راهنمای تجارت بیت کوین برای مبتدیان

راهنمای تجارت بیت کوین برای مبتدیان

این پست اصول تجارت بیت کوین را پوشش می دهد. این به شما کمک می کند تا با اصطلاحات اساسی آشنا شوید ، روش های مختلف “خواندن” بازار و روند آن را درک کنید ، یک برنامه معاملاتی بسازید و نحوه اجرای آن را در مبادلات بیت کوین بیاموزید..

خواندن را دوست ندارید؟ در عوض راهنمای فیلم ما را مشاهده کنید:

پیوند به بخش منابع

خلاصه معاملات بیت کوین

معاملات بیت کوین عملی کم خرید و فروش زیاد است. برخلاف سرمایه گذاری ، که به معنای نگه داشتن بیت کوین برای طولانی مدت است ، معاملات با تلاش برای پیش بینی حرکت قیمت ها با مطالعه صنعت به طور کلی و نمودارهای قیمت به ویژه.

دو روش اصلی وجود دارد که مردم برای تجزیه و تحلیل قیمت Bitcoin استفاده می کنند – تجزیه و تحلیل بنیادی و تجزیه و تحلیل فنی. قبل از اینکه بتوانید در آن مهارت کافی کسب کنید ، تجارت موفقیت آمیز به زمان ، هزینه و تلاش زیادی نیاز دارد.

برای تجارت Bitcoins باید موارد زیر را انجام دهید:

خلاصه این معامله بیت کوین است. اگر واقعا توضیح مفصلی می خواهید ، به خواندن ادامه دهید.

1. تجارت بیت کوین در مقابل سرمایه گذاری

اولین کاری که می خواهیم انجام دهیم قبل از اینکه به عمق موضوع بپردازیم این است که بفهمیم تجارت بیت کوین چیست و تفاوت آن با سرمایه گذاری در بیت کوین چیست؟.

وقتی افراد در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند ، معمولاً به این معنی است که آنها دراز مدت بیت کوین می خرند. به عبارت دیگر ، آنها معتقدند که در نهایت قیمت ، بدون توجه به بالا و پایین رفتن در طول مسیر ، افزایش خواهد یافت. معمولاً افراد در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند زیرا به فناوری ، ایدئولوژی یا تیم پشت سر ارز اعتقاد دارند.

سرمایه گذاران بیت کوین تمایل دارند که ارز دراز مدت را به HODL تبدیل کنند (HODL اصطلاحی رایج در جامعه بیت کوین است که در واقع از اشتباه تایپی کلمه “نگه داشتن” متولد شده است – در یک ارسال قدیمی 2013 در انجمن BitcoinTalk).

از طرف دیگر ، معامله گران بیت کوین ، هر زمان که فکر می کنند می توان سود کسب کرد ، بیت کوین را در کوتاه مدت خریداری و می فروشند. برخلاف سرمایه گذاران ، معامله گران بیت کوین را ابزاری برای کسب سود می دانند. حتی گاهی اوقات آنها به زحمت نمی توانند فناوری یا ایدئولوژی محصولی را که تجارت می کنند مطالعه کنند.

با گفتن این موارد ، مردم می توانند بیت کوین معامله کنند و هنوز هم به آن اهمیت می دهند و بسیاری از افراد در آنجا به طور همزمان سرمایه گذاری و تجارت می کنند. در مورد افزایش ناگهانی محبوبیت تجارت بیت کوین (و چندین آلت کوین) – چند دلیل برای آن وجود دارد.

اول اینکه ، بیت کوین بسیار بی ثبات است. به عبارت دیگر ، اگر موفق به پیش بینی صحیح بازار شوید ، می توانید سود خوبی کسب کنید. دوم ، برخلاف بازارهای سنتی ، معاملات بیت کوین به صورت 24 ساعته و 7 روز باز است.

بیشتر بازارهای سنتی ، مانند سهام و کالاها ، زمان باز و بسته شدن دارند. با بیت کوین ، هر زمان که بخواهید می توانید خرید و فروش کنید.

سرانجام ، چشم انداز نسبتاً غیرنظامی بیت کوین شروع تجارت را تقریباً آسان می کند – بدون نیاز به مراحل طولانی تأیید هویت.

