر GPU شما را مقداردهی اولیه می کند و از بین می رود.

برای نظارت بر درآمد خود ، به اینجا بروید zcash.flypool.org و آدرس کیف پول خود را در پنجره Miner Address در بالا وارد کنید. سپس enter را فشار دهید:


6. سوالات متداول

چه الگوریتمی برای استخراج Zcash استفاده می شود?

Zcash برای استخراج از الگوریتم Equihash استفاده می کند.

آیا استخراج Zcash سودآور است?

آره. با دنده مناسب و هزینه برق به اندازه کافی کم استخراج Zcash سودآور است. قبل از سرمایه گذاری در هر نوع تجهیزات ، حتماً محاسبات دقیق سودآوری را انجام دهید.

قیمت Zcash چقدر است?

در حال حاضر 1 ZEC = 85 دلار است

7. نتیجه گیری

این برای راهنمای مبتدیان در استخراج Zcash در رایانه شماست! امیدوارم این راهنما برای شما مفید واقع شده باشد! در ویدئو ، من به سرعت اورکلاک کردن و کاهش مصرف انرژی شما را از طریق MSI Afterburner پوشش می دهم ، بنابراین حتماً آن را تماشا کنید.

اگر به مشکلی برخوردید یا سوالی داشتید ، در اینجا در وبلاگ یا نظرات ویدیویی نظر دهید ، و من سعی خواهم کرد تا آنجا که می توانم کمک کنم.

اگر می خواهید استخراج رمزنگاری خود را به سطح بعدی برسانید ، در سیستم ثبت نام کنید آکادمی معدن Crypto, جایی که من عمیقاً به عمق می پردازم ، جزئیات هر مرحله از این روند را در یک دوره جامع ارائه می دهم. استخراج معدن مبارک!

“>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me