GreenAddress.it Review (2015)

وقتی من کار خود را با بیت کوین آغاز کردم ، انتخاب کمی در بخش کیف پول وجود داشت ، اما این روزها تعداد بسیار زیادی وجود دارد که می تواند کاملا گیج کننده باشد. به طور معمول من کیف پول را برای مبتدیان به سادگی توصیه می کنم اما این کیف پول ها اغلب به روز می شوند و این توصیه ها فقط به طور موقت مرتبط است. بنابراین امیدوارم که در اینجا اولین نسخه از بررسی کیف پول نرم افزاری باشد ، که به شما ایده می دهد کیف پول های مختلف Bitcoin چه چیزی ارائه می دهد و به شما کمک می کند یکی را برای خود انتخاب کنید.

این بازبینی ها “امتیازات” را شامل نمی شوند بلکه توصیه ها هستند. هر کیف پول بررسی شده در این مجموعه مورد بازبینی قرار می گیرد زیرا برای چیزی یا کسی خوب است ، نه به این دلیل که “بهترین” یا “بدترین” یا جایی در این بین هستند.

افشای اطلاعات: من با بنیانگذار GreenAddress.it آشنا هستم و او را هنگام حضور در کنفرانس BitcoinTLV در سال 2014 میزبانی کرده ام. این به من اجازه داده است از نزدیک از نظر بنیانگذار از نزدیک به GA.it نگاه کنم..

سیستم عامل ها – وب ، دسک تاپ ، اندروید ، iOS

GreenAddress.it (یا به اختصار GA.it) یکی از آن کیف پول هایی است که چیزی فراتر از یک برنامه است. وقتی کیف پول GA.it را باز می کنید ، مانند بسیاری دیگر از کیف پول ها ، در واقع یک بذر ایجاد می کنید که می تواند مورد استفاده مجدد قرار گیرد و به هر برنامه GA.it وارد شود (مانند تلفن ، مرورگر ، کیف پول سخت افزاری و غیره). اگر خیلی نگران امنیت نباشید ، یک نسخه مرورگر وجود دارد (بدون نصب ، برای همه سیستم عامل ها در دسترس است) با تمام ویژگی ها. با این وجود وقتی کیف پول خود را در مرورگر خود باز می کنید ، این امر به شما از بهترین اقدامات امنیتی هشدار می دهد (همانطور که کیف پول های خوب باید این کار را انجام دهید) ، و توصیه می کند با استفاده از برنامه های افزودنی جعبه ماسه Chrome (نصب Windows ، Mac و لینوکس) نسخه دسک تاپ به نصب Chrome نیاز دارد ، اما در واقع استفاده از Chrome لازم نیست.

TL ؛ دکتر – GA.it تمام سیستم عامل های بزرگ را با برنامه های نصب شده محلی پوشش می دهد و همچنین یک نسخه وب را ارائه می دهد. این سازگاری بین پلتفرمی در کتاب من است.

کلیدهای خصوصی – 2 از 2 ، بی اعتماد

GreenAddress با هدف ارائه راه حلی برای معاملات 0 تأیید با استفاده از آدرسهای “Green” برای ارسال طراحی شده است. این بدان معناست که هر سرویس یا بازرگانی که به GreenAddress اعتماد کند می تواند مطمئن باشد که معاملات ارسال شده از طریق GA دو برابر هزینه نمی شود (و بنابراین شما را از انتظار برای تأیید مصون می دارد). آنها این کار را با استفاده از کیف پول خود با استفاده از 2 از 2 multisig انجام می دهند ، شما یک کلید را نگه دارید و GreenAddress.it کلید دیگر را نگه دارید. GA.it نمی تواند تراکنش هایی انجام دهد که شما تأیید نکنید زیرا کلید دیگر را در اختیار دارید.

هر بار که معامله ای انجام می دهید یا آن را دریافت می کنید ، GA.it تراکنش های امضا شده nTimeLock را برای شما ارسال می کند که امکان بازیابی پول شما را حتی در صورت ناگهانی ناپدید شدن GA.it با استفاده از یک ابزار منبع باز به نام ملایم. این کیف پول را بی اعتماد می کند (با تشکر ، انعطاف پذیری) با این حال اگر GreenAddress.it هرگز ناپدید شود ، به کمی تعامل نیاز دارد.

GA.it به شما امکان می دهد 2 از 3 حساب چند برنامه ای ایجاد کنید که به شما امکان می دهد 2 کلید را نگه دارید. این بدان معناست که GA.it نمی تواند امنیت معامله با تأیید 0 را تأمین کند ، با این وجود به شما امکان می دهد بدون معاملات nTimeLock و ابزارهای آنها (با استفاده از الکترومکت) کنترل کامل داشته باشید و کیف پول را کاملاً بی اعتماد می کند. GA.it راهنماهای گام به گام دقیقاً نحوه بازیابی کیف پول خود را برای هر روش ارائه می دهد.

TL ؛ دکتر – شما یک کلید خصوصی دارید و GA.it یک کلید خصوصی دارد ، اما قابل اعتماد نیست. همچنین نگه داشتن 2 تا از 3 کلید خصوصی امکان پذیر است.