خیلی شلوغ است که خودتان تجارت کنید؟ تجارت کپی را در eToro کشف کنید

2. روش های معاملاتی

در حالی که همه بازرگانان یک چیز را می خواهند ، اما روش های مختلفی را برای بدست آوردن آن انجام می دهند. بیایید چند نمونه از انواع معاملات محبوب را مرور کنیم:

تجارت روزانه

این روش شامل انجام معاملات متعدد در طول روز و تلاش برای سود بردن از حرکت های کوتاه مدت قیمت است. معامله گران روزانه وقت زیادی را به خیره شدن به صفحه های رایانه می گذرانند و آنها معمولاً در پایان هر روز تمام معاملات خود را می بندند.

جوش زدن

این استراتژی تجارت روزانه اخیراً در حال محبوبیت است. Scalping تلاش می کند تا با تغییرات جزئی قیمت ، سود قابل توجهی کسب کند و اغلب از آن به عنوان “برداشتن سکه در مقابل بخارپوش” یاد می شود.

Scalping بر معاملات بسیار کوتاه مدت تمرکز دارد و بر اساس این ایده است که کسب سود ناچیز به طور مکرر خطرات را محدود کرده و مزایایی را برای معامله گران ایجاد می کند. اسکالپرها می توانند ده ها – یا حتی صدها – تجارت در یک روز انجام دهند.

نوسان معاملات

این نوع تجارت سعی دارد تا از “نوسان” طبیعی چرخه قیمت بهره ببرد. معامله گران نوسان سعی می کنند آغاز یک حرکت خاص قیمت را تشخیص دهند و سپس وارد معامله شوند. آنها تا زمانی که جنبش از بین نرود نگه می دارند و سود خود را می گیرند.

معامله گران Swing سعی می کنند بدون نظارت دائمی بر روی صفحه رایانه خود ، تصویر کلان را مشاهده کنند. به عنوان مثال ، معامله گران نوسان می توانند موقعیت معاملاتی را باز کرده و آن را برای هفته ها یا حتی ماهها باز نگه دارند تا به نتیجه مطلوب برسند.

4. درک شرایط تجارت بیت کوین

بیایید برخی از اصطلاحات و آمارهای گیج کننده ای را که در بیشتر مبادلات بیت کوین و رمزنگاری با آن روبرو می شوید ، تجزیه و تحلیل کنیم:

سیستم عامل های تجارت در مقابل کارگزاران در مقابل بازارها

سکوی تجارت بیت کوین سایت های آنلاین هستند که خریداران و فروشندگان به طور خودکار با آنها همسان می شوند. توجه داشته باشید که یک بستر معاملاتی با یک کارگزار بیت کوین مانند Coinmama متفاوت است.

برخلاف سیستم عامل های تجاری ، کارگزاران بیت کوین را به طور مستقیم و معمولاً با هزینه بالاتر به شما می فروشند. یک بستر معاملاتی همچنین با یک بازار مانند LocalBitcoins ، جایی که خریداران و فروشندگان مستقیماً با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ، برای تکمیل تجارت متفاوت است..

کتاب سفارش

لیست کامل سفارشات خرید و سفارشات فروش در کتاب سفارشات بازار ذکر شده است ، که می تواند در بستر معاملات مشاهده شود. سفارشات خرید پیشنهادات نامیده می شوند ، زیرا مردم قیمت های خرید بیت کوین را پیشنهاد می دهند. سفارشات فروش را می پرسند ، زیرا قیمت درخواستی را که فروشندگان درخواست می کنند نشان می دهد.

کتاب سفارش Bitstamp

قیمت بیت کوین

هر زمان که مردم به “قیمت” بیت کوین مراجعه می کنند ، در واقع به قیمت آخرین معامله انجام شده در یک سیستم عامل معاملاتی اشاره می کنند. این تمایز مهم به این دلیل اتفاق می افتد که برخلاف دلار آمریکا ، قیمت جهانی بیت کوین وجود ندارد که همه از آن تبعیت کنند.

به عنوان مثال ، قیمت بیت کوین در کشورهای خاص می تواند متفاوت از قیمت آن در ایالات متحده باشد ، زیرا عمده مبادلات در این کشورها شامل معاملات مختلف است.

توجه داشته باشید: در کنار قیمت ، بعضی اوقات اصطلاحات بالا و پایین را نیز مشاهده خواهید کرد. این اصطلاحات به بالاترین و کمترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته اشاره دارد.

جلد

Volume مخفف تعداد بیت کوین های کلی است که در یک بازه زمانی معامله شده اند. معامله گران از حجم برای شناسایی میزان قابل توجه بودن روند استفاده می کنند. روندهای مهم معمولاً با حجم زیادی از معاملات همراه هستند ، در حالی که روندهای ضعیف با حجم کم همراه هستند.

به عنوان مثال ، یک روند صعودی سالم همزمان با افزایش قیمت با حجم زیاد و با کاهش قیمت با حجم کم همراه خواهد بود..

اگر شاهد تغییر جهت ناگهانی قیمت هستید ، کارشناسان توصیه می کنند میزان معاملات را تا چه اندازه قابل توجه است بررسی کنند تا مشخص کنند این فقط یک اصلاح جزئی است یا آغاز یک روند مخالف.

سفارش بازار (یا فوری)

این نوع سفارش را می توان در یک بستر معاملاتی تنظیم کرد و بلافاصله با هر قیمت ممکن تحقق می یابد. شما فقط مقدار بیت کوین مورد نظر برای خرید یا فروش را تعیین کرده و بورس را سفارش می دهید تا بلافاصله اجرا شود. سپس بستر معاملات با احترام فروشندگان یا خریداران مطابقت دارد تا سفارش شما را برآورده کنند.

پس از ثبت سفارش ، این احتمال وجود دارد که سفارش شما توسط یک خریدار یا فروشنده ، بلکه توسط چندین نفر با قیمت های مختلف مطابقت نداشته باشد..

به عنوان مثال ، فرض کنید شما برای خرید پنج بیت کوین سفارش بازار داده اید. بستر معاملات اکنون به دنبال ارزان ترین فروشندگان موجود است.

این سفارش پس از جمع آوری فروشندگان کافی برای تحویل پنج بیت کوین ، تکمیل می شود. بسته به در دسترس بودن فروشندگان ، ممکن است در نهایت سه بیت کوین با یک قیمت خریداری کنید و دو بیت کوین دیگر با قیمت بالاتر.

به عبارت دیگر ، در یک سفارش بازار ، تا رسیدن به مبلغ درخواستی ، خرید و فروش Bitcoins را متوقف نمی کنید. با سفارشات بازار ممکن است در نهایت بیشتر از آنچه که قصد داشتید بپردازید یا به فروش برسید ، بنابراین مراقب باشید.

سفارش را محدود کنید

این امکان را به شما می دهد که بیت کوین را با قیمت مشخصی که تصمیم می گیرید خریداری یا بفروشید. به عبارت دیگر ، ممکن است سفارش کاملاً برآورده نشود ، زیرا خریداران یا فروشندگان کافی برای پاسخگویی به نیازهای شما وجود نخواهد داشت.

بگذارید بگوییم شما برای خرید پنج بیت کوین با قیمت 10،000 دلار در هر سکه سفارش محدودی می دهید. در این صورت می توانید فقط 4 بیت کوین داشته باشید زیرا هیچ فروشنده دیگری وجود ندارد که بیت کوین نهایی را با 10،000 دلار به شما بفروشد. سفارش باقیمانده برای 1 بیت کوین تا زمانی که دوباره قیمت به 10 هزار دلار برسد ، در آنجا باقی می ماند و سپس سفارش تحقق می یابد.

سفارش توقف ضرر

به شما اجازه می دهد در صورت افت شدید قیمت ، قیمت مشخصی را که می خواهید در آینده بفروشید تعیین کنید. این نوع سفارش برای به حداقل رساندن تلفات مفید است.

در واقع این سفارشی است که به پلتفرم معاملاتی موارد زیر را می گوید: اگر قیمت به میزان مشخصی کاهش یابد یا به نقطه خاصی برسد ، بیت کوین خود را با قیمت از پیش تعیین شده می فروشم ، بنابراین تا آنجا که ممکن است پول کمتری از دست خواهم داد. یک دستور توقف ضرر به عنوان یک سفارش بازار عمل می کند.

به عبارت دیگر ، با رسیدن به قیمت توقف ، بازار فروش سکه های شما را با هر قیمتی تا زمان تحقق سفارش آغاز می کند.

هزینه های سازنده و سازنده

شرایط دیگری که ممکن است هنگام معامله با آنها روبرو شوید ، هزینه های سازنده و هزینه دریافت کننده است. به شخصه ، من هنوز هم این مدل را یکی از مدل های گیج کننده تر می دانم ، اما سعی کنید آن را خراب کنید.