تجربه و ویژگی های کاربر

GA.it به طور کامل با هر آنچه از کیف پول انتظار دارید ارائه می شود. ویژگی های اساسی عبارتند از:

  • دانه Mnemonic (نوشتن آسان برای تهیه نسخه پشتیبان)
  • امنیت پین
  • احراز هویت دو عاملی (با استفاده از ایمیل ، تأیید اعتبار ، پیام کوتاه یا تلفن)
  • ترجمه خودکار به واحد پول محلی و رقم اعشاری (BTC ، mBTC ، بیت و غیره)
  • حسابداری جداگانه (به شما امکان می دهد از “حساب” های جداگانه در همان کیف پول استفاده کنید)
  • بارکدهای ارسال / دریافت و همچنین واردات / صادرات

ویژگی های اضافی (بسیاری از آنها به لطف مدل 2 از 2 multisig است):

  • محدودیت های هزینه را تعیین کنید: با این کار می توانید قبل از احراز هویت دو عاملی ، حداکثر هزینه کنید
  • به حسابهای اجتماعی متصل شوید: این به دیگران امکان می دهد بدون نیاز به اشتراک آدرسهای بیت کوین و همچنین فعال کردن حالت “فقط تماشا” با استفاده از این حسابها برای شما پول ارسال کنند
  • URL پرداخت: این به شما امکان می دهد پیوندی ایجاد کنید که بتواند از کیف پول شما آدرس Bitcoin ایجاد کند. این برای دریافت راهنمایی یا پرداخت بدون نیاز به اشتراک دستی آدرسهای بیت کوین بسیار مفید است
  • تأیید تراکنش فوری (فقط برای خدمات پشتیبانی و بازرگانان موجود است)

تا UX ، باید اعتراف کنم که GA.it در این قسمت نسبت به کیف پول های دیگر کمی ضعیف است. گاهی اوقات احساس می شود که ویژگی های بسیار زیادی را ارائه می دهند. کیف پول از زیبایی و راحتی خوبی برخوردار نیست. کیف پول های همه سیستم عامل ها در واقع یک پایه هستند و وقتی از یک سیستم عامل به سیستم عامل دیگر بروید ، احساس می کنید همان کیف پول دقیق یکسان است. یک استثنا نسخه “ساده” برای Android است که به درستی نامگذاری شده است GreenBits, که در واقع به نظر می رسد یک کیف پول موبایل مناسب است. فاقد همه ویژگی ها است (که با نسخه “کامل” هنوز هم می توان به راحتی به آن دسترسی داشت) اما برای استفاده در تلفن همراه بسیار راحت تر است و احساس خوبی دارد.

من فقط یک گیر کوچک با UX دارم و این که وقتی پول کافی برای پرداخت هزینه ندارید کیف پول به شما کمک نمی کند – به راحتی می گوید: “بودجه کافی نیست”. بیشتر کیف پول ها از شما س askال می کنند که آیا می خواهید کمی کمتر بفرستید تا هزینه ای برای Mycelium و حتی BC.info فراهم شود. این ممکن است یک چیز کوچک باشد ، اما به نظر من این نوع موارد UX مهم هستند – بارها و بارها می خواستم باقیمانده تغییر را در کیف پول GA خود ارسال کنم و مجبور شدم حدس بزنم که چه مقدار برای این هزینه باید بگذارم.

TL ؛ دکتر – یکی از کامل ترین کیف پول های موجود ، اگر به اطراف نگاه کنید ، احتمالاً چیزهای بیشتری از آنچه فکر می کردید در کیف پول پیدا می کنید ، پیدا خواهید کرد. احساس می کنید یک برنامه نویس تمام وقت برنامه را فقط با یک طراح نیمه وقت ساخته است.

خلاصه

من فکر می کنم این کیف پول ویژگی های خوب ، امنیت خوب و تجربه کاربری کمی ضعیف را ارائه می دهد. اگر می خواهید عمده سکه های “داغ” خود را (که در سردخانه نیستند) نگه دارید ، من به طور کلی GA.it را توصیه می کنم. اگر از نوع پارانوئید هستید و به دنبال بی اعتمادی کامل و کامل هستید ، می توانید از 2 حساب 3 حساب استفاده کنید و همچنان بسیاری از ویژگی ها را بدست آورید ، اما ممکن است کیف پول های دیگر را نیز در نظر بگیرید (احتمالاً با امنیت چند منظوره قوی). من معمولاً این کیف پول را برای مبتدیان به دلیل جنبه طراحی و مدت زمان و تلاش لازم برای باز کردن کیف پول توصیه نمی كنم (30 ثانیه به جای 5 ثانیه برای سایر کیف پولهای ساده) و همچنین به این دلیل كه افراد مبتدی نیازی به یا تمام این ویژگی ها را می خواهید. با این وجود ترکیبی از ویژگی ها و نسخه موبایل کیف پول ، این کیف پول را به یکی از موارد مورد علاقه شخصی من تبدیل کرده است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me