صرافی ها می خواهند مردم را به تجارت تشویق کنند. به عبارت دیگر ، آنها می خواهند “بازار ایجاد کنند”. بنابراین ، هر وقت سفارش جدیدی ایجاد می کنید که هیچ خریدار یا فروشنده فعلی نمی تواند آن را مطابقت دهد ، یعنی یک سفارش محدود ، شما اساساً یک بازار ساز هستید و معمولاً هزینه کمتری خواهید داشت.

در همین حال ، یک خریدار بازار سفارشاتی را انجام می دهد که فوراً انجام می شوند ، یعنی سفارشات بازار ، زیرا در حال حاضر یک سازنده بازار برای مطابقت با درخواست های آنها وجود داشته است. متصدیان تجارت را از صرافی حذف می کنند ، بنابراین معمولاً هزینه های بالاتری نسبت به سازندگان دارند که سفارشات را به دفتر سفارش بورس اضافه می کنند.

به عنوان مثال ، شاید شما یک سفارش محدود برای خرید یک بیت کوین با قیمت 10،000 دلار (حداکثر) قرار دهید ، اما کمترین فروشنده فقط مایل به فروش 11000 دلار است. سپس شما به تازگی یک بازار جدید برای فروشندگانی ایجاد کرده اید که می خواهند 10 هزار دلار بفروشند.

بنابراین هر زمان که سفارش خرید زیر قیمت بازار یا سفارش فروش بالاتر از قیمت بازار قرار می دهید ، به یک بازارساز تبدیل می شوید.

با استفاده از همین مثال ، شاید شما برای خرید یک بیت کوین با قیمت 12000 دلار (حداکثر) سفارش محدودی بدهید و کمترین فروش یک بیت کوین با 11000 دلار است. سپس سفارش شما فوراً انجام می شود. شما سفارشات را از دفتر سفارش بورس حذف خواهید کرد ، بنابراین شما یک بازارگر محسوب می شوید.

6. اشتباهات معمول تجارت

عالی است ، شما تا اینجا موفق شدید و تاکنون باید دانش کافی داشته باشید تا بیرون بروید و تجربه میدانی کسب کنید. با این حال ، مهم است که به یاد داشته باشید که تجارت یک تجارت خطرناک است و اشتباهات هزینه بر است.

بگذارید رایج ترین اشتباهاتی را که مردم هنگام شروع تجارت مرتکب می شوند مرور کنیم – به این امید که بتوانید از آنها جلوگیری کنید.

اشتباه شماره 1 – بیش از حد استطاعت برای از دست دادن خطر

بزرگترین اشتباهی که می توانید مرتکب شوید این است که بیش از توان مالی خود را برای از دست دادن ریسک کنید به مقداری که با آن احساس راحتی می کنید نگاهی بیندازید. در اینجا بدترین سناریو وجود دارد: در نهایت همه چیز را از دست خواهید داد. اگر دیدید که بالاتر از این مقدار تجارت می کنید ، متوقف شوید. تو داری آن را اشتباه انجام میدهی.

تجارت یک تجارت بسیار خطرناک است. اگر سرمایه خود را بیشتر از میزان راحتی خود سرمایه گذاری کنید ، این امر بر نحوه تجارت شما تأثیر می گذارد و ممکن است باعث شود تصمیمات بدی بگیرید.

اشتباه شماره 2 – نداشتن برنامه

اشتباه دیگری که مردم هنگام شروع معامله مرتکب می شوند نداشتن یک برنامه عملی کاملاً واضح است. به عبارت دیگر ، آنها نمی دانند که چرا وارد یک تجارت خاص می شوند و مهمتر از آن ، چه زمانی باید از آن تجارت خارج شوند. بنابراین اهداف سود واضح و ضرر و زیان باید قبل از شروع تجارت تصمیم گیری شود.

اشتباه شماره 3 – گذاشتن پول در بورس

این اساسی ترین قانون اساسی برای هر تاجر رمزنگاری است: هرگز پول خود را در صرافی که در حال حاضر با آن معامله نمی کنید نگذارید. اگر پول شما در صرافی نشسته است ، به این معنی است که هیچ کنترلی بر آن ندارید. اگر صرافی هک شود ، آفلاین شود یا از کار خارج شود ، ممکن است در نهایت این پول را از دست دهید.

هر وقت پولی دارید که برای تجارت در صرافی در کوتاه مدت نیازی به آن ندارید ، مطمئن شوید که آن را برای نگهداری به کیف پول بیت کوین یا حساب بانکی خود منتقل می کنید.

اشتباه شماره 4 – ترس و حرص و آز

دو احساس اساسی تمایل به کنترل عملکرد بسیاری از معامله گران دارد: ترس و حرص و آز. ترس می تواند به صورت بسته شدن زودرس تجارت شما ظاهر شود ، زیرا شما یک مقاله اخبار ناراحت کننده خوانده اید ، شایعه ای از دوست خود را شنیده اید یا با افت ناگهانی قیمت ترسیده اید (که ممکن است به زودی اصلاح شود).

احساس مهم دیگر ، حرص و آز ، در واقع نیز بر اساس ترس است: ترس از دست دادن. وقتی می شنوید که مردم درباره چیز مهم بعدی به شما می گویند یا قیمت های بازار به شدت افزایش می یابد ، نمی خواهید همه اقدامات را از دست دهید. بنابراین ممکن است خیلی زود وارد معامله شوید یا حتی تعطیل کردن معاملات آزاد را به تأخیر بیندازید.

به یاد داشته باشید که در بیشتر موارد ، احساسات ما بر ما حاکم هستند. بنابراین هرگز نگویید ، “این برای من اتفاق نخواهد افتاد.” از تمایل طبیعی خود به ترس و طمع آگاه باشید و مطمئن باشید که به برنامه ای که قبل از شروع تجارت تنظیم شده بود پایبند باشید.

اشتباه شماره 5 – درس نگرفتن

صرف نظر از اینکه شما یک تجارت موفق انجام داده اید یا نه ، همیشه باید درسی آموخت. هیچ کس موفق به انجام معاملات سودآوری نمی شود و هیچ کس به جایی نمی رسد که بدون از دست دادن پول در راه درآمد کسب کند.

مهم این نیست که لزوماً پول درآورده اید یا نه. بلکه این است که آیا موفق شده اید بینش جدیدی در مورد نحوه تجارت بهتر دفعه بعدی کسب کنید.

7. سوالات متداول

چگونه بیت کوین معامله کنم?

برای تجارت Bitcoins باید موارد زیر را انجام دهید:

آیا تجارت روزانه روش خوبی برای کسب درآمد است?

معاملات روزانه تنها روشی است که از بین روش های مختلفی که می توانید برای معاملات انتخاب کنید. مثالهای دیگر شامل معاملات نوسان یا جوش زدن است.

در حالی که بسیاری از مردم استدلال می کنند تجارت روزانه روش خوبی برای کسب درآمد است ، بیش از 90٪ افراد در 3 ماه اول تجارت روزانه را ترک می کنند.

هر نوع استراتژی معاملاتی تا زمانی که ثابت قدم باشید می تواند کارساز باشد و مایل به صرف وقت و تلاش برای یادگیری نحوه بهتر شدن از سایر تاجران خارج از کشور باشید.


8. نتیجه گیری

ما در مورد تجارت بیت کوین زمینه های زیادی را پوشش دادیم ، اما من باید به شما هشدار دهم: اکثر افرادی که تجارت بیت کوین را شروع می کنند پس از مدت کوتاهی متوقف می شوند ، بیشتر به این دلیل که با موفقیت هیچ درآمد کسب نمی کنند.

نظر من این است ، اگر می خواهید در تجارت موفق باشید ، باید زمان و هزینه قابل توجهی صرف کنید تا مهارت های مربوطه را کسب کنید ، دقیقاً مانند هر سرمایه گذاری دیگر. اگر می خواهید فقط به یک سود سریع وارد تجارت شوید ، شاید بهتر باشد که به طور کلی از تجارت خودداری کنید.

چیزی به نام پول سریع و آسان وجود ندارد – در انتهای دیگر بدون خطر یا ضرر. با این حال ، اگر متعهد هستید که یاد بگیرید چگونه یک معامله گر حرفه ای بیت کوین شوید ، نگاهی به بخش منابع ما در زیر بیاندازید. این منابع به شما کمک می کند تا بهترین ابزارهای ممکن را بدست آورید و تحصیلات خود را ادامه دهید.

ممکن است هنوز چند سال داشته باشید. اگر چنین است ، فقط آنها را در بخش نظرات زیر قرار دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me